“Ліс для ВПО”: як бахмутяни адаптуються у Львові

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:30, 17 Травня 2024
Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

У Львові нещодавно завершилася ініціатива “Ліс для ВПО”, яка протягом місяця об’єднувала місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб через висадження дерев та екскурсії парком “Знесіння”.

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі акції у виконавчого директора ГО “Лісові ініціативи і суспільство” Дмитра Карабчука та керівника Центру лісовідновлення й експерта з екоосвіти ГО “Лісові ініціативи та суспільство” Тараса Харачко

Екологічна ініціатива для ВПО  

Протягом квітня у львівському парку “Знесіння” проходила акція “Ліс для ВПО”. Щосуботи мешканці Львова разом з внутрішньо переміщеними особами з таких міст: як Бахмут, Авдіївка, Алчевськ, Маріуполь, Мелітополь, Харків, Бердянськ та Нова Каховка, збиралися разом, щоб долучитися до висадження дерев та екскурсій парком.

Мета заходу — об’єднання та інтеграція ВПО у громаду 

Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

Всі учасники отримали позитивні емоції від подібної ініціативи. Хоча організатори кажуть, хвилювалися, щоб набралася достатня кількість людей.

“Ми боялися, що ми не знайдемо такої кількості осіб ВПО. Але згодом побачили скільки людей пишуть і зрозуміли, що нам треба вже закривати реєстраційну форму, тому що кількість перевищила очікування”, – каже Тарас Харачко

Головною метою проєкту було допомогти ВПО адаптуватися до нових умов життя у Львові та знайти спільну платформу для зближення з місцевими мешканцями. Організатори заохочували сім’ї брати участь у висадженні дерев разом, аби 100 нових дубів були посаджені не поодинокими людьми, а сім’ями.

“Ми намагалися в цьому проєкті відповідати певним вимогам, а саме інтеграція ВПО у Львівську громаду”, – розповідає Тарас Харачко.

Про ВПО

Тарас Харачко зазначив, що до ініціативи “Ліс для ВПО” долучилося понад 50 людей, всі учасники прибули з різних міст. За його словами, хтось прийшов, щоб корисно провести час, отримати інформацію, а хтось — у святковому настрої.

Парк “Знесіння” врятовано від небажаних забудов

Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

Експерт з екоосвіти Тарас Харачко пояснив, що виявилося, не скрізь можна саджати дерева, адже є території, де дозволені певні види діяльності, а є об’єкти природно-заповідного фонду. Він зазначив, що регіональний ландшафтний парк “Знесіння” розташований вже в центральній частині міста, але там все ж таки дозволено висаджувати рослини. За його словами, директор парку схвально відреагував на ініціативу, адже на таких привабливих ділянках, як цей парк, місцеві олігархи намагаються отримати землю для забудови, тому вони потребують підтримки від населення та громадських організацій.

Наразі інформації про повторення подібної акції немає, проте на сайті організації публікують нові схожі ініціативи, до яких ви можете долучитися.

“Це дуже складне запитання, коли буде наступна акція, адже ми мали проєкт з IREX, який запропонував таку ініціативу і ми вибороли грант на проведення. Це була одноразова акція і поки що я не впевнений що наші менеджери звертались до IREX для повторення акції”, – заявив Тарас Харачко

Більше акцій та ініціатив можна знайти на сайті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

Семаковська Тетяна 20:24, 2 Квітня 2025
Фрагмент знищення ворожої техніки у районі Часів Яра / скриншот з відео

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують для розвідки зараженої місцевості.

Про це повідомили в ОСУВ “Хортиця”.

Часів Яр: поблизу міста знищили ворожу техніку

Оператори дронів полку “Рарог” ліквідували в районі Часів Яра російський бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 під час пересування. Разом з ним знищено ще близько десятка окупантів.

Бронетранспортер, на якому пересувалися росіяни, виявився машиною хімічного захисту, яка призначена для розвідки зараженої місцевості.

Відео зі знищенням ворожої техніки з окупантами оприлюднив 427-й окремий полк безпілотних систем “Рарог”.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Семаковська Тетяна 18:15, 2 Квітня 2025
Пансіонат, де проживатимуть літні ВПО / фото Олександр Явтушенко

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель.

Про це повідомляє Олександр Явтушенко, голова ради з питань ВПО, голова Ради волонтерів при Київській обласній державній адміністрації

Житло для ВПО у Київській області

В пансіонаті Київської області, що знаходиться у курортному містечку Ворзель, пропонують безоплатні помешкання для людей старшого віку, які постраждали внаслідок війни та стали ВПО. Заявку на отримання житла можна подавати:

  • сімейним парам;
  • родичам-пенсіонерам;
  • самотнім пенсіонерам.

Заповнити форму за посиланням. Проєкт впроваджується за підтримки БФ “До України з Любов’‎ю”. Цей фонд впроваджував містечко Хансена на Київщині.

Ванна кімната у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко
Кімната відпочинку / фото Олександр Явтушенко
Пансіонат Ворзель / фото Олександр Явтушенко
Спальня у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]

500 гривень на столі

Виплата та гумдопомога: що можуть отримати соледарці в Дніпрі

Мешканці та мешканки Соледарської міської територіальної громади 3 квітня можуть звернутися за гуманітарною допомогою, якщо не отримували її у березні, до Центру підтримки у Дніпрі. […]

Часів Яр про який ви не знали. Розпитали у краєзнавця найцікавіше з історії міста

Часів Яр — це місто, яке сьогодні у більшості знають як точку на карті DeepState. Це місто, за яке активно йдуть бої. Однак сьогодні ми […]

пряма лінія

Пряма лінія з Марченко: бахмутяни можуть поспілкуватися з ОМС

Завтра, 3 квітня 2025 року, відбудеться Пряма лінія із заступником начальника Бахмутської МВА Олександром Марченком. Усі охочі зможуть поставити нагальні питання. Про це інформує Бахмутська […]