Main menu

Як працює Бахмутська дитячо-юнацька спортивна школа №1‎ в евакуації?

118896527 2232624733547823 2000657658366276074 n 65bedБахмутська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 з початку повномасштабного вторгнення була змушена евакуюватися з міста. Частково інвентар та документи перевезли до Дніпра, вихованці ж через війну зараз живуть у різних куточках країни, тож навчання відбувається у змішаному форматі.

Про це редакції розповів Ігор Скирда, заслужений тренер України з легкої атлетики та директор комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 Бахмутської міської ради (КДЮСШ).

“У нас формат навчання змішаний, більшість тренерів працює дистанційно, декілька тренерів працюють у штатному режимі — це відділення сумо та відділення пауерліфтингу. Частково, тренери, які знаходять там де наші вихованці, працюють із дітьми в штатному режимі, але в основному зараз — це дистанційний формат”, — розповідає Ігор Скирда.

За словами директора навчального закладу, до повномасштабної війни в закладі працювало 34 тренери. Наразі 13 тренерів знаходяться на простої, ще 13 тренерів працюють із 310 учнями.

“Ми провели аналіз минулорічного набору, обдзвонили всіх дітей, з'ясували хто де знаходиться і тільки тоді вирішили, які діти маються можливість займатися із тренерами,  а які не мають”, — пояснює пан Ігор.

Переможці на конкурсах

Попри непрості умови для навчання вихованці КДЮСШ займають призові місця на спортивних змаганнях.

“Зараз в місті Луцьк проходить чемпіонат України по боротьбі сумо, а 18-19 березня в місті Буча проходив чемпіонат Донецької області з кікбоксингу, наших 8 призерів та один переможець там були. У Хирові Львівської області два вихованці входять до складу збірної команди Донецької області по волейболу. Ми змагаємося”, — наголошує Ігор Скирда.

За 2022 рік заклад здавав звіт по участі в змаганнях, в березні поточного року буде засідання головного управління, на якому підтвердять, що КДЮСШ входить до трійки лідерів шкіл Донецької області.

Тренування спортсменів

Зараз кожній дитині нелегко тренуватися, адже у всіх різні умови, запевняє директор КДЮСШ.

“Наші діти є і в Польщі, наші діти є й в Німеччині та в Україні. Насамперед ми з'ясовуємо у кого, які умови для навчання. У когось є квартира, в когось недалеко є парк, а в когось спортзал. Тут й складнощі є”, — розповідає очільник навчального закладу.

Він додає, що для пауерліфтерів навчання онлайн також є викликом, бо не в кожного вдома є інвентар для повноцінного тренування. Водночас вихованці  КДЮСШ попри труднощі продовжують навчатися навіть в евакуації.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Бахмутяни стали переможцями Чемпіонату Донецької області зі спортивного орієнтування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!