Студент Бахмутського мед коледжу став опікуном для чотирьох дітей

Семаковська Тетяна 19:26, 4 Травня 2022

279256648 1164244881016117 2310123663736536542 n c734618-річний В’ячеслав Ялов став опікуном для чотирьох молодших братиків та сестер. Їхню маму вбив ворожий снаряд за кілька метрів від рідного дому у селищі Верхньоторецьке. Нині Славко із братами та сестрами   проживає на Львівщині і хоче зібрати гроші на дім для родини.

Трагедія у родині В’ячеслава трапилася 15 березня. Славко разом із мамою повертався додому, коли поруч із ними розірвалися два ворожі снаряди. Юнак здобуває фах медика у Бахмутському медколеджі, тому відразу кинувся надавати мамі першу допомогу, одягом перевязував рани, щоб спинити кров.

  • Останні слова мами були:: “Зі мною все добре”. Я перевертаю… а там… Я все робив, щоб її врятувати…

Через постійні обстріли селища діти не змогли похоронити 37-річну матір на кладовищі, а поховали у вирві від снаряду. Славко каже, як тільки припиняться обстріли та відкриють дорогу до Верхньоторецького, то його знайомі пообіцяли перепоховати маму….

279405074 782703719560516 6052631538919481596 n c8c75Евакуація на Львівщину

Після смерті мами 18-річний В’ячеслав став старшим у родині. На його утриманні залишився 16-річний Данило, 11-річна Ніколь, 10-річний Тимур та 8-річна Олівія. Славко каже, мама виховувала їх одна, була сиротою, і рідних у них в селищі не було. Щоб врятувати братів та сестричок від війни Славко евакуаційним поїздом вивіз їх на Львівщину.

– Тут мої знайомі були, теж переселенці і приїхав на Львівщину. Я робив все можливе,  щоб дітей в мене не забрали, щоб сім’я залишилась. Тому,що сім’я є сім’я. Я розумів, що їх просто розлучать і нікому вони не будуть потрібні, розумієте?

Надія на власний дім

Нині Славко оформив опікунство над братиками та сестричками. Влаштував їх у школу, навчаються зараз дистанційно. Живуть усі п’ятеро у гуртожитку. В’ячеслав сподівається зібрати гроші і купити для родини власне житло.

– У гуртожитку я кімнату облаштував, щоб діти себе тут почували нормально, щоб було якесь мінімальне відчуття домашнього затишку. Але свій дім є свій дім…

Повертатися у окуповане рідне селище юнак не бачить сенсу.

– Я  не хочу повертатися до своєї домівки, точно. Тому, що її зараз немає. Територія захоплена… Я не зможу там, просто.

Нині В’ячеслав продовжує дистанційно навчатися у Бахмутському медколеджі. Планує стати реабілітологом. На запитання, чи не важко було у 18 років прийняти рішення про відповідальність за чотирьох дітей Славко відповідає по-чоловічому жорстко:

  • Це безглузде питання. Якщо я сказав,що я хочу взяти, то я хочу їх взятии. Ми – сімя, і повинні бути разом.

Якщо маєте змогу допомогти 18-річному Славі та його двом сестрам і братам — ось номер його карти:  5355 0850 2974 7798   АБ “Укргазбанк”

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]