Main menu

З Бахмутом у серці: 1 вересня та соціальна підтримка у Дніпрі

photo 5229197282623209395 y b6bd3Представники сфери соціальних послуг та секретар міської ради Бахмута Ганна Петрієнко-Полухіна на честь 1 вересня зустрілася з евакуйованими бахмутянами у Дніпрі. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з організаторами та учасниками зустрічі. Ми дізнались подробиці про цілі нового центру «З Бахмутом у серці», а також поцікавилися кількістю школярів у нашому місті.

Як відбувалася зустріч?

Бахмутська міська рада опублікувала фотографії кількох евакуйованих сімей, де є діти з інвалідністю. Городян, що після вторгнення росії, переїхали до Дніпра, на честь першого вересня запросили на зустріч до приміщення майбутнього центру допомоги переселенцям «З Бахмутом у серці».

Дніпро обрано не випадково: саме до цього міста переїхала більшість бахмутян в евакуації. Привітати дітей та їхніх батьків приїхала секретар міської ради Ганна Петрієнко-Полухіна.

полухіна анфас b5bf7

Ганна Петрієнко-Полухіна (в центрі). Фото: Бахмутська міська рада

«Свято ми всі відзначаємо далеко від рідної оселі, але ні на секунду не забуваючи про неї. Я щиро вірю, що дуже скоро в нашій Україні запанує мир, усі ми повернемося до Бахмута і продовжимо будувати наші плани на майбутнє. Бажаю вам міцного здоров'я, витримки та благополуччя», - сказала вона.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» зв'язалися з Галиною Лук'яновою - однією з мам, які були присутні на святі. Ми запитали, чим їй та дитині запам'ятався захід, а також поцікавилися, чи справді зустріч виконала свою функцію і дала сім'ям таку потрібну підтримку.

«Дуже важливо знати та відчувати, що про нас пам'ятають у рідному місті та підтримують. Для нас із донькою будь-яке знайоме обличчя «звідти» (навіть через вікно транспорту) - це вже зв'язок із батьківщиною. А тут ціла зустріч. З можливістю щось обговорити, з вікториною для дітей, з подарунками для них (невеликими канцелярськими наборами залежно від віку)», - розповіла Галина.

з бахмутом у серці головна 50f9c

За її словами, батькам анонсували, що в майбутньому центр «З Бахмутом у серці» зможе надавати психологічну допомогу для дітей, їхніх рідних, різноманітні консультаційні послуги щодо соціальних нарахувань, гуманітарну допомогу та подібні заходи.

Ми вже розповідали про бахмутян з дітьми, які відмовляються евакуюватися з міста. Станом на 20-ті числа серпня, коли готувався цей матеріал, у Бахмуті залишалося близько двох тисяч дітей: півтори тисячі школярів і понад п'ятсот дошкільнят. Журналісти знову зв'язалися із начальницею управління освіти Бахмутської міської ради Наталією Дроздовою, щоб уточнити актуальні дані. Виявилося, що за цей період евакуація батьків із дітьми значно прискорилася.

photo 5229197282623209402 w e8d7d

«Станом на 29 серпня у Бахмутській міській територіальній громаді перебувало 893 дитини шкільного віку та 497 дітей дошкільного віку», - розповіла Дроздова.

Про те, як навчальний процес відбуватиметься у прифронтових регіонах, ми також писали у попередньому матеріалі.

Що відомо про центр?

Ми вже дізнавалися, які саме послуги надаватиме центр підтримки бахмутян у Дніпрі, а також попередні напрацювання політиків. Окрім гуманітарної допомоги, у переселенців-бахмутян є потреба у наданні юридичних, соціальних, пенсійних, медичних та інших послуг, - стверджували тоді ініціатори проєкту.

Наталя Отюніна, яка обіймала в Бахмуті посаду начальниці Управління Муніципального розвитку міста, зараз займається переважно соціальними питаннями городян в евакуації. Цього разу вона розповіла нам про центр набагато більше, згадавши, що голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко рекомендував проводити заходи щодо підтримки евакуйованих співгромадян усім міським радам регіону.

photo 5229197282623209388 y 4df87

Наталя Отюніна. Скріншот з відео

За словами Отюніної, головна мета зустрічі - привітання та підтримка бахмутських сімей з особливими дітьми. Нині ж співробітники центру активно вивчають потреби переселенців з Бахмуту у Дніпрі. Слідкувати за оновленнями організації можна у відповідному Telegram-каналі, а подати заявку на отримання гуманітарної допомоги - за посиланням.

Крім того, будь-який бахмутянин у Дніпрі може записатися на отримання безкоштовної психологічної допомоги. Багато городян в евакуації відзначають, що зараз це дійсно потрібно багатьом. Як ми вже писали, відвідувачі центру матимуть змогу отримати й соціальні послуги. Нам стало відомо, що відповідальною за цю частину діяльності організації буде начальниця Управління соціального захисту Інна Сподіна.

полухіна b563d

У перспективі на базі центру «З Бахмутом у серці» планують у кооперації з міжнародними організаціями надавати юридичну допомогу та створювати простір для спілкування бахмутян. В ідеалі - щоб переселенці могли не лише отримати продуктові набори, а також спілкуватися між собою, обмінюватись досвідом та підтримувати один одного. Під час останнього перерахунку бахмутян у Дніпрі ініціатори проєкту нарахували близько 3,5 тисяч евакуйованих.

«Наразі центр лише готують до відкриття, приміщення ще до кінця не готове.Це була зустріч, присвячена Дню Знань. Ми побачилися з дітьми з особливими потребами, зустрічалася з ними секретар міської ради. Щодо роботи центру «З Бахмутом у серці» ми лише збираємо заявки для допомоги людям, але центр ще не працює», - розповіла Отюніна.

Вже наступного дня секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна та засновник громадської організації «Ми з Україною» Олександр Бабенко підписали меморандум про співпрацю. Основна мета - організація спільної допомоги органів влади та громадських ініціатив бахмутянам в евакуації. Це дозволить більш ефективно скоординувати роботу щодо підтримки жителів Бахмутської громади та оперативно вирішувати нагальні питання ВПО. Зокрема, надавати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни та товарів першої необхідності.

photo 5229197282623209448 y f36b3