Важливо

Хто займається молодіжною політикою в “днр” — досьє на дениса шимановського

Валентина Твердохліб 13:00, 22 Січня 2026
денис шимановський

У вересні 2022 року в “днр” створили міністерство молодіжної політики. Нещодавно ватажок “днр” денис пушилін змінив його керівництво. Новим очільником призначили дениса шимановського. Він брав участь у молодіжних проєктах “днр” ще під час навчання в університеті, а потім розпочав політичну кар’єру.

Як денис шимановський пішов у політику і чим займається на посаді в “уряді днр”? Редакція зібрала детальне досьє.

Денис шимановський, початок політичної кар’єри

Детальної біографії дениса шимановського немає у відкритих джерелах. Лише з окремих дописів можна дізнатися його дату народження — 2 серпня. Скільки років денису шимановському також невідомо.

Про навчання дениса шимановського також небагато інформації. Відомо, що він навчався на юридичному факультеті Донецького національного університету. Там він і розпочав свою громадську та політичну роботу.

На сторінці “молодої республіки” (ред. молодіжна громадська організація, яка діє за підтримки “днр”) у забороненій мережі “вконтакте” йдеться, що під час навчання денис шимановський був керівником цієї організації в ДонНУ. Разом з цим він брав участь у роботі так званого “молодіжного парламенту днр”, два роки був заступником голови цього органу.

У 2021 році шимановський працював у центральному штабі організації “молода республіка”.

Робота дениса шимановського в міністерстві “днр”

29 вересня 2022 року ватажок “днр” денис пушилін своїм указом створив міністерство молодіжної політики “днр”. Цей орган очолив кирило макаров — тодішній голова “молодої республіки”. Денис шимановський обіймав посаду його заступника.

У вересні 2025 року макарова призначили віце-прем’єром “днр”. А на вільну посаду міністра молодіжної політики призначили дениса шимановського. З 17 вересня 2025 року він є виконувачем обов’язків міністра.

Денис шимановський / фото росджерела

На сайті “уряду днр” вказані задачі, які на цій посаді виконуватиме шимановський. Серед них розвиток молодіжних рухів і формування “системи моральних орієнтирів” у молодіжному середовищі.

Задачі дениса шимановського на посаді в.о міністра / скриншот

Свою роботу шимановський активно показує в соцмережах. З дописів видно, що донецьку молодь активно долучають до пропагандистських заходів. Останній із них відбувся вчора, 21 січня. Молодь привели на ринок “Текстильник”, де у 2024 році стався обстріл. За даними росіян, тоді тут загинули 27 людей.

Молодь на заході зі вшанування пам’яті загиблих / фото росджерела

Молодь взяла участь у вшануванні жертв обстрілу. При цьому на заході наголошували про відповідальність України в цій трагедії.

“Два роки тому противник завдав удару по одному з найжвавіших перехресть ринку. Тут часто стояли бабусі, пропонуючи людям овочі зі своїх городів, домашню консервацію, в’язані шкарпетки… Дуже важливо, що молодь із різних районів Донецька та міст республіки збирається на місці трагедії, щоб покласти квіти на згадку про безневинні жертви київського режиму”, — зазначив денис шимановський.

Покладання квітів проводили на камеру / фото росджерела

Також юнаків і дівчат водили на меморіальні заходи в пам’ять про загиблих внаслідок удару в селі Хорли на Херсонщині, що стався в ніч на 1 січня. Попри те, що Генштаб ЗСУ офіційно заперечив заяви про обстріл з боку України, окупанти продовжують покладати відповідальність на ЗСУ. До цих пропагандистських акцій також активно долучають молодь.

Молодь на акції / фото росджерела

Триває пропагандистська робота з молоддю і у сфері популяризації теми “великої вітчизняної війни”. У своєму дописі про підсумки 2025 року шимановський зазначав, що проводить роботу з укріплення серед молоді “відчуття обов’язку та патріотизму”. Для цього, зокрема, запровадили новий шкільний проєкт для популяризації історії срср, зокрема періоду “великої вітчизняної війни”. Дітей залучали до пошуку інформації про невідомих та безвісти зниклих бійців радянського союзу.

Так звані “програми патріотичного напрямку” планують розвивати і надалі. У такий спосіб окупанти насаджують дітям відчуття дотичності до історії срср і “культу перемоги”, який досі популярний у рф.

Шимановський про пропагандистські заходи для дітей / фото росджерела

За ініціативи нового міністра молодь долучають до громадських робіт. Зокрема, цієї зими хлопців і дівчат долучали до чищення доріг від снігу. Цим мали б займатись комунальні підприємства, але роботу поклали на молодь. Працювали хлопці і дівчата безоплатно.

