Покровський напрямок зараз один із найважчих на Донеччині. Росіяни там просуваються стрімко протягом всього літа, підходять все ближче до Покровська. У сусідніх Мирнограді та Гродівці вже оголосили примусову евакуацію дітей. До Покровська від лінії фронту — приблизно 15 кілометрів.
Покровськ, карта бойових дій
Покровськ закупляє троянди
12 серпня на порталі Прозорро оприлюднили закупівлю троянд, замовником є Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міськради, це вартуватиме бюджету — 99 тисяч гривень. Йдеться про 1 237 штук квітів та прикраси для букетів.
Про закупівлю повідомили активісти у соцмережах, які обурені витрачанням коштів:
“Знов 100 000 Покровська міська військова адміністрація витрачає на квіти. Вони не читають, що про них пишуть??? Невже ніхто не може їм порадити того не робити? Невже громада не може впливати…?”, — пише користувач Микола Головко.
Зазначимо, що речник ЗСУ повідомив, що російські війська не відвели значних сил з Покровського напрямку, через наступ ЗСУ на Курськ. Водночас він додав, що російські війська, схоже, обмежили використання безпілотників та бронетехніки в цьому районі.
Генштаб повідомляє, що на Покровському напрямку Сили Оборони відбили 52 атаки. Найбільша концентрація атак була поблизу Гродівки та Желанного.
На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У російському сюжеті повідомляється, що наразі з Бахмута російська армія веде розвідку безпілотниками та наступає на Часів Яр. Так званий журналіст “звєзди” ігор лапік показав західну частину Бахмута.
Редакція ідентифікувала воєнкора, який не гребує бувати в зруйнованому Бахмуті.
Російський воєнкор у Бахмуті, фото зі зруйнованого міста і “міжнародна” премія
Ігор лапік, воєнкор пропагандистської “звєзди” нині проживає у московській області, містечку корольов, по вулиці горького, 79, корпус 20, квартира 78.
Про місце проживання воєнкора редакція дізналася з російських баз даних. Як і те, що лапік їздить на Hyundai i40, середня вартість автівки на вторинному ринку рф становить близько мільйона рублів, або ж приблизно 10 тисяч доларів.
Родом воєнкор з міста нижньовартовск, ханти-мансійського автономного округу — югра, що знаходиться у складі тюменської області рф. Цей округ у рф — батьківщина хантів, мансів, башкирів, калмиків, чувашів, марійців, ногайців та інших “ісконнорускіх” корінних народів.
Сюжети для пропагандистських ЗМІ, за словами лапіка, допомагають йому волонтерити — збирати гроші для допомоги російській армії. Крім окупованого Бахмута лапік буває в окупованій росіянами Авдіївці.
А також у нещодавно окупованому та зруйнованому армією рф Селидовому.
Нещодавно так званий воєнкор бував і поблизу Часів Яру, де нині точаться бої.
Нещодавно воєнкор отримав премію за свій репортаж. Цей конкурс росіяни звуть “міжнародним”, хоча він створений пропагандистським russia today, а серед журі — маргарита симонян. Конкурс створили, за словами пропагандистки симонян для того, щоб “пролити світло на ті жахи, які приносить в дім, в країну війна”. Лапік не уточнює, що саме російська федерація приносить цю війну у ті країни, з якими її починає.
“Сімейні реліквїї”
Днями на телеканалі, де працює воєнкор з’явився сюжет про начебто жительку Бахмута, що зараз живе у Москві, яка звернулася до редакції “звезди”, аби ті допомогли знайти документи у зруйнованій квартирі у Бахмуті. За словами жінки, її батьки виїжджали з міста і лишили у квартирі документи, які вона й попросила забрати з руїн дому.
Документів воєнкор не знайшов, проте покопирсавшись у руїнах квартири, яку зруйнувала його армія, як і весь Бахмут, лапік привіз до москви фотоальбоми жінки, мовляв, повертає їй сімейні реліквії. У сюжеті воєнкор згадав радянський союз, коли і були зроблені фото з дитинства, як сверджується, бахмутянки.. Мовляв, були ж часи, коли “всі жили дружно”.
У своїх соцмережах воєнкор ділиться і своїми старими фото, теж називає їх реліквіями:
Водночас більшість бахмутян, як і інші жителі тимчасово окупованих міст України, які зруйнували росіяни, своїх сімейних реліквій вже ніколи не побачать, зокрема завдяки лапіку.
Бахмутська районна державна адміністрація продовжує працювати в евакуації після окупації міста та більшої частини Бахмутського району. Редакція звернулася до Бахмутської райадміністрації із запитом аби проаналізувати роботу відомства, дізнатися кількість працівників, які продовжують роботу в евакуації, їхні обов’язки та заробітні плати.
Бахмутська РДА: скільки людей там працює та що роблять
Станом на листопад 2024 року у Бахмутській районній адміністрації за штатним розкладом було 48 працівників, про це Бахмут IN.UA повідомили у відповідь на запит.
З вказаних 48 працівників:
5 знаходяться у відпустках без збереження заробітної плати;
20 — продовжують роботу у відомстві;
23 посади вказані як вакантні.
