Закон України про електронне декларування вступив в дію ще у березні 2016 року, однак обов’язок надавати декларації депутатами місцевих рад, наступив лише у цьому році. Координатори руху “Сильні громади” проаналізували декларації депутатів міськради та виділили ТОП-5 заможних за рівнем фінансового доходу, наявністю землі, автомобілів та нерухомості. Категорії різні, а персони одні й ті ж самі. Детальніше дивіться у лонгріді.
До речі, з 59 депутатів, 10 – не задекларували свої доходи.
“Надання декларації – це особиста відповідальність кожного з депутатів. Мабуть у кожного з депутатів, які не задекларували свої доходи та витрати, є на те об’єктивні причини. Ми, своєю чергою, передали інформацію до НАБУ про тих, які не звітувались відповідно до закону”, – прокоментувала секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко.
Отже, найвищий рівень доходу задекларував Володимир Сакали – приватний підприємець. Загальний дохід його сім’ї склав понад 13,5 мільйонів гривень, який складається з 1,5 млн грн дивідендів, дохід від підприємницької діяльності декларанта склав 978 тис. грн, а його дружини – 962 тис. грн. Заробітна плата у Володимира Сакали та його дружини склала 54 тис. грн, дохід від надання майна в оренду – 40 тис. грн. Депутат задекларував 4,2 млн грн готівки та 93,7 тис. грн, які розміщені у банках. Та найцікавіше, у депутат задекларував 5,7 млн грн, як позику підприємству ТОВ “Акіпан”, власником якого він є. До речі, Володимир Сакали єдиний серед депутатів Бахмутської міськради, хто задекларував ювелірні вироби своєї дружини (комплект із золота) на суму 45 тис. грн.
Друге місце зайняв Артем Чепурін – приватний підприємець. Загальний дохід його сім’ї склав понад 6,5 млн грн. Дохід від підприємницької діяльності – 4,9 млн грн, дохід від оренди – 42 тис. грн, дивіденди – 291 тис. грн, проценти від вкладів у банках – 15 тис. грн у декларанта та 12 тис. грн у дружини, заробітна плата дружини – 86 тис. грн. Кошти, розміщені у банках, склали 25 тис. дол., 15 тис. євро та 70 тис. грн.
На третьому місці опинився приватний підприємець та директор ПП “Артхол” – Роман Сотников. Його дохід склав майже 5,5 млн грн. Більша частина його активів також позичена третім особам – один мільйон гривень та 75 тис. доларів. Дохід від його підприємницької діяльності та дружини склав 942,3 та 937,5 тис. грн відповідно. Прибуток від продажу нерухомого та рухомого майна – 227,9 тис. грн, дохід від оренди – 72 тис. грн. Сума готівки – 310 тис. грн та невеличка заробітна плата – 18,7 тис. грн.
Четверте місце зайняв Володимир Іванков – генеральний директор ТОВ “Бахмут-Агро”. Загальний дохід його сім’ї 3,4 мільйона гривень. Левову частку займають готівкові кошти – три мільйони гривень. Прибуток від оренди – 249 тис. грн, дохід від продажу нерухомого майна – 110 тис. грн та від продажу цінних паперів – 10 тис. грн. Заробітна плата – 45,3 тис. грн, допомога при народженні дитини у дружини склала 28 тис. грн.
Та п’яте місце посів Андрій Корочанський, заступник генерального директора ТОВ “ГИР-Інтернешнл”. Однак, саме дружина депутата заробляє гроші в сім’ї. Її дохід від підприємницької діяльності склав 200,7 тис. грн, дохід від оренди – 627 тис. грн, 22,6 тис. грн отримала у вигляді допомоги при народженні дитини, їх син отримав зарплату у сумі 10 тис. грн. Готівкою, кошти дружина не зберігає, а позичає їх третім особам. У 2016 році вона позичила 1,55 млн грн. Сам же депутат отримав заробітну плату 69 тис. грн, та ще 14,7 тис. грн пенсії. Отож, загальний дохід сім’ї Корочанських склав 2,5 мільйона гривень.
В категорії володіння земель, спочатку, перше місце ми хотіли віддати депутату Артему Чепуріну, дружина якого задекларувала 1220,1 га землі у с. Опитному Бахмутського району. Однак, відповідно до статуту, загальна площа земель селищ Опитного, Зеленопілля, Ягідного та Іванград складає 3181,9 га. Чи може одна особа володіти більш ніж третина усіх земель однієї територіальної громади?
«У мене землі, як у всіх – ні багато, ні мало. Тобто, 1200 квадратних метрів. Після вашого дзвінка намагався виправити у декларації, але сам не зміг. Написав листа у службу підтримки, чекає на їх відповідь та допомогу» – прокоментував депутат.
Отож, перше місце, як це не дивно, посів Сергій Ситников – приватний підприємець. Він володіє 5,06 га землі, причому 4,8 га знаходиться у с.Клиновому.