До робіт долучили школярів / фото росджерела
Молодь чистить сніг / фото росджерела

Показує денис шимановський і активність у роздачі гуманітарної допомоги. Зокрема, нещодавно він їздив до пунктів розміщення в Харцизьку, де мешкають бахмутяни. Метою візиту, нібито, була передача гуманітарної допомоги. Також міністр, нібито, поспілкувався з людьми та обговорив питання оформлення документів, працевлаштування і покращення умов проживання. При цьому жодних рішень для покращення умов проживання людей він не пропонував.

Поїздки до Харцизька шимановський робить часто, бо, за його словами, він є “куратором” цього міста.

Шимановський про кураторство в Харцизьку / скриншот

Що саме передбачає це кураторство він не уточнює. Та саме Харцизьк часто фігурує в його діяльності. Зокрема, у грудні тут він відкрив молодіжний центр і вітав дітей з Новим роком. Чи заплановані якісь заходи і надалі шимановський не уточнює.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пушилін “відновлює” Донбас: що запланували окупанти на 2026 рік

Валентина Твердохліб 17:50, 15 Січня 2026
плани
Роботи на мережах / фото росджерела

Ватажок “днр” денис пушилін звітує про плани на 2026 рік. Окупанти, нібито, займатимуться відновленням доріг і будівництвами, однак ні перелік об’єктів, ні міста, де триватимуть роботи, не повідомляються. Не кажуть у “днр” і про строки виконання робіт.

Що запланував пушилін для “відновлення” Донбасу у 2026 році, розповідає Бахмут IN.UA.

Плани окупантів щодо “відбудови” на 2026 рік

Ватажок “днр” денис пушилін поділився планами на 2026 рік. За його словами, окупаційна влада займатиметься “відновленням Донбасу”. У дописі на своєму Telegram-каналі пушилін ділиться запланованими цифрами і заходами, втім у них немає жодної конкретики. Ні деталі заходів, ні міста, де їх реалізовуватимуть, не повідомляються.

“Актуалізували плани відновлення Донбасу на 2026 рік — відновимо близько 900 км доріг, продовжимо боротьбу за воду — заплановано понад 200 великих заходів у сфері тепло- та водопостачання. Упорядкуємо 49 громадських просторів. Інше завдання — створити умови для комфортного, безпечного та ефективного виховання підростаючого покоління”, — заявляє пушилін.

Про плани на 2026 рік ватажок “днр” розповідав і пропагандистам. Але і їм жодної конкретики не надав, лише цифри.

“2026 року продовжимо відродження республіки. Відремонтуємо ще понад 850 кілометрів доріг, побудуємо 29 ФАПів (ред. фельдшерсько-акушерські пункти), відновимо 12 медустанов, введемо в роботу сім відремонтованих спортивних об’єктів”, — заявив пушилін “Комсомольській правді”.

Про деякі дорожні об’єкти пушилін повідомляв раніше. Зокрема, у 2026 році окупанти планують продовжити будівництво об’їзної дороги Маріуполя. Пушилін стверджує, що вона підвищить пропускну спроможність сухопутного коридору до Криму та розвантажить вулично-дорожню мережу міста.

Однак насправді дорога призначена для покращення військової логістики. Керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко розповідав 24 Каналу, що цим росіяни хочуть зробити так, щоб їхня техніка і машини не стояли в заторах у Маріуполі дорогою з Криму.

Дорожні роботи / фото росджерела

Чи планують окупанти будувати житло в “днр”

Як видно з дописів ватажка “днр”, окупаційна влада робить акцент на створенні паркових зон, місць відпочинку і культурних закладів. Зокрема, у 2026 році пушилін планує облаштування понад 50 громадських просторів. Завершити благоустрій паркових зон мають у Докучаєвську, Єнакієвому, Торезі, Ясинуватій і Харцизьку.

Щодо закладів культури, то таких планують реконструювати близько 30. Їхній перелік не додається.

Планів на відновлення чи будівництва житла пушилін не озвучує. Лише звітує про майбутнє будівництво нових житлових кварталів у Донецьку. Однак, це ініціатива не окупаційної влади, а приватних забудовників. Зокрема, в Будьонівському районі Донецька місцева компанія-забудовник “Линия жизни” почне будувати новий житловий комплекс на 730 квартир. При цьому про надання житла людям не йдеться, тут зводять квартири на продаж з можливістю іпотечного кредитування.

Пушилін на зустрічі з представником компанії-забудовника / фото росджерела

“Загалом у “днр” під житлове будівництво розглядаються понад 400 земельних ділянок. Вже укладено понад 70 угод про реалізацію масштабних інвестиційних проєктів, площа житлових приміщень у яких становить понад 707 тисяч квадратних метрів”, — звітує пушилін.

