Main menu

Як бахмутські волонтерки облаштовують притулок для собак на Дніпропетровщині

лада 9723e

У приміщенні нового притулку Бахмутського товариства захисту тварин «Лада» ремонтують покрівлю та будують вольєри, розповіла зоозахисниця Марина Шажко.

«Тварини, які зараз на вулиці, їх будки будуть перенесені в приміщення коли будуть готові вольєри. Триває будівництво другого крила вольєру. Сподіваюсь, що скоро це закінчиться й ми зможемо тварин розсадити», ‒ каже керівниця Бахмутського товариства захисту тварин «Лада» Марина Шажко.

Волонтери хочуть відновити стерилізацію собак у притулку та шукають допомогу, щоб прогодувати тварин.

«У нас в планах все ж знайти фонд та домовитися стосовно безплатної стерилізації. Ми шукаємо та просимо різні фонди (українські та закордонні) допомагати нам з кормом. Й частину корму, навіть більшу частину, ми намагаємось передавати до Бахмуту, бо знаємо що багато людей годують тварин, які залишилися без господарів, залишилися на вулиці», ‒ розповідає волонтерка Ольга Литовченко.   

Коли заїхали у новий притулок, місцеві відгукувалися на прохання щодо потреб собак, говорить волонтерка Людмила:

«Ми не змогли вивезти більшість свого посуду. Перші дні годували собак з картону. Як написали про потребу, то одразу на наступний день нам люди почали приносити миски. Навколишні села почали приєднуватися: привозять смаколики, миски, підстилки».

Притулок розташований в ангарах колишньої птахофабрики на Дніпропетровщині. Вартість оренди ангарів ‒ 15 тисяч гривень на місяць, каже Марина Шажко. Це приміщення для притулку знайшла волонтерка «Лади» Ольга Литовченко. Сюди 28 вересня евакуювали майже 150 собак із Бахмута.

«Коли сюди приїхали й вони (собаки - ред.) зрозуміли, що тут тихо й спокійно, ми відчули полегшення вже буквально на другий-третій день. Коли вони почали виходити, грітися на сонечку, їсти», ‒ розповідає  волонтерка Ольга Литовченко.  

Після війни волонтери планують повернутись до Бахмуту.

«Там наш дім, наші хвостики, які залишилися. Залишилося багато тварин під нашою опікою. Ми дуже сподіваємось, що зможемо їм допомогти хоча б кормом, хоча б якось передавати їм необхідні ліки», ‒ каже Ольга Литовченко.  

А Марина Шажко додає: «Й назву нашої організації ми не змінюємо. Ми ‒ Бахмутське товариство захисту тварин «Лада». По іншому ніяк!».

Фото: скриншот з відео «Донеччина в евакуації»

Читайте також: У Бахмуті дівчина під обстрілами розшукує та годує тварин

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Бахмут живе тут та підписуйтесь на Інстаграм, щоб отримати новини про Бахмут та його жителів.