На волонтера Сергія Стерненка скоїли напад: що відомо

Семаковська Тетяна 14:35, 1 Травня 2025
Сергій Стерненкно / фото з Facebook

На українського волонтера Сергія Стерненка було скоєно напад, у результаті якого він отримав поранення. Нападницю затримано.

Про це повідомив сам Сергій Стерненко у своєму Telegram-каналі.

Напад на Сергія Стерненка

Сьогодні, 1 травня, на українського волонтера та громадського діяча Сергія Стерненка скоїли збройний напад. Унаслідок якого він зазнав поранення. Нападницю затримали співробітники Служби безпеки України (СБУ).

За інформацією СБУ, напад скоїла жінка з використанням вогнепальної зброї. Її оперативно затримали на місці події. Наразі тривають слідчі дії.

Нападниця на Стерненко / фото СБУ

Детальна інформація про місце нападу та характер поранення поки що не оприлюднена. Водночас сам Стерненко повідомив, що з ним усе гаразд, а поранення — незначне.

Сергій Стерненко: що відомо про громадського діяча

Сергій Стерненко народився 20 березня 1995 року в селі Садове Одеської області. Закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу за спеціальністю “Правознавство”, а згодом продовжив навчання за тим самим фахом в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова.

У 2014 році Стерненко долучився до Євромайдану в Одесі, згодом очолив місцевий осередок. Також він брав участь у подіях на Майдані Незалежності в Києві.

Після Революції Гідності він очолив одеський осередок “Правого сектору”. Брав активну участь у громадській діяльності: організовував акції протесту, зриви виступів російських артистів тощо.

Наразі Сергій Стерненко активно займається волонтерською діяльністю, допомагає українським військовим на фронті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відбудова під гарантії США: що відомо про Інвестиційний фонд, який змінить економіку України

Валентина Твердохліб 13:05, 2 Травня 2025
фонд
Уряд подав на розгляд Верховної Ради угоду про надра / фото Telegram-канал Дениса Шмигаля

Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, угоду має ратифікувати Верховна Рада.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Угода про корисні копалини: основні положення

На розгляд Верховної Ради подали угоду про надра, яку вчора уклали Україна та США. Перед подачею угоди на розгляд депутатів прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про основні положення документа.

Зокрема, угода між Україною і США передбачає:

  • фондом відбудови на рівних умовах керуватимуть Україна та США. Жодна сторона не матиме переваги, всі рішення ухвалюються спільно;
  • всі українські природні ресурси залишаються за Україною;
  • фонд буде наповнюватися США та Україною за схемою 50/50. З боку США це будуть грошові внески або нова військова допомога;
  • у перші 10 років прибутки фонду інвестуватимуть в Україну;
  • фонд гарантуватиме комерційні закупівлі на умовах “бери або плати”. На продукцію буде гарантований попит;
  • фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що прискорить відновлення та модернізацію України;
  • в угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України;
  • доходи фонду не оподатковуються: копалини, які експортуватимуть до США, не обкладатимуть митами;
  • фонд створюється на десятки років.

Прем’єр-міністр стверджує, що ця угода стане основою для нових відносин зі США. Вони необхідні Україні для захисту і післявоєнного відновлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки людей лишаються в Часовоярській громаді — офіційні цифри на травень

Валентина Твердохліб 12:30, 2 Травня 2025
часів яр
Часів Яр з висоти / скриншот із відео 24-ї ОМБр імені короля Данила

Часовоярська громада Донеччини потерпає від російського наступу. Частина громади і самого міста Часів Яр є окупованими, а інша частина потерпає від бойових дій та обстрілів. Попри складну ситуацію у громаді продовжують лишатися люди. Станом на початок травня 2025 року їх налічується понад 150.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часовоярська громада, населення

Станом на 2 травня в Часовоярській міській громаді залишаються понад 150 людей.

“На даний момент у громаді офіційна статистика — 156 мешканців, які залишаються в населених пунктах”, — повідомив Сергій Чаус.

Ці люди проживають у населених пунктах Часовоярської громади:

  • село Богданівка;
  • село Григорівка;
  • село Калинівка;
  • місто Часів Яр.

Часів Яр, актуальна ситуація

Наразі в місті Часів Яр зберігається важка ситуація, в місті йдуть бої. Оборона міста триває, останні просування росіян тут фіксували майже місяць тому — 8 квітня.

У Часів Ярі російські війська використовують цивільні автомобілі, всюдиходи та мотоцикли для перевезення піхоти до передових позицій. Але наблизитись ближче, ніж на три кілометри, до лінії фронту вони не можуть. Під’їзди контролюють українські війська і в разі наближення ворога завдають удари по його техніці.

У районі Часів Яру російські війська використовують велику кількість радіокерованих та волоконно-оптичних безпілотників.

Часів Яр: контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

фонд

Відбудова під гарантії США: що відомо про Інвестиційний фонд, який змінить економіку України

Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, […]

часів яр

Скільки людей лишаються в Часовоярській громаді — офіційні цифри на травень

Часовоярська громада Донеччини потерпає від російського наступу. Частина громади і самого міста Часів Яр є окупованими, а інша частина потерпає від бойових дій та обстрілів. […]

центр

У Полтаві відкрили центр підтримки для переселенців із Часів Яру: що доступно

У місті Полтава відкрився центр допомоги переселенцям і переселенкам з Часів Яру. Сюди люди можуть звертатися за гуманітарною допомогою, а згодом і за різними юридичними […]

ВПО на Миколаївщині можуть отримати допомогу на облаштування житла: деталі

Переселенці і переселенки, які проживають у Миколаївській області, можуть отримати допомогу на покращення житлових умов. Волонтери надаватимуть підтримку вразливим категоріям населення незалежно від права власності […]

окупували

Росіяни окупували село Тарасівка між Торецьком і Покровськом: які наступні цілі ворога

Російські окупанти мають успіхи на Торецькому напрямку. Зокрема, їм вдалось окупувати село Тарасівка, що розташоване між Торецьком і Покровськом. Тиск ворога продовжується, тому окупанти намагаються […]