Main menu

Співачка Навка продасть гердан бахмутянина на аукціоні: як прикраса об'їхала половину Європи

навка концерт 19513Уродженець Бахмута Роман Зуб вже багато років плете прикраси з бісеру, окрім своєї основної діяльності. Його вироби носять щонайменше три співачки всеукраїнського масштабу. Тепер же гердан майстра красувався на шиї Навки під час святкового концерту у Німеччині та буде проданий на благодійному аукціоні.

Знаменита українська виконавиця Марина Тимофійчук, більш відома під псевдонімом Навка, виставила на аукціон гердан, подарований їй бахмутянином Романом Зубом. Варто зазначити, що гердан - традиційна жіноча прикраса, властива для західних регіонів України.

«Ця дивовижна прикраса ручної роботи приїхала до Німеччини зі східної частини України, яка зараз перебуває під обстрілом рашистів. Зараз гердан знаходиться на півдні Німеччини - місто Фрайбург! Тут надзвичайно активна громада українців! Хочете стати власником цієї унікальної прикраси з неймовірною енергетикою? Тоді запрошую на аукціон під оригіналом фото», - написала співачка.

навка1 8797f

Також Навка приділила окрему увагу волонтерці Оксані Виговській, яка з 2014 року популяризує українську культуру в Німеччині. Оксана стала однією зі співорганізаторів концерту Навки на площі Фрайбурга на честь Дня Незалежності України 24 серпня. Саме на цей концерт співачка й одягла гердан, який тепер набув символічного значення. У цій же прикрасі Навка виконала гімн України перед благодійним матчем у Гамбурзі весною цього року.

Аукціон, який триває й зараз, закінчиться о 20:00 15 вересня. Стартова ціна - 20 євро. Марина Тимофійчук вирішила віддати виручені кошти «на підтримку проєктів для України від Deutsch-Ukrainische Gesellschaft Freiburg» - організації, яка допомагає налагодити контакт між мешканцями німецького Фрайбурга та українцями. Проте вже в коментарі до публікації Навка додала, що гроші все ж таки будуть перераховані на ЗСУ.

гердан b5a63

«Так само як люди долучаються до моїх ініціатив, які посилюють нашу армію, - так само і я рада долучатися до ініціатив інших активних українців та організацій! На цьому фото - гердан ручної роботи від неймовірного хлопця із міста Бахмут - від Романа Зуба. Ця прикраса увібрала в себе неймовірну енергетику всіх глядачів! І я хочу, щоб ця енергетика ще раз принесла користь українцям, які нині борються за незалежність та свободу України!», - зазначила Навка.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» зв'язалися з Романом Зубом, який і став автором прикраси з бісеру. Аукціон він схвалює, однак визнає, що не має до нього жодного відношення.

«Років 15 тому мені подруга показала, як плести з бісеру. Я спробував, вийшло, і мені сподобалося. З того часу я почав плести прикраси з бісеру. Спочатку я плів із китайського бісеру, тому що він дешевше, потім перейшов на чеський. У 2014 році моя однокласниця попросила мене спробувати зробити гердан, так усе й почалося», - розповів він.

роман обр 2afbf

Роман Зуб

За словами Романа, на виготовлення однієї прикраси потрібно близько двох днів. Якщо ж не відволікатися від основного виду діяльності, на один гердан доведеться витратити три-чотири вечори. На питання про те, де і в яких умовах було створено прикрасу, яку зараз продає Навка, бахмутянин розповів, що вже декілька років переїхав до іншого міста, де наразі й знаходиться. Він працює на оборонному заводі.

«З Навкою познайомився десь років зо три тому, побачив її в якомусь кліпі. Побачив, що на ній був гердан. Ось я зробив ще одну прикрасу та подарував їй. Так ми й познайомились. З того моменту, як почалося повномасштабне вторгнення, вона поїхала до Німеччини та виступає там із благодійними концертами. Вона запропонувала мені, щоб я надсилав їй ті гердани, які роблю. Вона їх там, у Німеччині, продає на різних ярмарках, а виручені гроші витрачає на допомогу ЗСУ. Як бачите, цей гердан вона виставила на аукціон», - додав майстер.

з прапором 39691

фентезі 84dfe

Найчастіше Роман сам вирішує, які саме прикраси відправити співачці. Бахмутянин розповів, що зазвичай керується власним натхненням. Однак іноді Навка робить попередні замовлення, так сталося і з жовто-синім гербом. 

Крім Навки, прикраси у Романа замовляли й інші українські знаменитості: кілька герданів він зробив для Карини Плай і три - для Інеси Братущик. За словами Зуба, він свої прикраси переважно не продає, а дарує, тому що плетіння з бісеру - лише хобі, а не основний вид діяльності. Тому його справа - подарувати, а що з герданом буде далі, вже залишається на совісті нового власника. До аукціону він ставиться позитивно, але справжньої ціни на готові вироби не називає.

біла fc10d

птичка 52d08

«Я можу вам сказати, скільки я на них витрачаю. За нинішніми цінами на один гердан десь 80-100 гривень. Більшість цієї суми - вартість бісеру. А витрати часу я не перераховую на гроші, бо не заробляю на них», - запевняє бахмутянин.