Main menu

Люди під завалами: як працюють служби в Бахмуті та чи можливо врятувати рідного?

243345 34e0fСитуація в Бахмуті щодня змінюється, через шквальні російські обстріли гинуть цивільні люди. Служби в місті працюють, втім в певних районах, зокрема в Забахмутці, і в деяких інших районах, які обстрілюються з висот контрольованих окупантами, ситуація вкрай небезпечна і ДСНС не можуть виїжджати на всі виклики, адже ризкують втратити людей. Редакція зв’язалася з бахмутянкою, батько якої перебував під завалами дому. Служби не змогли туди дістатися через безпекову ситуацію.

Що сталося?

Будинок батька бахмутянки Карини було зруйновано російськими обстрілами під час обстрілу 6 лютого. Жінка з надією, що її батько живий просила допомогу у всіх служб та місцевих мешканців Бахмута. За словами Карини вона зверталася до місцевого ДСНС та поліції.

«‎Я прошу допомогти, щоб прийшли на провулок третій Красносільський будинок 3 допомогли потихеньку розібрати завали, за відомістю сусідів там мій тато. Звичайно не за безкоштовно. У мене є надія, що він живий. Будь ласка, якщо можете відгукніться», – написала Карина в місцевих чатах днем раніше.

Карина дізналась від дружини батька, яка зараз мешкає в іншому місті про приліт, далі інформацію почали підтверджувати сусіди:

«‎Батько мешкав в будинку один з двома собаками. Виїжджати він не хотів саме через них. Також, як і багато інших людей, він не хотів покидати рідний дім і постійно казав “кому я потрібен в 50 років”. Також, у батька інвалідність і йому важко було б влаштуватись на роботу, тому як ми його не вмовляли, він не захотів виїжджати», – пояснює Карина.

В ДСНС жінка зверталась, і їй повідомили, що в будинок ходили й батька не знайшли, а завали вони, ймовірно, не розбирали. 

Карина впевнена, що батько був у будинку, бо його намагався врятувати хлопець, коли побачив перший приліт:

«На допомогу батьку прибіг хлопець після першого прильоту, але під час другого удару хлопець зазнав серйозних травм руки й втратив ногу. Він ще продовжував повсти й кричати “Вова” намагаючись допомогти батьку».

Що кажуть в ДСНС та поліції?

328928264 1346845429425612 8048901283863258151 n 98382

Окупанти щодня обстрілюють Бахмут. Фото: Олексій Рева

У пресслужбі міської ДСНС нам підтвердили, що наразі не мають можливості виїжджати на такі виклики.  У поліції кажуть, що все залежить від району. У Східну частину — на м'ясокомбінат, та Забахмутку не їздять, наразі додалися райони, які добре прострілюються окупантами з цих висот. 

Ми спробували дізнатися в поліції та ДСНС як наразі відбувається пошук людей. Ситуація зовсім не втішна, якщо у вас приймуть заяву в поліції та ДСНС, не зможуть гарантувати того, що беруться до місця. 

Вже 9 лютого Карина дізналася від сусідів, що батько все ж таки загинув під завалами. Бахмутянка просить про допомогу. Жінка хоче, щоб її батька дістали з-під завалі й поховали. 

Для того, щоб розібрати завали необхідна спеціальна техніка, якої тепер немає в місті. Крім того, потрібні люди, які могли б попри ризик для життя погодитися розібрати завали та знайти тіло батька, шоб поховати його.

Важливо розуміти, що сьогодні в Бахмуті знаходитися вкрай небезпечно, всі служби, які виконують свою роботу щодня ризикують життям своїх працівників, щоб вмовити евакуюватися бахмутян та надати їм необхідну допомогу.

Контакти для евакуації за посиланням — https://bahmut.in.ua/26-korusne-old/3809-evakuatsiia-z-bakhmuta-korysni-kontakty

Фото: ДСНС

Читайте також: «Другий дім»: як працюють бахмутські рятувальники

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!