“Ліс для ВПО”: як бахмутяни адаптуються у Львові

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:30, 17 Травня 2024
Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

У Львові нещодавно завершилася ініціатива “Ліс для ВПО”, яка протягом місяця об’єднувала місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб через висадження дерев та екскурсії парком “Знесіння”.

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі акції у виконавчого директора ГО “Лісові ініціативи і суспільство” Дмитра Карабчука та керівника Центру лісовідновлення й експерта з екоосвіти ГО “Лісові ініціативи та суспільство” Тараса Харачко

Екологічна ініціатива для ВПО  

Протягом квітня у львівському парку “Знесіння” проходила акція “Ліс для ВПО”. Щосуботи мешканці Львова разом з внутрішньо переміщеними особами з таких міст: як Бахмут, Авдіївка, Алчевськ, Маріуполь, Мелітополь, Харків, Бердянськ та Нова Каховка, збиралися разом, щоб долучитися до висадження дерев та екскурсій парком.

Мета заходу — об’єднання та інтеграція ВПО у громаду 

Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

Всі учасники отримали позитивні емоції від подібної ініціативи. Хоча організатори кажуть, хвилювалися, щоб набралася достатня кількість людей.

“Ми боялися, що ми не знайдемо такої кількості осіб ВПО. Але згодом побачили скільки людей пишуть і зрозуміли, що нам треба вже закривати реєстраційну форму, тому що кількість перевищила очікування”, – каже Тарас Харачко

Головною метою проєкту було допомогти ВПО адаптуватися до нових умов життя у Львові та знайти спільну платформу для зближення з місцевими мешканцями. Організатори заохочували сім’ї брати участь у висадженні дерев разом, аби 100 нових дубів були посаджені не поодинокими людьми, а сім’ями.

“Ми намагалися в цьому проєкті відповідати певним вимогам, а саме інтеграція ВПО у Львівську громаду”, – розповідає Тарас Харачко.

Про ВПО

Тарас Харачко зазначив, що до ініціативи “Ліс для ВПО” долучилося понад 50 людей, всі учасники прибули з різних міст. За його словами, хтось прийшов, щоб корисно провести час, отримати інформацію, а хтось — у святковому настрої.

Парк “Знесіння” врятовано від небажаних забудов

Фото з акції / фото Бахмутської міської ради

Експерт з екоосвіти Тарас Харачко пояснив, що виявилося, не скрізь можна саджати дерева, адже є території, де дозволені певні види діяльності, а є об’єкти природно-заповідного фонду. Він зазначив, що регіональний ландшафтний парк “Знесіння” розташований вже в центральній частині міста, але там все ж таки дозволено висаджувати рослини. За його словами, директор парку схвально відреагував на ініціативу, адже на таких привабливих ділянках, як цей парк, місцеві олігархи намагаються отримати землю для забудови, тому вони потребують підтримки від населення та громадських організацій.

Наразі інформації про повторення подібної акції немає, проте на сайті організації публікують нові схожі ініціативи, до яких ви можете долучитися.

“Це дуже складне запитання, коли буде наступна акція, адже ми мали проєкт з IREX, який запропонував таку ініціативу і ми вибороли грант на проведення. Це була одноразова акція і поки що я не впевнений що наші менеджери звертались до IREX для повторення акції”, – заявив Тарас Харачко

Більше акцій та ініціатив можна знайти на сайті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стерли мікрорайон “Новий” у Часів Ярі — Deep State

Семаковська Тетяна 17:35, 3 Липня 2024
Мікрорайон “Новий” / фото Deep State.

Мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто, російська армія знищила жилі будинки тактикою випаленої землі, як це було в Бахмуті. Наші війська відійшли з цієї ділянки.

Про це інформує Deep State.

Часів Яр: як ситуація у місті

За повідомленням аналітиків ворог повністю окупував район “Новий”.

“Подальше утримання в руїнах та проблеми з логістикою тільки збільшать втрати, тому відхід з мікрорайону є логічним, хоч і важким рішенням. “Канал” вигідно було тримати, коли ворог був на підступах”, — пишуть у Deep State.

Командир тактичної групи “Реванш” Богдан Ходаковський повідомив, що ціною величезних втрат та фактичного знищення усіх багатоповерхівок, росіяни досягли успіху. Втрата Часового Яру стала ближчою, а це матиме серйозні наслідки для зміни оперативної карти Донеччини.

Наразі підтверджень від інших бригад, які перебувають на Часовоярському напрямку, про взяття мікрорайону “Новий” не було.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

Семаковська Тетяна 16:51, 3 Липня 2024
Коппенсація для фермерських угідь розпочнеться із запуску реєстру / фото Pexels

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Компенсація аграріям

Мінагрополітики планує розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. У 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.

Крім того, аграрії будуть автоматично звільнятися від сплати податків, йдеться про ті сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри.

Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалять рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.

Ситуація в аграрному секторі Донеччини

За даними, озвученими на нараді, на Донеччині 347 агропідприємств зазнали пошкоджень,
а сума збитків перевищила 5 мільярдів гривень. Посівна площа у 2024 році склала понад 300 тис. га
прогнозована врожайність зернових складає 24 ц/га. Також у регіоні працює 18 тваринницьких підприємств, до повномасштабного вторгнення їх було 67.

У Міністерстві планують надавати допомогу аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, вони зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.

Також фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також планують надавати компенсацію до 80% вартості проведення робіт з розмінування, знижку до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту та компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стерли мікрорайон “Новий” у Часів Ярі — Deep State

Мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто, російська армія знищила жилі будинки тактикою випаленої землі, як це було в Бахмуті. Наші війська відійшли з цієї […]

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Евакуація

“Лишають заявки на евакуацію та не приходять”: Торецька МВА повідомила про проблему

Торецька міська військова адміністрація звертається до мешканців з проханням відповідально ставитися до подання заявок на евакуацію. Непоодинокі випадки, коли люди залишають заявки, але не з’являються […]

Живопис, танці та театр: у Києві людей старшого віку запрошують на навчання

Безкоштовні активності для внутрішньо переміщених осіб пропонує БФ “Життєлюб”. Людям старшого віку від 55 до 100 років пропонують опанувати живопис, танці чи спробувати себе у […]

У ЗСУ повідомили про російських військових в селі Юр’ївка: що відомо

Українські військові повідомляють про вуличні бої в селі Юр’ївка, що межує з Нью-Йорком на Торецькому напрямку. Російські сили частково увійшли в населений пункт, але повністю […]