Хто з чоловіків може виїхати за кордон у 2025 році: пояснення для українців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 4 Квітня 2025
Виїзд за кордон / фото ілюстративне, Depositphotos

В Україні продовжує діяти воєнний стан, а разом із ним й певні обмеження для чоловіків призовного віку на виїзд за кордон. Проте, навіть в таких умовах існують певні винятки — категорії громадян, які мають право на виїзд.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, хто саме з чоловіків може виїхати за кордон у 2025 році.

Хто з чоловіків має право на виїзд за кордон 2025

В умовах воєнного стану в Україні діють обмеження на виїзд чоловіків призовного віку за кордон. Водночас закон передбачає низку винятків для окремих категорій громадян.

Наразі виїхати за кордон можуть:

  • чоловіки віком від 60 років, які не підлягають мобілізації;
  • особи з інвалідністю, за наявності відповідних підтверджуючих документів;
  • багатодітні батьки, якщо чоловік має трьох і більше дітей до 18 років;
  • батьки дітей з інвалідністю, незалежно від кількості дітей;
  • одинокі батьки – які самостійно виховують дитину до 18 років;
  • супровідні особи (чоловіки, що супроводжують членів сім’ї з інвалідністю I чи II групи на визначений термін);
  • студенти віком 18-22 років, які навчаються за кордоном (за наявності підтверджувальних документів);
  • родичі загиблих чи зниклих безвісти, якщо близький родич загинув або зник безвісти під час війни, чоловік звільняється від мобілізації та отримує право виїхати за кордон;
  • особи, які були виключені з військового обліку;
  • військові, які виїжджають за кордон для проходження лікування, реабілітації або навчання.

Виїзд чоловіків за кордон: які документи потрібні

Перелік документів для виїзду за кордон у всіх категоріях різний. Чоловікам потрібно мати всі необхідні документи, що підтверджують належність до однієї з цих груп.

Також обов’язковою умовою для виїзду є наявність військового квитка. Його треба надавати на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та в пунктах пропуску через державний кордон України разом з паспортом.

Якщо ж у громадянина відсутній військово-облікового документа чи його дані є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів про подання особи в розшук до Національної поліції, то він не має права на перетин кордону.

Для прикладу, редакція Бахмут IN.UA наведе перелік документів для двох з категорій.

Перша — чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти на війні. Виїзду потрібно надати:

  • документ, який підтверджує наявність родинних зв’язків;
  • задокументований факт гибелі або зникнення безвісти близьких родичів;
  • довідка про відстрочку від призову на військову службу, видану в ТЦК та СП.

Друга — громадяни, які мають інвалідність I, II, III групи. Їм потрібно буде надати:

  • довідку форми №157-1/о, яка видається після огляду медико-соціальною експертною комісією та підтверджує інвалідність особи;
  • посвідчення, що підтверджує статус інваліда/пенсійне посвідчення/документ, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

Варто зазначити, що документ про інвалідність має бути отриманим саме в Україні. Якщо група інвалідності була призначена будь-якою установою за кордоном, то чоловік не зможе виїхати з України.

Чи можуть обмежено придатні виїжджати за кордон

Чоловіки призовного віку, які мають у військовому квитку запис “непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні в воєнний час” не мають права на виїзд за кордон, адже вони підлягають призову — в тілові служби або на склади забезпечення.

Якщо ж чоловік має формулювання “обмежено придатний”, то він також не має права на виїзд.

Якщо чоловік має тільки відмітку про зняття з військового обліку, то це також не є підставою для безперешкодного перетину кордону. Утім, за такими громадянами зберігається можливість підтвердили факт наявності інвалідності або непридатності до військової служби у військовий час за станом здоров’я, які вже є повноцінною підставою для виїзду.

Нові правила перетину кордону для чоловіків до 25 років

За словами представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука, 31 грудня 2024 року в Кабінеті міністрів України узгодили зміни до Правил перетинання кордону для чоловіків у віці 18-25 років у період воєнного стану. Вони стосуються чоловіків від 18 до 25 років, які проходили службу за контрактом у ЗСУ або в розвідувальних підрозділах Міністерства оборони та до укладення контракту не проходили повноцінної військової служби, крім базової підготовки.

Ці особи можуть перетинати державний кордон за наявності:

  • довідки від військової частини або керівника територіального центру комплектування (у документі мають бути дані про укладений контракт);
  • військово-облікового документа, що підтверджує проходження служби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Американська платформа приймає ставки на падіння українських міст: у списку Покровськ і Сіверськ

Семаковська Тетяна 10:02, 18 Листопада 2025
Покровськ / фото Донецька ОДА

Платформа прогнозування Polymarket відкрила ринки ставок щодо можливого захоплення росіянами кількох українських міст. Зокрема, у переліку таких міст є Покровськ, де зараз тривають бої. Також у списку міст є Сіверськ, Мирноград, Лиман, Родинське та інші міста.

Більше про це у матеріалі Бахмут IN.UA.