Нижче надаємо перелік осіб в структурі райради та посади, які вони обіймають:
Сергій Кальян — голова райдержадміністрації;
Роман Большаков — перший заступник голови райдержадміністрації;
Вікторія Щепанська — начальниця відділу документообігу, контролю, по роботі зі зверненнями громадян та інформаційно-комп’ютерного забезпечення райдержадміністрації;
Олег Селюк — головний спеціаліст відділу документообігу, контролю, по роботі зі зверненнями громадян та інформаційно-комп’ютерного забезпечення райдержадміністрації;
Світлана Разжималіна — головна спеціалістка відділу управління персоналом та з питань організаційної діяльності райдержадміністрації;
Катерина Кривцова — начальниця відділу фінансово-господарського забезпечення, головний бухгалтер райдержадміністрації;
Вікторія Кривошеєва — головна спеціалістка відділу фінансово-господарського забезпечення райдержадміністрації;
Максим Гірмаш — водій легкового автомобіля відділу фінансово-господарського забезпечення райдержадміністрації;
Дмитро Таран — головний спеціаліст-юрисконсульт відділу правового забезпечення діяльності райдержадміністрації;
Юрій Оверчик — начальник відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації;
Ірина Тишакова — начальниця відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань освіти охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації;
Ольга Мосендз — головна спеціалістка відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань освіти охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації;
Ірина Косолапова — головна спеціалістка відділу соціально-економічного розвитку територій та агропромислового розвитку райдержадміністрації;
Ольга Недорезова — начальниця відділу з питань інфраструктури, містобудування та архітектури, ЖКГ, екології райдержадміністрації;
Ярослав Фірсов — головний спеціаліст відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації;
Вадим Коваль — головний спеціаліст відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації;
Ольга Брильова — головна спеціалістка відділу з питань ветеранської політики райдержадміністрації;
Ірина Макаренкова — головна спеціалістка відділу з питань ветеранської політики райдержадміністрації;
Юрій Пономаренко — завідувач сектору внутрішнього аудиту райдержадміністрації;
Ірина Устименко — завідувачка сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій громадськістю райдержадміністрації.
Скільки заробітної плати отримують працівники райадміністрації
У відповідь на запит редакції нам надали перелік оплати праці 11 працівників:
Вікторія Щепанська, начальниця відділу документообігу, контролю, по роботі зі зверненнями громадян та інформаційно-комп’ютерного забезпечення райдержадміністрації. У 2024 році посадовиця отримала 295, 9 тисяч гривень разом із преміями. Заробітна плата начальниці відділу коливається від мінімальних 16 тисяч гривень до максимальних 51 тисячі у червні 2024 року.
Катерина Кривцова, начальниця відділу фінансово-господарського забезпечення, головний бухгалтер райдержадміністрації, за 2024 рік посадовиця отримала 286,6 тисячі гривень. Зарплата коливалася від 16 до 50 тисяч гривень.
Юрій Оверчик, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців, за 2024 рік отримав 316,6 тисячі гривень, з максимальними 57 тисячами гривень у липні.
Ірина Тишакова, начальниця відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань освіти охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації, у 2024 році отримала 324,9 тисячі гривень, з максимальними 57 тисячами у травні;
Ольга Недорезова, начальниця відділу з питань інфраструктури, містобудування та архітектури, ЖКГ, екології райдержадміністрації за 2024 рік отримала 345,6 тисячі гривень. Максимальна зарплата посадовиці становила 62 тисячі у травні.
Юрій Мухін, начальник відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами, у 2024 році отримав 389,1 тисячі гривень, з максимальними 101 тисячею гривень у червні.
Юрій Пономаренко, завідувач сектору внутрішнього аудиту райдержадміністрації, у 2024 році отримав 450,2 тисячі гривень, максимальна зарплата становила 76 тисяч гривень у червні.
Ірина Устименко, завідувачка сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю у 2024 році
Редакція також звернулася до Бахмутської районної адміністрації із запитом надати заробітні плати голови адміністрації, першого заступника та керівниці апарату райадміністрації.
Аналіз заробітних плат та преміювання керівництва Бахмутської міської військової адміністрації в евакуації у матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Яку зарплату отримує влада Бахмута у 2024 році: огляд
На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]
Бахмутська районна державна адміністрація продовжує працювати в евакуації після окупації міста та більшої частини Бахмутського району. Редакція звернулася до Бахмутської райадміністрації із запитом аби проаналізувати роботу […]
У грудні минулого року стало відомо про звільнення трьох старост, які працювали в округах Бахмутської міської територіальної громади. Станом на 10 січня (момент отримання відповіді […]
7 січня Торецька міська військова адміністрація на порталі Прозорро оголосила тендер на закупівлю медалей “За оборону Торецької громади” та “За заслуги перед Торецькою громадою”. Раніше […]
Майже 80 мільйонів на найбільші закупівлі (редакція аналізувала закупівлі у понад 1 мільйон гривень) виділили відомства Бахмутського району. Серед найбільших тендерів року — автівки й […]