Курахове в окупації: як живуть місцеві жителі та з чим стикаються — фото

Валентина Твердохліб 12:40, 26 Березня 2025
курахове
Місцеві жителі Курахового / фото росджерела

До Курахового заїхали російські “волонтери”. Вони привезли в місто коробки з гуманітарною допомогою і показали, як зараз живуть люди, які залишились у місті.

Про життя в окупованому Кураховому повідомляють росджерела.

Курахове окуповане, як живуть люди

Росіяни показали, який вигляд мають вулиці Курахового. Місто постраждало внаслідок бойових дій, однак є будівлі, які вціліли і мають незначні пошкодження. Деякі багатоквартирні будинки зазнали серйозних руйнувань, є під’їзди, які повністю знищені. Вулиці міста й досі всипані уламками будівель.

Вулиці міста Курахове / фото росджерела
Частина будинку обвалилася через влучання снаряду / фото росджерела
Квартири знищені і спалені / фото росджерела
Пошкоджені будівлі / фото росджерела

Днями до Курахового заїхали російські “волонтери”. Вони показали, як живуть ті, хто залишилився в місті. Досі в Кураховому немає світла й інтернету. Люди вимушені приходити в так званий “гуманітарний штаб військової комендатури”, щоб зарядити гаджети. І хоч комунальні послуги людям ще не відновили, росія вже почала паспортизацію населення. Деякі місцеві жителі хизуються тим, що вже отримали російський паспорт і подали документи на оформлення водійських прав російського зразка.

Люди можуть зарядити гаджети і ліхтарики тільки у штабі / фото росджерела

На вулицях міста подекуди можна побачити людей. Вони їдуть у гуманітарний штаб, оскільки отримати продуктові набори люди можуть тільки там.

Подекуди на вулицях можна побачити людей / фото росджерела
Гуманітарну допомогу люди отримують тільки в “комендатурі” / фото росджерела

Нагадаємо, що про окупацію Курахового стало відомо 11 січня. Того дня ворогу вдалося захопити останні українські спостережні пункти в районі ТЕС на західних околицях міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ветеран із Бахмута, який повертає інших до життя: історія Даниїла Ходикіна. Відеорепортаж

Семаковська Тетяна 18:30, 23 Травня 2025

Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після поранення присвятив себе допомозі іншим — військовим і цивільним з ампутаціями.

Даниїл розповідає про реалії життя після війни, бар’єри в міському середовищі, важливість щирості в комунікації з ветеранами та про пам’ять, яка живе разом із ним — про Бахмут, про втрати і про тишу, яка тепер має зовсім інший сенс.

Дивіться повний відеосюжет про Даниїла на каналі “Донеччина в евакуації”

https://youtu.be/pPzf2V2Lfbk?si=qgCYloBfQbzvmRdE

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін полоненими 390 на 390: Україна повернула 270 військових і 120 цивільних

Семаковська Тетяна 18:20, 23 Травня 2025
Українці повернулися з полону, обмін 23 травня / фото Володимир Зеленський

23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між Україною та росією в Стамбулі. Загалом додому повинні повернутися 1000 українських полонених. Наступні обміни чекаємо у суботу та неділю.

Про перший обмін полоненими 23 травня 2025 року повідомив Володимир Зеленський.

Обмін полоненими 23 травня

“Повертаємо наших людей додому. Реалізовано першу частину домовленості про обмін 1000 на 1000. Сьогодні — 390 людей. Субота й неділя — очікуємо продовження обміну”, — зазначив глава держави.

За словами президента, це лише початок великої роботи:

“Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, кожну людину. Дякую всім, хто працює 24/7 для того, щоб українці й українки повертались додому”, — додав він.

Кого звільнили з полону 23 травня 2025

У межах обміну Україна повернула 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в рф. ДПСУ повідомляє, що серед звільнених – семеро прикордонників, які потрапили в полон на Донеччині та Луганщині. Один з них перебував у неволі з 2022 року, решта – з 2023-го.

У Координаційному штабі додали, що звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.

Серед визволених сьогодні – 3 жінки та 387 чоловіків. Обмін відбувся за координації Офісу Президента, ГУР МО, СБУ, Міністерства оборони, Мінреінтеграції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ветеран із Бахмута, який повертає інших до життя: історія Даниїла Ходикіна. Відеорепортаж

Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після […]

Обмін полоненими 390 на 390: Україна повернула 270 військових і 120 цивільних

23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між […]

Презентували книгу про український театр у Бахмуті: історія сцени крізь війну і час

23 травня серед освітян відбулася презентація книги Володимира Суткового “І був театр”, яку автор присвятив зародженню й становленню театрального мистецтва в Бахмутському регіоні, а також […]

ЗСУ знищили командний пункт РФ у Бахмуті — удар по 3-му армійському корпусу

Збройні Сили України знищили передовий командний пункт армії рф у Бахмуті, удар завдали по 3-му армійському корпусу. Про це повідомив Генштаб. Удар по рф в […]

Росіяни розстріляли двох українських полонених біля Удачного

Росіяни розстріляли двох українських військовополонених на Покровському напрямку, біля селища Удачного. Прокуратура відкрила кримінальне провадження. Про це повідомляють у пресслужбі Донецької прокуратури. Розстріл полонених біля […]