Main menu

Зруйновані життя дітей: чому дівчинка з Соледару живе в підвалі

Screenshot 184 59c80Нещодавно, на сторінці в Instagram, у фотографів Костянтина і Влади Ліберових, з’явились фото дівчинки з Соледару, яка вже 9 місяців ховається в підвалі, бо її батьки не хочуть евакуюватись.

Дівчинку звати Настя. Їй близько семи років і вже 9 місяців вона живе у підвалі зруйнованого, фактично стертого з лиця землі міста Соледар, про це розповідають Костянтин і Влада в публікації до фото дівчинки. 

«Вона живе тут з мамою та бабусею та ще кількома мешканцями будівлі. Вони не хочуть Їхати з міста, не дивлячись на те, що кожного дня можуть померти. Не дивлячись на те, що Настя, навіть якщо виживе, отримає та й вже отримала такі глибокі психологічні травми, що ïй буде дуже важко будувати своє подальше життя», — пишуть автори. 

Родичів Насті вмовляли поїхати з міста в безпечний регіон, але бабуся дівчинки почала стверджувати, що під впливом постійного стресу Настя почала краще розмовляти.

Річ у тому, що в Насті були певні проблеми зі здоров'ям і до війни сім'я дівчинки доклала багато зусиль, щоб вона почала розмовляти. Але зараз будь-які аргументи про те, що сирий холодний підвал в місті, по якому гатять щодня — не місце для життя дитини, залишаються абсолютно непочутими.

Screenshot 185 039fe

Настя в підвалі. Фото: Інстаграм, Костянтин і Влада Ліберови

На жаль, ані поліції, ані органів опіки в місті вже немає, через сильну небезпеку, ніхто не зможе доїхати до їх будинку, а силою забрати дитину волонтери не мають права. Вся відповідальність за маленьке життя лежить на її родині, які відмовляються рятувати свої життя та життя Насті. 

Найстрашніше те, що Настя з сім'єю — це не одиничний випадок. Таких дітей у таких підвалах в зоні бойових дій багато. 

Нагадаємо, що 24 листопада наша редакція розповідала, скільки дітей залишається в Бахмутському районі на сьогодні. Так, у районі зараз живуть понад дві тисячі дітей, а тільки в одному Бахмуті 306 хлопчиків та дівчат. 

Фото: Інстаграм, Костянтин і Влада Ліберови

Читайте також: Як батькам підготуватися до вступу дитини в перший клас: поради від психологині

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!