Деталі укладених угод пушилін не повідомляє. Чи будуть зводити соціальне житло і чи надаватимуть нові квартири тим, хто втратив майно, не кажуть.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ремонти автомобілів і канцтовари: що купувала Часовоярська міськрада у грудні

Валентина Твердохліб 13:48, 5 Січня 2026
часовоярська
Стела на в’їзді в Часів Яр / фото сайт Часовоярської міськради

У грудні 2025 року Часовоярська міськрада та її структурні підрозділи провели 23 державних закупівель. Загалом минулого місяця для потреб Часовоярської громади придбали товарів та послуг на суму понад 230 тисяч гривень. Що саме купували за ці гроші?

Редакція вивчала на сайті Прозорро.

Часовоярська МВА: витрати у грудні 2025 року

Протягом грудня 2025 року Часовоярська МВА провела дві закупівлі на загальну суму 2 200 гривень.

Вартість кожної з двох закупівель склала 1 100 гривень. Кошти витратили на шиномонтаж автомобілів RENAULT DUSTER LAIF і VOLKSWAGEN T.6.1 Kombi City.

Часовоярська міськрада: закупівлі

Протягом грудня 2025 року Часовоярська міськрада провела 13 закупівель на 125 915,64 гривень.

51 600 гривень пішли на 8 автошин.

За 37 910 гривень придбали запчастини для ремонту автомобіля MERCEDES BENZ. Ще 14 550 гривень пішли на технічне обслуговування і ремонт авто.

5 170 гривень витратили на акумулятор для автомобіля ISUZI RODEO DENVER.

За 3 750 гривень придбали омивачі для автомобілів.

3 440 гривень витрали на комплект світодіодних ламп для автомобіля Volkswagen Transporter.

2 220 гривень витратили на гальмівні дискові колодки для ремонту автомобіля MITSUBISHI L200. Ще 800 гривень пішли на технічне обслуговування і ремонт цього авто. Ще одну послугу з технічного обслуговування і ремонту надали за 2 160 гривень.

1 445,64 гривень витратили на матеріали для проведення ремонтних робіт господарським способом.

Дві послуги шиномонтажу, за 1 100 гривень кожна, виконали для автомобілів VOLKSWAGEN TRANSPORTER і MITSUBISHI L200.

670 гривень пішли на мастильні матеріали — гідравлічну оливу.

Відділ освіти Часовоярської міськради: закупівлі

Протягом грудня 2025 року відділ освіти Часовоярської міськради провів п’ять закупівель на 82 186 гривень.

33 734,40 гривень витратили на 80 наборів цукерок дітям до новорічних свят.

20 059 гривень пішли на 131 одиницю канцтоварів. Ще 120 одиниць канцтоварів придбали за 16 844,70 гривень.

6 768 гривень пішли на послуги з доступу в режимі онлайн до електронного інформаційного ресурсу ibuhgalter.net.

За 4 779,90 гривень придбали 11 USB флеш-накопичувачів Kingston.

Відділ культури, спорту, сім’ї та молоді Часовоярської МВА: закупівлі

Протягом грудня 2025 року відділ культури, спорту, сім’ї та молоді Часовоярської МВА провів дві закупівлі на 14 800 гривень.

Основну частину коштів — 9 400 гривень — відділ витратив на три послуги з технічного обслуговування і ремонту офісної техніки.

За 5 400 гривень придбали право використання примірника та пакетів оновлень комп’ютерної програми M.E.Doc.

Фінансовий відділ Часовоярської міськради: закупівлі

Протягом грудня 2025 року фінансовий відділ Часовоярської міськради провів одну закупівлю на 13 200 гривень. Їх витратили на 4 акумуляторні батареї.

Загалом закупівлі Часовоярської громади за грудень 2025 року склали 238 301,64 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

плани
Важливо

Пушилін “відновлює” Донбас: що запланували окупанти на 2026 рік

Ватажок “днр” денис пушилін звітує про плани на 2026 рік. Окупанти, нібито, займатимуться відновленням доріг і будівництвами, однак ні перелік об’єктів, ні міста, де триватимуть […]

часовоярська

Ремонти автомобілів і канцтовари: що купувала Часовоярська міськрада у грудні

У грудні 2025 року Часовоярська міськрада та її структурні підрозділи провели 23 державних закупівель. Загалом минулого місяця для потреб Часовоярської громади придбали товарів та послуг на […]

Важливо

Як змінювався бюджет Бахмутської громади з 2022 по 2026 рік: показуємо в цифрах

Бюджет Бахмутської міської територіальної громади за останні роки показав різкі зміни. Якщо 2022 рік громада починала з майже 800 мільйонів гривень доходів, то вже за […]

Важливо

Скільки коштів заклали на заходи Програми економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік

Бахмутська МВА оприлюднила дані щодо фінансового забезпечення Програми економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік. Загальний обсяг фінансування становить 206,7 мільйонів гривень. Найбільше […]

Важливо

Російські катівні в окупації: куди забирають українців

Станом на жовтень 2025 року українські суди засудили 202 російських військових за порушення законів та звичаїв війни, з них лише 19 були присутні в суді. […]