Main menu

Як бахмутяни отримують гуманітарну допомогу під обстрілами та без зв’язку 

1 1b167

Ми поспілкувались з волонтеркою Олександрою Кліцовою, щоб дізнатись, як вона зв’язується з місцевими та чи багато людей потребують допомоги.

Бахмутська громада вже понад два місяці без світла. У місті пошкоджені електромережі, поганий мобільний зв’язок. Через це не працюють більшість магазинів, аптек, банкоматів. Місто кожного дня страждає від жахливих обстрілів.

Не дивлячись на всі ці фактори, волонтери Бахмута продовжують свою роботу, щоб допомагати людям які залишились. 

Так, Олександра Кліцова продовжує надавати гуманітарну допомогу місцевим мешканцям долаючи всі труднощі пов’язані з комунікацією:

«Зараз в мене на руках є список людей, але до більше ніж половини додзвонитись неможливо. Намагаюсь хоча б через смс надати основну інформацію (де, коли та яку допомогу будемо надавати)».

кліц2 7d06d

                                                          Черга за гуманітарною допомогою 

Олександра запевняє, що часто люди не хочуть йти, бо бояться за своє життя. Іноді приходять “безстрашні” сусіди, тоді допомогу передають через них, навіть якщо в списках їх немає.  

Кліц1 83fb3

                                                          Чоловік чекає на продукти та воду

Раніше гуманітарну допомогу розвозили людям, які не можуть прийти, але зараз такої можливості немає, розказує волонтерка:

«За рахунок донатів людей заправляли машину. Мені допомагав один хлопець, звичайний таксист який погодився розвозити гуманітарку. На жаль, він загинув від осколка у власному дворі. Самостійно пішки я не можу цим займатись, це небезпечно та важко. А інші таксисти беруть просто шалені гроші». 

кліц4 57ac9

                                              Люди прийшли за гуманітарною допомогою від волонтерів 

Наразі, Олександра Кліцова отримує допомогу від всіх можливих фондів, не відмовляючись не від чого. Сама шукає в соціальних мережах та зв’язується з ними. 

«Нещодавно отримали засоби гігієни з Вінниці, а також іграшки та одяг для дітей. В Дніпрі надають продукти. Окрім цього, іноді люди особисто пересилають посилки з допомогою. Зараз, на жаль, допомоги вже менше ніж було раніше», — ділиться Олександра.

Волонтерка зауважила, що наразі мешканці Бахмуту потребують звичайно ж продуктів харчування. Та окрім цього, медикаментів, свічок, води та теплого одягу.

Фото Олександри Кліцової

Читайте також: У Бахмуті роздають хліб. Хто за це платить

Додавайтесь до нашого Телеграм-каналу Бахмут живе тут та підписуйтесь на Інстаграм, щоб отримати новини про Бахмут та його жителів. Підписуйтесь на наш новий Ютуб-канал Донеччина в евакуації.