На Донеччині затримали “волонтера”, який працював на фсб рф: деталі

Семаковська Тетяна 12:30, 28 Жовтня 2024
Затримання агента фсб у Покровську / фото Донецька обласна прокуратура

На Донеччині затримали “волонтера” з Покровська, який передавав росіянам інформацію про позиції ЗСУ в місті. Його підозрюють у державній зраді.

Про це повідомили представники Донецької обласної прокуратури.

На Донеччині затримали агента фсб

За версією слідства, у вересні 2024 року на мешканця міста Покровськ, який має посвідчення співробітника гуманітарної продовольчої програми та є представником благодійної організації, вийшли співробітники фсб рф. Йому запропонували співпрацю в проведенні підривної діяльності проти України., на що він погодився.

На виконання вказівок куратора підозрюваний збирав інформацію щодо перебування ЗСУ на території Покровського району. Особливо представників спецслужб ворога цікавило розташування особового складу й артилерійських установок ЗСУ, а також місцеперебування засобів РЕБ, протитанкових ровів, укріпрайонів та бліндажів.

Всю інформацію агент фсб передавав власним кураторам. Її використовували для наведення атак з дронів та артилерії.

Наразі йде слідство. Чоловіку інкримінують державну зраду в умовах воєнного стану за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України.

Зрадник с Бахмута

Раніше редакція Бахмут IN.UA писала, що бахмутянина, який пішов на співпрацю з ворогом та допомагав росіянам захопити місто. В обмін на свої “послуги” фігурант хотів отримав посаду “мера міста Слов’янськ”.

Зловмисника невдовзі затримали й винесли вирок за державну зраду. Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни контролюють більшу частину Селидового: карта

Валентина Твердохліб 09:55, 28 Жовтня 2024
Селидове, росіяни зайняли будівлю міськради / фото DeepState

Росіяни вивісили свій прапор над міською радою Селидового. Однак, говорити про повну окупацію міста ще зарано.

Про ситуацію в Селидовому на 28 жовтня повідомляє “Бахмут IN.UA”.

Селидове окуповане чи ні

Інформація про перебування росіян у міськраді Селидового зʼявилася в DeepState.

Про повну окупацію міста говорити ще зарано. Втім, більша частина населеного пункту під контролем росіян.

Селидове на мапі DeepState на 27 жовтня / скриншот
Селидове на мапі DeepState на 28 жовтня / скриншот

В Інституті вивчення війни (ISW) підтверджують, що російські військові просунулися до центру Селидового. Декілька російських воєнкорів стверджують, що окупанти, нібито, повністю захопили та зачищають Селидове, однак ISW спростовує ці слова. Наразі росіяни не досягли західної частини Селидового.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Слов’янській громаді існує загроза зникнення унікальної молоченої кераміки

Валентина Твердохліб 13:10, 27 Жовтня 2024
Слов’янська молочена кераміка / фото Слов’янська МВА

Технологія виготовлення молоченої слов’янської кераміки з червоної глини визнана нематеріальною культурною спадщиною Донеччини. Та через війну Слов’янська громада може її втратити.

Про це повідомляє Слов’янська МВА.

Слов’янська кераміка, технологія

Кераміка у Слов’янську є традиційним місцевим ремеслом. Історія її промислового виробництва налічує понад сотню років. А продукція місцевих керамістів відома та користується попитом не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Виріб зі слов’янської кераміки / фото Слов’янська МВА

Молочний випал або молочення — це давній спосіб зробити керамічний виріб більш водонепроникним. Для цього кераміку після першого випалення поливають або задувають молоком і обпалюють при температурі 300-350 градусів. Саме ця технологія дозволяє закрити пори глини та надає виробу приємного коричневого кольору без використання фарб чи хімічних барвників. Відтінки можуть варіюватися від світло-коричневих до темно-шоколадних залежно від жирності молока та температури випалення.

Посуд, виготовлений за цією технологією, був презентований на керамічних симпозіумах, виставках та ярмарках в Україні і за кордоном.

Керамічний глечик / фото Слов’янська МВА

На жаль, зараз існує загроза втрати технології молочення. До повномасштабного вторгнення у Слов’янській громаді нею володіли понад тисячу керамістів. Однак війна змусила багатьох фахівців залишити свої домівки і виробництва. Зараз у Слов’янську залишилося не більше 150 майстрів-керамістів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Курорти в окупації: як росіяни заробляють гроші із захоплених територій Донеччини

Окупувавши частину Донецької області ще у 2014 році, Росія не просто зруйнувала інфраструктуру, а й поступово перетворила регіон на ресурсну колонію. Сьогодні вона витягує з […]

У МВС показали, в якому стані повертають тіла загиблих військових

Міністерство внутрішніх справ (МВС) продемонструвало журналістам, у якому стані росія повертає тіла військових. Деякі з них настільки понівечені, що для ідентифікації доводиться проводити кілька ДНК-експертиз. […]

Авіаудар по Краматорську: скільки людей знайшли під завалами

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу було зруйновано частину чотириповерхового будинку. Загинули п’ятеро людей, ще четверо були поранені. Серед постраждалих — […]

Українці можуть отримати понад 300 тисяч гривень на бізнес від Червоного Хреста

Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) продовжує реєстрацію українських підприємців на участь в четвертій когорті проєкту REDpreneurUA. В межах програми українцям та українкам надаватиметься можливість отримати […]

14:05, 23.06.2025 Скопіч Дмитро
житло

Де переселенцям знайти безоплатне житло на Полтавщині: перелік вільних місць по районах

У Полтавській області облаштовані місця тимчасового перебування (МТП) для родин переселенців. Наразі в області налічується 64 таких локацій, де можуть розміститися майже 4 тисячі ВПО. […]