Main menu

У Європарламенті ПВК «Вагнер» можуть визнати терористичною організацією: що це означає?

226705 PWK Wagnera new 960x380 0 f0bffДепутати Європарламенту надіслали листа президенту Євроради з пропозицією включити ПВК «Вагнер» до списку терористичних організацій.

Про це повідомляє видання Politico.

Депутати Європарламенту хочуть внести «Вагнера» до списку терористичних організацій. Відтак, 11 листопада депутати вже надіслали відповідного листа президенту Євроради Шарлю Мішелю та прем'єр-міністру Чехії Петру Фіалі, Чехія літом 2022 року стала головою Ради Євросоюзу.

Депутати у листі посилались на «триваючі порушення міжнародного права в Україні з боку «Вагнера» та «їхні попередні подвиги в інших конфліктах», євродепутати вважають, що угруповання має бути визнане терористичною організацією.

Окрім того, у зверненні депутати Європарламенту наголошують, що, попри те, що лідерів ПВК вже внесли до списку санкцій Євросоюзу — ЄС все одно має вжити більш жорстких заходів щодо цієї військової компанії.

З повним текстом листа до призидента Євроради можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що ПВК «Вагнер» — це приватне наймане ополчення, очолюване близьким до путіна російським бізнесменом Євгеном Пригожиним. ПВК «Вагнер» брало участь у війнах в Україні, Сирії, Судані, Мозамбіку та Центральноафриканських Республіках.

Відповідь Пригожина

thumbnail tw 20221102090453 9602 85ba3

Очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин. Фото: російські ЗМІ

Очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин не забарився з відповіддю, проте зробив це у дивній формі, повідомляє «Медуза». Відтак, бізнесмен  продемонстрував у Європарламенті «закривавлену» кувалду у футлярі від скрипки з логотипом вагнерівців. 

Він назвав її «інформаційним кейсом» для нібито розпуску Європарламенту. Пригожин також заявив, що «не знає», яким законом керується Європарламент.

«Але перш ніж дана процедура набуде чинності, мені доручено передати до Європарламенту «інформаційний кейс». Якщо у вас є їхній контакт, пропоную зробити це спільно – підготувати та відправити», — заявив Пригожин.

Відправлення кувалди — це відповідь Євгена Пригожина на намір Європарламенту визнати ПВК Вагнера терористичною організацією. Саме кувалдою було вбито колишнього ув'язненого Євгена Нужина, завербованого ПВК для участі у війні в Україні, де його було взята в полон, а потім повернуто в рф.  Відео з його стратою з'явилося раніше у пов'язаному з ПВК «Вагнера» телеграм-каналі. Безпосередньо у вбивстві колишнього ув'язненого ПВК не зізналася, пише «Медуза».

Що очікує ПВК «Вагнер», у разі визнання терористичною організацією

690x387 468c7

Закривавлена кувалда, яку передав Пригожин. Фото: російські ЗМІ

Особи, які винні в терористичній діяльності, притягаються до кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому законом статті КК Ураїни. Мова йде про наступні статті: 

Стаття 258  — терористичний акт, карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Стаття 2581 — втягнення у вчинення терористичного акту, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.

Стаття  2582 — публічні заклики до вчинення терористичного акту, карається позбавлення волі строк до трьох років.

Стаття 2583 — Створення терористичної групи чи терористичної організації, караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Стаття  2584 — Сприяння вчиненню терористичного акту караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Стаття 2585 — Фінансування тероризму, позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років

Непокора або опір законним вимогам військовослужбовців, посадових осіб, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, неправомірне втручання в їх законну діяльність тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом, стаття 23 Закону — «Про боротьбу з тероризмом». 

Головне фото: kanaldom.tv

Читайте також: Британська розвідка вважає, що окупанти перекинуть сили на Бахмут: зведення за 24 листопада

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!