Main menu

Як розганяють зраду про Бахмут у фейсбуці: російська ІПСО працює на повну

4 e618bСоцмережами з початку війни активно мандрують різні відео, пости, фото та інші російські вкиди, які покликані підірвати довіру українців до військових, влади чи інших структур, або ж посварити нас між собою. Тож тривалу кампанію росіян про різницю між заходом і сходом України замінили нові байки.

Зараз просувається теза про те, що містам на лінії фронту, буцімто, приділяють менше уваги, у порівнянні з тими, які час від часу потрапляють під ворожі обстріли. Автор відео, яке зараз набирає популярності, гарний приклад «розгонів зради» та пошуків там, де її немає. Всі заяви – лише спроба підірвати довіру до ЗМІ та влади, аби потім «принести на блюдечку» іншу альтернативу, може й російську. 

Що не так з новинами про обстріли

Важливо розуміти різницю між Києвом та Бахмутом: Бахмут – це зона бойових дій, фронтова лінія між окупантом та українськими військовими. У місті, як і по всій Донеччині, офіційно оголосили обов'язкову евакуацію, тут щодня тривають бої за кожен метр української території. Противник використовує артилерію для того, щоб створити перевагу в наступі.

Київ – це не зона бойових дій. Туди російські найманці не дійшли завдяки ефективному стримуванню військ на підході до столиці. Противник використовує зброю і знищує населення та інфраструктуру, щоб залякати і тримати у паніці людей, що дозволить отримати бонуси для можливих переговорів. 

ІПСО 7e89e

Скрін з лекції медіаекспертки Альони Романюк

У Бахмуті бомби летять, як зброя війни, призначена для того, щоб взяти під контроль місто. В Києві обстріли стали зброєю для терору. Це у жодному разі не легітимізує криваві та жорстокі дії росії та не виправдовує окупанта. Всі дії окупантів по захопленню територій на Донеччині та Луганщині починаючи з 2014 року, та те відбувається по всій Україні після 24 лютого є незаконним і порушує всі міжнародні договори.

Наразі наслідки збройної агресії на Бахмут вражають: місто рівняють із землею, знищують будинки, вулиці, адміністративні будівлі, парки, архітектурні споруди та все, що раніше було атрибутом мирного життя містян. Кожен день гинуть люди, місто перетворюється в руїни. 

Бахмутяни та жителі інших міст України втрачають майно. Зараз збитки України від війни перевищили $127 млрд, повідомляє KSE. Найбільше постраждав житловий фонд: 39,7% від загальних руйнувань, що складає $50,5 млрд. 

ІПСО пояснення роботи 4ad61

фейки 91087

Скрін з лекції медіаекспертки Альони Романюк

Та наші втрати вимірюються не лише економічними показниками - ми втратили спокійне щасливе життя, нас переповнюють емоції, чим і користуються пропагандисти. Якщо ви бачите якісь відео про зраду окремих територій, або тексти про те як страждають міста Донеччини і нікому про це немає діла, згадайте про те, що Бахмут кожного дня фігурує в офіційних сводках Генштабу, дописах і інтерв’ю військових аналітиків і різних міжнародних організацій, які аналізують війну. В наше місто часто приїжджають всеукраїнські медіа. Ось приклади останніх матеріалів - Радіо Свобода, Громадське Телебачення. Наші колеги ризикуючи життям виїжджають в зону бойових дій. Журналісти нашого видання також готували відео про життя в Бахмуті - про роботу лікарів, про роботу волонтерів та життя пенсіонерів, які не можуть виїхати, про фермерів.  

Варто зазначити, що пости, про те, що Бахмут забути, а бахмутян зрадили розповсюджують патріотично налаштовані громадяни, а не проплачені боти, люди часто не задумуються на наслідками, яке несе ця інформація для суспільства. Тож просимо вас, коли бачите емоційні дописи не поспішайте поширювати, поставте собі питання, які наслідки несе ця інформація, чи діє вона заради об'єднання нашої нації та нашої перемоги. Дії окупантів мають нас об'єднати, зробити сильнішими, аби разом дати гідну відсіч ворогу. це точно не привід сіяти «зраду».

Читайте також :Серед мешканців Бахмута намагаються поширити паніку. Чим це загрожує?