Main menu

Підготовка до зими, безкоштовні вікна та гуманітарка: чим займаються комунальники Бахмута?

AFP DIMITAR DILKOFF 268f2За якими критеріями у Бахмуті ухвалюють рішення про ремонт комунікацій? Городяни планують евакуюватись, чи готуються до відсутності опалювального сезону? Директор КП «Бахмутська житлова управляюча компанія» Олександр Бондарєв розповів журналістам «Бахмут.IN.UA» про підготовку до зими, платіжки, безкоштовну установку вікон та гуманітарну допомогу в місті.

«Платежів практично немає, люди за наші послуги не сплачують. Підприємство знаходиться у простої. Міська рада, як власник підприємства, оплачує нам простій з місцевого бюджету. Раз на місяць ми отримуємо заробітну плату - дві третини від належного. За кількістю людей зі 117 осіб штату на підприємстві зараз на роботі 92. Інші роз'їхалися по всій Україні, у відпустці».

За словами представника компанії, часу, ресурсів та доцільності проводити планові ремонти зараз немає. Насамперед через відсутність матеріалів. Ті комунальники, які залишилися у місті, всіма силами намагаються усунути аварійні ділянки. У пріоритеті райони, де щільність населення вища.

photo 5391180333514341687 w 7dde3

Фото: Олександр Бондарєв у Facebook

«Ми працюємо зазвичай до 13:00 або 14:00, так безпечніше щодо прильотів. У комендантський час не виходять на роботу, а в робочий час ми локалізуємо аварії: водопостачання, водовідведення, електропостачання. Газу у нас, як ви знаєте, немає. Вивіз побутових відходів, прибирання території - як займалися, так і займаємось. Є аварійно-відновлювальні й бригади з локалізації аварій. Це і ремонт труб, де є сильні ушкодження, і допомагаємо несамостійним людям робити вікна у квартирах».

На цей час у місті є вода, каналізація, електрика, які керуюча компанія разом з відповідними службами намагаються тримати комунікації у працездатності. Також КП займається заміною аварійних ділянок водопроводу та кабелів, проте підготовку комунікацій для опалення не ведуть: швидше за все, взимку його і не буде. Річ у тому, що в котельні просто немає енергоносіїв: ні палет, ні дров, ні, тим паче вугілля. Основне навантаження очікується на електричні мережі, тому їхній задовільний стан максимально намагаються підтримувати там, де це можливо. Щодо підготовки до зими, особливо щодо можливих проблем з водопостачанням без опалення, Бондарєв заспокоїв:

міськрада 6abcd

Бахмут вода 21284

Фото: Бахмутська міська рада

«Взимку вода під землею не замерзне. Інша річ, наскільки будуть утеплені самі підвали, щоб вони витримали ці навантаження. Чисто технічно воду можна залишити у підвалах. Тоді вона не циркулюватиме поверхами, але тоді буде питання каналізації: каналізація без води працювати не буде. Глобальна проблема з вікнами, це вже може вплинути на замерзання води в каналізації».

Крім того, Бондарєв прокоментував слова мера Краматорська Олександра Гончаренка про те, що в їхньому місті цієї зими можуть відключити абсолютно всі комунікації. За словами представника КП, в Бахмуті таке навряд чи відбудеться.

photo 5391180333514341686 w 1cbea

Фото: «Бахмут-вода» у Facebook

«Мер Краматорська вважає, що половина населення поїде, але я в це не вірю. Я маю підстави так думати, бо щомісяця моніторимо по всьому житловому фонду міста. Сказати, скільки зараз людей у ​​Бахмуті, не можу  це конфіденційна інформація. Є будинки практично порожні, є наполовину заселені. Залежно від заселеності будинку розглядаємо різні варіанти відновлення мереж. Є багатоповерховий будинок, до якого нещодавно прилетіло. Там практично весь мікрорайон живе у підвалі, ми туди і воду возимо, і бензин на генератори, і хліб возимо. Йдеться про район кар’єру. Це наша зона відповідальності»

Нарікає Бондарєв і на організацію масової евакуації місцевою владою. Мовляв, проводять недостатню інформаційну кампанію серед населення щодо небезпеки життя у прифронтових районах. Якщо кілька місяців тому жителі Бахмута переважно залишали місто, рятуючи себе напередодні можливої ​​окупації (це вже не кажучи про постійні «прильоти»), то зараз все частіше повертаються. Багато городян усвідомлюють, в яких умовах можуть опинитися вже найближчим часом, але бажаючих повернутися у свій будинок від цього не менше.

294147854 778631176823741 2591343999105574249 n fc242

Фото: Бахмутська міська рада

«При цьому люди звідти не їдуть. Наскільки продумане питання організації евакуації, це вже питання не до мене, а до місцевої влади. Деякі люди вже повертаються. Є райони, де багато людей мешкає, є взагалі порожні райони. Для своїх працівників буржуйки ми маємо. Вогнища для приготування їжі у багатоповерхових будинках у нас також підготовлені. Є зварювальники, які зараз цим займаються»

Також комунальники роблять вікна, які городяни можуть встановити абсолютно безкоштовно. І якщо ця сфера ще якось відноситься до благоустрою, то гуманітарна допомога - ні. Попри це, керуюча компанія роздає бахмутянам продуктові набори та засоби гігієни. У тому числі хліб, крупи, готові пюре, памперси для дітей та дорослих.

Вільне радіо 2db4f

Фото: Вільне радіо

«Ми займаємось гуманітарною допомогою. Насамперед це відновлення покрівель та вікон у багатоповерхових житлових будинках, та у приватному секторі. Поставили близько 40 тисяч квадратних метрів вікон. Займаємось допомогою з видачі продуктових наборів, це йде через Донецьку обласну адміністрацію. Є волонтерські проєкти, але вони працюють напряму. За червень мешканцям Бахмута роздали близько 20 тисяч продуктових наборів. Займаємось видачею пюре, підгузків для дорослих. Це не наші функції, але комусь цим треба займатися. Просто роздаємо те, що змогли здобути».

Абсолютно всі витрати покриває міська та обласна адміністрації. Цікаво, що знайти алгоритм встановлення нових вікон у відкритому доступі журналістам не вдалося. Всім, тим хто потребує, пропонують звертатися безпосередньо через адміністрацію Бахмута або керуючу компанію.

«Кошти нам надає міська адміністрація, ну і, відповідно, звітуємо, куди використовували матеріал. Ми за це не платимо, люди за це не платять».

Головне фото: AFP - DIMITAR DILKOF