Main menu

ІЗОЛЯЦІЯ запрошує бахмутян на свято в Соледарі

IMG 1001 c6a4e cc720У Соледарі відкривається оновлений офіс Платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ. Відкриття співпадає із сьомою річницею перебування фонду у вигнанні. Шість років фонд успішно працював в Києві, однак в 2020 році розпочав тривалий період підготовки та досліджень, що стало основою для переїзду на Схід України. З моменту появи ІЗОЛЯЦІЇ в Соледарі, місто відвідало вже більше ніж 25 художників, дослідників і фільмейкерів. 11 та 12 червня місто чекає ціла низка культурних подій: лекцій, воркшопів, кінопоказів, презентацій мистецьких проектів арт-резиденції «Заземлення».

Всі мешканці та гості міста запрошені на прем’єру відеомапінгу від київського колективу Carbon та місцевої групи Радіо Джа, а також на серію кінопоказів Кіноклубу Docudays UA/Гуртобус. Всі події є безкоштовними та доступними для всіх верств населення.

Цього літа Соледар стане місцем постійного перебування Гуртобусу та дасть містянам змогу подивитися найцікавіші документальні фільми з добірки фестивалю документального кіно про права людини Docudays. Також відбудеться кілька освітніх подій та презентація «Ботанічного альбому Соледару» від резидентки «Заземлення» Богдани Войтенко.

«Класичне мономісто с населенням близько 11 тисяч та «Артемсіллю», як економічною та смислоутворюючою домінантою, стало місцем, де ІЗОЛЯЦІЯ планує заземлитися та в співпраці з місцевою громадою ініціювати культурні та освітні проекти. Основними напрямками роботи фонду в Соледарі, які органічно витікають з попереднього досвіду та проектної діяльності, є культурний і економічний розвиток та посилення соціальної згуртованості громади. Через культурні проекти, такі як серія короткострокових резиденції для українських художників «Заземлення» та освітню програму, яка її супроводжує, фонд пропонує мешканцям Соледару та Соледарської ОТГ долучитися до сучасних художніх практик не тільки в якості глядачів, але й співучасників», - зазначила засновниця ІЗОЛЯЦІЇ Любов Михайлова.

 Яскравим прикладом розбудови культурного ландшафту регіону може бути резиденція колективу Open Group, які залучили місцеву молодь до зйомок свого фільму та допомогли їм зняти їхній перший музичний кліп. Або робота над скульптурою Астіана Рея «Люди-акули», в якій йому допомагали місцеві активісти.

Наразі в місті працює Будинок культури та Міська бібліотека. ІЗОЛЯЦІЯ продуктивно співпрацює з цими інституціями та вже підготувала заявку до Європейської комісії на  розбудову спільної культурної програми у Соледарській ОТГ та реконструкцію будівлі КЗ “СЦМК та НТ”  разом з міською владою та Будинком культури.

Метою фонду є реалізація проєктів, в рамках яких культура може бути не лише цікавим дозвіллям, але й виступати як важливий економічний гравець та альтернатива важкій промисловості і виробництву, створюючи мережу культурних закладів, нові робочі місця та розвиваючи креативну економіку.

Нагадаємо, Платформа культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯцього року відзначає сьому річницю свого вигнання з Донецьку.  В 2014 році приміщення фонду було захоплено бойовиками, а в будівлі організована сумнозвісна тюрма Ізоляція. З того часу фонд переїхав до Києва, а минулого року повернувся на Донбас – у промислове містечко Соледар.  Офіційне відкриття інституції в Соледарі відбувається лише цього року. 

З повною програмою подій та розкладом можна ознайомитися за посиланням  https://izolyatsia.org/ua/project/izo-day-soledar