Main menu

Історичні перемоги: як Бог допоміг українцям виграти битву на річці Сутінь

308629411 497794709022294 6892047493771564722 n ab885Спецпроєкт Бахмут IN.UA «Перемагали раніше - переможемо зараз!». Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. Перемагали раніше - переможемо зараз! Перемоги українців крізь історичний час.

З кінця ХІ ст. на землі Київської Русі знову почали лізти половці. Згідно з літописом, загарбники захопили Прилуки, Пісочин, Переволоку і стерли з лиця землі велику кількість малих містечок та селищ. Князі вирішили не чекати подальших битв, бо знали, що з половцями жарти погані, готувалася велика битва.

До складу руського війська ввійшли дружини київського князя Святополка Ізяславича, переяславського — Володимира Мономаха та чернігівського — Давида Святославича, а також ополчення згаданих князівств, оскільки літописець зазначає, що спочатку Святополк не хотів залучати смердів до походу, бо починалися весняно-польові роботи.

Всі захисники руських земель були нащадками Ярослава Мудрого. Битва відбулась 4 квітня 1103 року поблизу річки Сутінь. На початку битви київська дружина розбила передовий загін половців на чолі з Алтунопою.

Потім, за словами літописця, «..пішли полки половецькі, як бори..». На жаль, історія не залишила подробиць битви, за винятком «божої допомоги» руським воїнам. Розгром половців був відчутний, але декілька десятиліть вони продовжували тероризувати землі Київської держави. Слава Ярославичів іде крізь віки у долях поколінь!

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також: Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!