Main menu

«Виїхала Яна, а за нею ще 200 людей»: як бахмутянка організувала волонтерський штаб в Софіївці

Screenshot 135 2462fБахмутська вчителька Яна Баришева організувала з місцевими жителями волонтерський гуманітарний штаб в Софіївській громаді Дніпропетровської області. Вона допомагає як переселенцям, так і місцевим мешканцям.

В одній кімнаті проживає родина Яни, у двох сусідніх вже інші сім’ї. Ще одна кімната для бабусі, яка місяць тому виїхала з Бахмута. Всього в будинку проживає 11 людей:

«Ми коли тільки заїхали, будинок був пустий. Платити необхідно було тільки за комунальні послуги. Місцеві  приносили холодильники, пральні машини, бойлери, все що було необхідне», — згадує Яна. 

Тетяна Гасюк, волонтерка, мешканка Софіївський громади розповіла, що всі були тільки за те, щоб прийняти переселенців в громаду: 

«Яна написана, що в Бахмуті стало дуже небезпечно, а у нас був пустий будинок, бо господарі поїхали. Я запропонувала, що Софіївка може прийняти безплатно переселенців. Та коли приїхала Яна, всі потроху потяглися на нею. Приїхали за 2 тижні близько 200 людей». 

Шукали будинки для переселенців через знайомих або в соціальних мережах, місцеві самі вимивали їх, збирали все необхідне, від посуду до техніки. Та коли Софіївки стало мало, заселяли людей навіть в сусідні села. 

«Потім ми з Яною з Дніпра привезли речей для людей, і місцеві також почали приносити свої. Так організувався гуманітарний штаб», — розказує Тетяна. 

Оксана Дубініна, переселенка зі Слов’янська запевняє:

«Якби не дівчата, які це все організували, було б набагато складніше. Ми регулярно приходимо в штаб, найчастіше беремо речі й продукти харчування».

На питання чому Яна вирішила займатись такою важкою справою, жінка відповідає:

«Почалось все з великого потоку людей які почали приїжджати й просити допомоги. І тоді ми прийняли рішення відкривати фонд і працювали на офіційному рівні, щоб виходити на гуманітарну допомогу й нас підтримували інші штаби».

Окрім переселенців, звертаються багато місцевих, які опинились в скрутному становищі. Їм волонтерки також допомагають всім чим можуть. 

Бахмутяни дуже вдячні Яні, бо набагато легше, коли поряд свої люди, які підтримують тебе. 

Фото: скріншот з відео

Читайте також: Як наші бахмутяни Софіївку підкорювали

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!