Main menu

На Донеччині зафіксовано майже дві тисячі кримінальних проваджень за мародерство

Screenshot 171 f5e80Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України в країні поширились випадки мародерства. Попри те, на території Донецької області значно зменшилася кількість саме майнових злочинів.

Наша редакція вирішила дізнатись, що таке мародерство взагалі та чи дійсно цих злочинів стало більше за останні місяці, а також ми дізналися про позитивну динаміку, зокрема про майнові злочини.

«Відповідно до статистики, у поточному році рівень злочинності майнових злочинів на території Донецької області значно зменшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, майже на 85 %», — повідомляє поліція Донецької області. 

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення слідчими підрозділами ГУНП в Донецькій області зареєстровано 1912 кримінальних проваджень за мародерство. Однак слід розуміти, що значна частина людей виїхали за межі області й досі не мають змоги повідомити про скоєні у період їх відсутності злочини.

Люди, які ставали свідками злочинів нерідко самі вчиняли самосуд: прив’язували мародерів до стовпів та самостійно передавали поліції грабіжників. 

Усіх злочинців, які розкрадали майно людей в їх покинутих будинках та товари з магазинів називали мародерами. Однак, що насправді є мародерством за законом України, ми дізналися в Головному управлінні Національної поліції Донецької області: 

«​Статтею 432 Кримінального кодексу України передбачено, що мародерство – це викрадення речей вбитих чи поранених на полі бою. Проте в умовах війни нерідко під «мародерством» більшість людей розуміють крадіжки, вчинені не лише на полі бою, але й за інших обставин під час воєнного стану». 

Тож, фактично, за законом мародери — це російські бійці, які грабували будинки українців, під час окупації наших територій. Ось, наприклад, жінка Світлана, яка врятувалась з окупації розповідає BBC News Україна, як росіяни розкрадали все майно в її селі:

«Крали з будинків все, що можна було красти. Танк один у них тут згорів. Полізли хлопці подивитись. А там духи, фени, дитячі візочки. Таке враження, що хотіли собі додому щось привезти. У деяких сусідів з дому виносили все, окрім великих диванів», — розповідає Світлана.

Таких випадків немало за часи війни, та яке покарання за мародерство передбачає закон Україні, розповідає поліція Донеччини: 

«Відповідно до пункту 11 частини першою статті 67 Кримінального кодексу України вчинення злочину з використанням умов воєнного або надзвичайного стану, інших надзвичайних подій є обтяжуючою обставиною.Відтепер за мародерство встановлено відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років, до цього мінімальний термін становив – 3 роки».

Фото: Нацполіція

Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!