Як українцям за кордоном віддалено подати заяву на призначення пенсії?

Семаковська Тетяна 14:05, 11 Червня 2023

Пенсія 7ada0

Громадяни України, які вимушені тимчасово проживати за кордоном у зв’язку з військовою агресією росії, отримали можливість надсилати заяву про призначення (поновлення) пенсії за допомогою поштового зв’язку.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Заяву можна направити до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації особи.

Норма діятиме на період воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, в якому його буде припинено чи скасовано.

Які документи необхідні для призначення пенсії?

  • копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію з тимчасового місця проживання/перебування за кордоном (з перекладом);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом)
  • копії документів, що визначають право на призначення пенсії (пункт 2.1 – 2.4, 2.6, 2.9 розділу ІІ Порядку № 22-1).

Які документи необхідні для поновлення пенсії?

  • копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію з тимчасового місця проживання/перебування за кордоном (з перекладом);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);
  • копія паспорта громадянина України.

Зазначимо, що додані до заяви про призначення (поновлення) пенсії копії документів повинні бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України чи нотаріально.

Детальніше ознайомитись із переліком документів, які необхідні для призначення або поновлення пенсії віддалено, можна у наведеній інфографіці.

Min 906a1Законодавчі зміни. Фото: Мінреінтеграції

Інфографіку підготовлено за результатами наради щодо проблемних питань громадян України, які тимчасово перебувають на території Республіки Польща у зв’язку з військовою агресією рф.

Читайте також: Пенсії на Донеччині: хто може отримати виплати та що робити, якщо район окупували? 

Нагадаємо, Уряд спростив механізм виплати українських пенсій і грошових допомог для тих одержувачів, які тимчасово проживають за кордоном. Зокрема, особа зможе подавати заяву про виплату (зміну способу виплати) пенсії або грошової допомоги віддалено. Також передбачена можливість відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена у період воєнного стану, шляхом надсилання відповідної заяви поштою.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ВЛК та комісії у лікарнях: як встановлюватимуть інвалідність військовим з 1 січня 2025

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 30 Грудня 2024
Боєць ЗСУ / фото ілюстративне, iStock

З 1 січня 2025 року в Україні працюватимуть нові правила отримування групи інвалідності для військовослужбовців, які отримали травми, поранення, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров’я. Це стане заміною МСЕК.

Детальніше про те, як тепер проходитиме процес отримання групи інвалідності для військовослужбовців, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як встановлюватимуть інвалідність військовим з 1 січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні більше не буде медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). На зміну їм прийдуть мультидисциплінарні комісії, які працюватимуть у кластерних та надкластерних лікарнях.

Процес встановлення статусу інвалідності для військовослужбовців тепер буде проходити за іншим сценарієм

Найперше, що потрібно зробити після поранення, це евакуювати військового чи військову до безпечного місця та надати йому на місці необхідну медичну допомогу. Це можуть зробити в державних, військових чи приватних закладах у найближчому місті з можливих, де є можливість стабілізувати стан людини. На цьому ж етапі починає формуватися перший медичний документ, який отримав назву форма 100 або “Карта пораненого”. У ній фіксують обставини поранення, основні діагнози та заходи первинної допомоги.

Інвалідність військовим: направлення на ВЛК

Далі військовослужбовця чи військовослужбовицю спрямовуватимуть до військово-лікарської комісії (ВЛК), де  потрібно огляд та аналіз стану здоров’я. Вже на основі отриманої інформації ухвалюється рішення про направлення на оцінювання повсякденного функціонування.

Зазначимо, що тепер голова ВЛК може одразу надати людині сформоване електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування. Іншими словами, для цього тепер не потрібно чекати 120 днів із моменту травмування

Інвалідність військовим: оцінювання стану

Інвалідність встановлюватимуть спеціальні комісії у лікарнях / фото ілюстративне, Мінветеранів

Наступним кроком стає оцінювання повсякденного функціонування, яке проводить експертна команда лікарів на базі багатопрофільних лікарень за місцем перебування  військового чи військової. Цей заклад можна обрати самостійно. 

Оцінювання мають провести протягом 30 днів із моменту подання електронного направлення головою ВЛК. Представники лікарняного закладу, де можна пройти оцінювання експертної команди, протягом п’яти днів із моменту отримання направлення має розглянути справу та поставити її в чергу або повернути на доопрацювання. У разі схвалення заявки про це повідомлять додатково.