Polymarket запустив ставки на захоплення росіянами українських міст

Примітка. Polymarket (американський ринок прогнозів), це платформа передбачень (prediction market), де користувачі ставлять гроші на те, чи станеться певна подія. Це не казино в класичному сенсі, але й не аналітичний інструмент — це ринок, який формує “ймовірність” подій на основі того, як ставлять самі користувачі.

За пошуком “Чи захоплять росіяни…” платформа Polymarket видає 22 результати, це назви українських міст та населених пунктів, на які приймають так звані ставки / скриншот з Polymarket

Американська платформа прогнозування Polymarket відкрила ринки ставок щодо можливого захоплення російськими військами 22 українських міст і населених пунктів. У списку є:

  • Мирноград;
  • Сіверськ;
  • Новопавлівка;
  • Костянтинівка;
  • Лиман;
  • Родинське;
  • Куп’янськ;
  • Гуляйполе та інші міста/населені пункти.

Дати так званого “ймовірного захоплення” користувачі найчастіше прогнозують на кінець 2025 року.

Зокрема, у переліку Polymarket є й Покровськ. Платформа оцінює ймовірність його захоплення за датами: найнижча ставка припадає на 21 листопада — за версією платформи, це нібито дає лише 7% ймовірності того, що російські війська зможуть захопити місто до цієї дати. Натомість найдорожчі ставки встановлені на 31 грудня, де Polymarket відображає вже 84% “ймовірності” захоплення. Показники формуються винятково на основі користувацьких ставок і не є реальними військовими прогнозами.

Платформа Polymarket дозволяє користувачам ставити ставки на захоплення українських міст / скриншот з Polymarket

Ставки роблять користувачі, які сприймають бойові дії як предмет для азартних прогнозів. Гравці заявляють про можливі маніпуляції бойовими картами, що впливають на результати ринків, та звинувачують ISW (Інститут вивчення війни) у внесенні недостовірних змін незадовго до завершення одного зі ставок. Через це користувачі вимагають від платформи змінити джерела даних для визначення результатів, щоб їх ставки були точнішими.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яка ситуація на Покровському напрямку: 170 тисяч росіян і спроби прориву

Семаковська Тетяна 09:32, 18 Листопада 2025
Покровськ на мапі бойових дій / фото Deep State

Українські військові зупинили 40 штурмових та наступальних дій російських військ на Покровському напрямку. Бої тривають по всій лінії фронту. Росіяни зосереджують війська поблизу Покровська, частина міста вже у “сірій зоні”.

Про ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку, за даними Генштабу, бої тривали у районах населених пунктів Маяк, Федорівка, Родинське, Червоний Лиман, Лисівка, Покровськ, Котлине, Удачне, Молодецьке та Дачне.

У Deep State про просування росіян на Покровському напрямку не зазначали, водночас у 7 корпусі десантно-штурмових військ 17 листопада опублікували кадри, у яких показали, як знищують російську піхоту на півночі Покровська.

Росіян знищують на півночі Покровська / скриншот з відео

Тактика росіян залишається незмінна, вони намагаються просочуватися в місто малими групами, підтвердили у військах.

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан, у етері “Суспільного” заявив, що росія зосередила найбільше своїх сил на Покровсько-Мирноградському напрямку. За його словами, там зібрано приблизно 170 тисяч військових, зокрема, це десантно-штурмові підрозділи, морська піхота та спеціалізовані групи з використання дронів, зокрема підрозділ “Рубікон”.

Кузан підкреслив, що для стримування такої кількості російських сил Україні необхідно посилювати оборону, щоб не допустити реалізації планів щодо оточення Покровська.

Він також додав, що значна частина Покровська вже перебуває у “сірій зоні”, тому формальне відведення підрозділів не вплине на ситуацію, адже бої на цій ділянці фронту тривають у форматі маневрової оборони.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Американська платформа приймає ставки на падіння українських міст: у списку Покровськ і Сіверськ

Платформа прогнозування Polymarket відкрила ринки ставок щодо можливого захоплення росіянами кількох українських міст. Зокрема, у переліку таких міст є Покровськ, де зараз тривають бої. Також […]

Яка ситуація на Покровському напрямку: 170 тисяч росіян і спроби прориву

Українські військові зупинили 40 штурмових та наступальних дій російських військ на Покровському напрямку. Бої тривають по всій лінії фронту. Росіяни зосереджують війська поблизу Покровська, частина […]

У Києві відкривають центр допомоги переселенцям: які послуги надаватимуть

У столиці готують до відкриття Київський міський центр комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам, повідомили в Київській міській державній адміністрації. Простір створено у партнерстві з Благодійним […]

В Ужгороді стартує безплатний курс бариста для жінок: участь можуть взяти й ВПО

У “ВОНА” хаб в місті Ужгород розпочали набір на безплатний триденний курс “Бариста базовий + Лате арт + Альтернатива” для жінок, зокрема внутрішньо переміщених осіб. […]

Важливо

Новий склад Ради з питань ВПО у Бахмутській МВА: кого призначили керівниками

Нова Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Бахмутській міській військовій адміністрації. затвердила керівний склад на наступний період роботи. До нього увійшли троє людей, це […]