Друге місце належить Володимиру Іванкову. Загальна площа землі, яка є у власності депутата – 4,2 га. Це трохи менше, ніж у Ситникова, але географія володінь набагато ширше. Так, у депутата є земельні ділянки й у Бахмуті, Покровську, Костянтинівці, Хромовому, Іванівському, Слов’янську, і навіть на Кривій Луці.
Третє місце зайняв Роман Сотников, який володіє 3,4 га землі (3,2 га в Іванівському) та ще 0,14 га землі депутат орендує у Бахмутської міської ради.
Четверте місце у депутата Сакали. Разом з дружиною вони володіють 1,2 га землі у Бахмуті.
Ну і п’яте місце посів Андрій Корочанський: у них з дружиною у Бахмуті є 0,57 га землі у власності.
Що стосується наявності автомобілів, ми віддавали місця депутатам, в залежності від їх кількості, бо їх вартість багато хто не декларував.
Перше місце серед депутатів, які мають більш всього автомобілів зайняв, звісно, Володимир Іванков. У депутата та його дружини а автопарку є вісім автомобілів та один причеп. Серед них Mercedes-benz GL 550, Toyota Land cruiser 200, два Land Rover Range Rover, 2011 та 2012 років випуску, два Hummer H2, 2006 та 2008 років випуску, Rolls-Royce Phantom, Volkswagen Multivan, та причіп «ЛЕВ».
Друге місце дісталося Роману Сотникову. Вони, разом з дружиною мають сім автомобілів та один причіп – ВАЗ 210930, ГАЗ 2705 415, ГАЗ ГАРЗ-ПБ-330, ГАЗ 330202-288ЗНГ, Audi Q7, Volkswagen Caddi Kasten, Volkswagen Touareg та причіп ГРБ 8160. Депутат задекларував ще Volkswagen Crafter, однак нею користується на підставі генеральної довіреності, інша особа – тобто вона продана, але ще не переоформлена.
Третє місце зайняв Андрій Корочанський, у якого всього сім транспортних засобів – п’ять вантажних (МАЗ 54331, МАЗ 938662, ГАЗ 3302, КАМАЗ 5511), один екскаватор ЕО 2621В та легковий автомобіль Audi Q7.
Четверте місце поділили між собою Володимир Сакали, Годердзі Малазонія – директор ТОВ “АртДон” та Артем Чепурін. Володимир Сакали разом з дружиною володіє чотирма машинами – LEXUS LX 570, Toyota CAMRY, AUDI Q3, ВАЗ 21074. Малазонія та його дружина також мають чотири автомобілі – Авто ГАЗ ЗАЗ TF699P LANOS, ГАЗ 5312, Mercedes-Benz CL500, та вантажний ИЖ 271501. Ну і сім’я Чепуріних володіє чотирма машинами – ВАЗ 21099, Acura MDX, Skoda Felicia, Scoda Octavia A7.
П’яте місце поділили між собою чотири депутати – Валерій Бойко, директор ТОВ “Артемтранс”, Володимир Захаренко, інженер ДП “Артемсіль”, Валерій Слєсарєв, приватний нотаріус та Світлана Мельнікова, головний лікар КЗОЗ “Бахмутська ЦРЛ”, які разом зі своїми сім’ями мають по три автомобілі.
При аналізі нерухомості бралось до уваги наявність у декларантів квартир, житлових будинків, об’єкти незавершеного будівництва та різні нежитлові приміщення.
Два житлових будинки в Бахмуті та Словянську, дві квартири у Мирнограді та Донецьку, незлічена кількість нежитлових, вбудованих, напівпідвальних приміщень, загальною площею 1,2 га в містах, Бахмут, Мирноград, Слов’янськ, Горлівка, Зайцеве, Сіверськ та ще дві незавершених будівлі у Бахмуті та Соледарі надали змогу Володимиру Іванкову зайняти перше місце в цій категорії.
Дев’ять квартир, з них одна в Києві, друга у Горлівці, нежитлові приміщення у Бахмуті та Горлівці (3819 кв.м), магазин, машино–місце в Києві, недобудована модульна котельня – все це дало змогу зайняти друге місце депутату Володимиру Сакали.
Третє місце у депутата Романа Сотникова. Він разом з сім’єю володіє трьома квартирами, є у власності два житлових будинки, нежитлові приміщення – майже дві тисячі квадратних метрів, два гаражі, та ще два незавершених будинки, площею 366 кв.м.
Четверте місце зайняв Годердзі Малазонія. У декларанта та його дружини є п’ять квартир, нежитлові приміщення загальною площею майже три тисячі квадратних метри та гараж.
П’яте місце посів Андрій Корочанський. У його сім’ї три житлових будинки, один з них недобудований, торговий павільйон площею 161 кв.м, пункт по ремонту автомобілів площею 888 кв.м та магазин (156,9 кв.м).