Для проходження оцінювання необхідно надати наступний перелік документів:

  • направлення на медичний огляд ВЛК;
  • медична документація, яка підтверджує стан здоров’я;
  • документи, які посвідчують особу;
  • медична або службова характеристики (за потреби);
  • довідка про обставини травми (видає військова частина);
  • посвідчення учасника бойових дій (за наявності);
  • витяги з особової справи та інші довідкові матеріали, завірені посадовцями військової частини.

Як проходить оцінювання

Оцінювання проводять в одній із форм:

  • очна — військовий чи військова приходять до лікарні для огляду;
  • заочна — експертна команда приймає рішення щодо конкретної людини на основі документації, якщо вона має достатній обсяг інформації про стан здоров’я;
  • дистанційна — взаємодія з людиною, яка проходить оцінювання для встановлення інвалідності, відбувається за допомогою засобів телемедицини;
  • виїзна — оцінювання стану відбувається за місцем лікування або перебування, якщо військовослужбовець не може самостійно прийти до лікарні.

Саме оцінювання розпочинається з аналізу документів. У разі очного, дистанційного або виїзного огляду проводить додатковий огляд чи обстеження. Лікарі, які входять до експертної комісії, звертають увагу на різні аспекти, зокрема, на ступінь порушень функціонування чи вплив травми на повсякденну діяльність.

Вже на основі отриманих даних ухвалюється рішення про призначення військовому чи військовій певної групи інвалідності. Ці результати одразу вносять до спеціальної електронної системи, а сама людина отримає копію на електронну пошту або, за потреби, у роздрукованому вигляді. Усю інформацію також передають до органів соціального захисту для подальшого надання допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки становитиме прожитковий мінімум на дітей у 2025 році

Валентина Твердохліб 12:00, 28 Грудня 2024
прожитковий
Виплати дітям / ілюстративне фото Pexels

Прожитковий мінімум на дітей у 2025 році залишиться на тому ж рівні, що й у 2024 році. Окремо прожитковий мінімум розраховується на дітей віком до 6 років і на дітей віком від 6 до 18 років.

Скільки становитиме прожитковий мінімум на дітей у 2025 році розповідає “Бахмут IN.UA”.

Прожитковий мінімум на дітей у 2025 році

В Україні прожитковий мінімум на дітей і дорослих встановлює Закон про державний бюджет України. Згідно зі статтею 7 Закону України про державний бюджет на 2025 рік №4059-ІХ, прожитковий мінімум на дітей буде незмінним, порівняно з 2024 роком. Він залишиться на тому ж рівні, що й раніше.

Отже, впродовж 2025 року прожитковий мінімум на дітей становитиме:

  • на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
  • на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень.

На що впливає прожитковий мінімум на дітей

Прожитковий мінімум не дітей першочергово беруть за основу для розрахунку мінімального і максимального розміру аліментів. Мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину має становити не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, згідно з прожитковим мінімумом на дітей, встановленим законодавством на 2025 рік, мінімальний розмір аліментів складатиме:

  • на дітей до 6 років — 1 281 гривень 50 копійок;
  • на дітей від 6 до 18 років — 1 598 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВЛК та комісії у лікарнях: як встановлюватимуть інвалідність військовим з 1 січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні працюватимуть нові правила отримування групи інвалідності для військовослужбовців, які отримали травми, поранення, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров’я. […]

12:00, 30.12.2024 Скопіч Дмитро
прожитковий

Скільки становитиме прожитковий мінімум на дітей у 2025 році

Прожитковий мінімум на дітей у 2025 році залишиться на тому ж рівні, що й у 2024 році. Окремо прожитковий мінімум розраховується на дітей віком до […]

Довідка про склад сім’ї: для чого потрібна та як саме її отримати

Під час оформлення пільг та соціальних виплат часто потрібна в наданні довідки про склад сім’ї. Утім, виникає проблема — ще у 2019 році Мінсоцполітики своїм […]

15:20, 27.12.2024 Скопіч Дмитро

“Мені це кума брата дружини прислала!” Роль месенджерів у поширенні фейкових новин

WhatsApp, Telegram, Viber, Signal та інші, стали невіднятною частиною нашого спілкування. Це популярно, бо можна швидко поширити інформацію, переписки вважаються конфіденційними, а самі месенджери — […]

Тепла зима: як сім’ям ВПО отримати 6 500 гривень від держави

Протягом грудня 2024 року сім’ї з-поміж малозабезпечених і ВПО можуть отримати по 6 500 гривень на кожну дитину. Це державні кошти, направлені на купівлю дітям […]

11:40, 27.12.2024 Скопіч Дмитро