Як Буча приймала чемпіонат Донецької області з кікбоксингу

Семаковська Тетяна 11:27, 20 Березня 2023

Screenshot 569 afa5f18 та 19 березня у місті Буча Київської області пройшов відкритий чемпіонат Донецької області з кікбоксингу серед юнаків та юніорів. Більш ніж 150 спортсменів взяли участь у заході, серед них й бахмутські спортсмени.

Про те як тренувалися донецькі спортсмени та про символічне місце заходу — редакції розповів тренер Леонід Казаріз.

Бахмутські спортсмени в Бучі

Команду міста Бахмут представляли вісім вихованців відділення кікбоксингу КДЮСШ №1 Бахмутської міської ради, тренери Леонід Казаріз та Анатолій Романець. Чемпіонат проходив у приміщенні ліцею № 9, що в Бучі.

“Дуже символічно, що місто, яке пройшло такі труднощі на початку повномасштабної війни, відкрило нам можливість брати участь у чемпіонаті. Це наш Донецький чемпіонат, була взята серйозна відповідальність, запросили спортсменів Донеччини. Звісно, що в теперішній час було важко зібрати всіх вихованців, але з Бахмуту було 8 людей. Спортсмени завоювали призові місця, є навіть перше місце. Ми не здаємося й прдовжуємо боротися”, — розповідає тренер Леонід Казаріз.

Загалом Бахмутські спортсмени здобули 1 золоту нагороду, 3- срібні та 4 бронзові. Костянтин Кузнєцов став переможцем у ваговій категорії до 65 кілограмів у розділі лайт- контакт.

337109577 923870552084241 6134514221677563196 n e5778

Донецькі спортсмени з тренером. Фото: Спортуправління Бахмут

“Це дуже різносторонній юнак, відмінник у навчанні”, — розповідає про Костянтина тренер, додаючи, що хлопця тренував близько 5 років.

Пан Леонід наголошує, що Буча дуже тепло прийняла бахмутських спортсменів, адже у багатьох не вистачало належного екіпірування, однак все це надали. Про спортсменів турбувалися й намагалися зробити їхнє перебування якомога комфортнішим.

Наступні змагання також відбудуться у Київській області місто Бровари наприкінці березня та це буде вже Чемпіонат України. В цьому Чемпіонаті будуть брати участь найкращі спортсмени, запевняє тренер. За словами, пана Леоніда вже зараз є прогнози щодо ймовірних переможців.

Тренування майбутніх переможців

Тренер Леонід Казаріз зі своїми вихованцями працює в змішаному форматі, щоб тренування були ефективними проводять офлайн-зустрічі.

“Контроль є щоденний, за цей період ми вже декілька разів зустрічалися на тренуваннях з вихованцями. Я приїжджав до Києва, збирав по дві по три людини, шукав приміщення, до мене діти приїжджали. Нам дають можливість тренуватися, Бахмут всі знають й моє прізвище вже говорить про серйозність намірів. Онлайн-система звісно, що хороша, але потрібна ще практика. Це, як майстер з глини робить якийсь витвір, йому неодмінно треба докластися до виробу працею”, — резюмує Леонід Казаріз. 

Фото: Спортуправління Бахмут

Читайте також: Бахмутські пауерліфтери стали найкращими в Україні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 24 Квітня 2024
Студенти / фото ілюстративне

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, йдеться про те, коли молодь зможе навчатися 6-8 років, паралельно поєднуючи освіту з роботою.

Відповідна картка законопроєкту розміщена на сайті ВРУ.

Зміни у вищій освіті 2024 року

Відповідно до документа, можливості студентів у вищих навчальних закладах (ВНЗ) значно розширяться. Вони зможуть самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям.

Крім того,  студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб. Вони матимуть змогу закінчити чотирирічну бакалаврську програму за три роки або поєднувати з роботою та отримати спеціальність за 6-8 років.

Вибір спеціальності

Навчання студентів / фото ілюстративне

Згідно з новою системою вищої освіти, студенти зможуть самостійно обирати окрему спеціальність у галузі, на яку вони вступали. Наприклад, студент, який вступив на галузь “Соціальні науки” вивчає соціологію та політологію. Після проходження 50-120 кредитів за 1-2 роки, студент зможе обрати окрему спеціальність, як-от “Політологія”, і продовжити вивчати саме її.

Мінімальний обсяг аудиторних занять

Мінімальна кількість годин аудиторних занять раніше не регулювалося. Проте, зараз  бакалавр матиме 10 з 30 годин на роботу з викладачем у межах одного навчального кредиту, а магістр — 8 з 30 годин.

Зміни вибіркових курсів

Відповідно до документа, в площину вищої освіти вводять поняття “регульованих” та “нерегульованих” спеціальностей. До першої категорії увійдуть, наприклад, наступні спеціальності:

  • право;
  • атомна енергетика;
  • медицина;
  • військова служба.

Вони матимуть менше вибіркових курсів — 10% замість 25%. Окрім того, для них розроблять нові вимоги до компетентностей і результатів навчання, також передбачені державні іспити.

На противагу цьому, в нерегульованих спеціальностях, зокрема “Філологія” або “Фінанси”, збільшать кількість вибіркових дисциплін з 25% до 25-50%.

Зазначимо, що нові правила вищої освіти оновлюватимуть упродовж наступних місяців для того, щоб відповідати стандартам ЄС.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Марія Лященко 13:00, 24 Квітня 2024
Закупівлі з бюджету / фото ілюстративне

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в минулому місяці? Аналізуємо закупівлі громади на порталі Прозорро. 

Званівська сільрада. Закупівлі

На початку березня Званівська сільська рада придбала електротехнічне обладнання, а саме 6 одиниць акумуляторів.

Електротехнічне обладнання / скриншот Прозорро
Електротехнічне обладнання / скриншот Прозорро

Йдеться про пуско-зарядний пристрій PULSO BC-40450, що  забезпечує короткочасне подання великої сили струму, яка необхідна  для запуску двигуна, в морози або при глибокому розряді акумулятора. А також 5 акумуляторів BOSH двох видів. Разом це вартує 37 400 тисяч гривень.

Також придбали канцелярське обладнання вартістю 8 тисяч гривень.

 Канцелярські товари / скриншот Прозорро
 Канцелярські товари / скриншот Прозорро

Послуги зберігання підручників та методичної літератури до кінця 2024 року вартували трохи менш як 2 тисячі гривень.

Зберігання підручників / скриншот Прозорро
Зберігання підручників / скриншот Прозорро

На оновлення пакетів програмного забезпечення для фінансового аналізу та бухгалтерського обліку “M.E.DOC” витратили 3 тисячі гривень. 

 Оновлення програмного забезпечення / скриншот Прозорро
 Оновлення програмного забезпечення / скриншот Прозорро

Званівська сільська рада також придбала радіоелектронний засіб  вартістю у 45 тисяч гривень. Це модуль генерації коливної частоти, щит КУПОЛ ЗМ, який перешкоджає радіоканалам управління БПЛА, Mavic та FPV дронів.

Радіоелектронний захист
Радіоелектронний захист / скриншот Прозорро

  Разом за березень витрати Званівської сільської ради становлять 94,5 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, […]

16:00, 24.04.2024 Скопіч Дмитро
Заупівлі 2024

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в […]

13:00, 24.04.2024 Марія Лященко
desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія