Представники благодійного фонду “Спадщина” надаватимуть грошову допомогу для ВПО, які:
виїхали з територій бойових дій;
мають довідку, що зареєстрована в Одесі не раніше 1 листопада 2025 року.
Пріоритет єдиноразової виплати надаватиметься представникам вразливих категорій, серед яких:
пенсіонери;
люди з інвалідністю;
неповні сім’ї з дітьми.
Точна сума допомоги невідома.
Як зареєструватися
Зареєструватися на отримання грошової допомоги можна лише у вівторок та четвер, з 10:00 до 13:00, за номером телефону: +380 (98) 368 6513. В інші дні, як зазначають представники фонду, реєстрація неможлива.
Зимовий табір для дітей
Благодійний фонд Rescue Now організовує зимовий табір психоемоційної підтримки для дітей за програмою “Діти та війна”.
Брати участь у проєкті можуть діти віком від 12 до 16 років, що мають один зі статусів:
особа (платник податку) або її дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
майно особи (платника податку) було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації;
особа (платник податку) або її дитина, член сім’ї загиблого Захисника України;
смерть члена сім’ї особи (платника податку) під час проведення бойових дій у населеному пункті, де зареєстрована особа (платник податку).
Для того, щоб дитина могла поїхати на відпочинок в Карпати, у вас попросять надати підтверджуючі документи та заповнити анкету. Табір розташований у місті Іршава, на Закарпатті. Кількість місць у таборі обмежена, зазначимо, що з дітьми працюватимуть психологи, які надаватимуть допомогу.
Росіяни продовжують наступ на Курахове. Одночасно вони наступають із трьох боків — на півночі, півдні і сході від міста. У такий спосіб окупанти намагаються реалізувати масштабний план огортання міста.
За минулу добу, 11 листопада, російська армія просунулася біля села Дальнє. Ворог провів атаку відразу в чотирьох місцях, три з яких у межах села. Росіяни застосували щонайменше один танк, п’ять бойових броньованих машин та одне багі. На околиці Дальнього було десантовано значне число ворожої піхоти. Ситуація важка.
Крім цього, росіяни на двох броньованих бойових машинах заїхали в Курахове в район школи №3. Їхня доля поки невідома.
Плани росії на Курахове
Росіяни продовжують реалізацію свого масштабного плану огортання Курахового, заходячи з флангів. Посиливши тиск з нових напрямків, вони намагаються вийти на логістичні шляхи ЗСУ. Для цього окупанти штурмують позиції українських військових з півночі, півдня та сходу.
Північна та південна частини є метою обходу міста з флангів. Тут ворогу важливо, як мінімум, взяти під вогневий контроль трасу Н15 Запоріжжя — Донецьк, щоб здійснювати ураження по будь-якому переміщенню. Від лінії боєзіткнення до траси наразі залишається близько 10 кілометрів. З півдня рух йде шляхом Ясна Поляна — Максимівка —Трудове, де росіяни з постійним тиском і втратами, але мають просування.
З півночі росіяни зосередили свою максимальну увагу на село Сонцівка. Вони мали декілька успішних спроб заходу в село, але поки ЗСУ вдається знищувати піхоту. Постійний тиск малими групами, які в разі виживання стараються заховатися з метою накопичення, даються взнаки і дадуть можливість закріпитися. Паралельно з цим йдуть активні спроби зайти в Берестки і Старі Терни.
Східна сторона штурмових дій також дається росіянам успішно. Вони заходять на східні околиці Курахового і так само намагаються закріплятися.
Одночасно несприятлива обстановка складається в “кишені” в районі населених пунктів Антонівка — Катеринівка — Єлизаветівка, адже росіяни ще більш активізувалися і постійно йдуть на позиції українських військових. При виході окупантів на трасу Н15 ця ділянка буде найнебезпечнішою для перебування.
“Маємо вкотре нагадати, що “брехня нас всіх погубить”, але навіть в залученні додаткових ресурсів, які прибувають в район Курахового, виникають питання адекватності розгортання. Такими діями втрата контролю над Кураховим залишається питанням часу. А якщо ще й не взяти під контроль проблему з флангами, то дуже скоро вона перетвориться на чергову катастрофу”, — резюмують у DeepState.
На вулиці мороз, але для дітей в Естонії — це ідеальний час, аби відточити навички виживання. Щороку молодь Естонії збирають на вишколи, де літом та зимою діти вчаться простим речам: як вибратися, якщо провалився у річку, як розпалити вогонь самотужки, чи транспортувати пораненого. Навчанням опікується Кайтселійт — це добровольчі воєнізовані формування в Естонії. Сюди дітей набирають з підліткового віку, аби кожен та кожна були готові до надзвичайних ситуацій. Як це допомагає в обороні країни?
Читайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Що таке Кайтселійт?
Примітка. Історія формування починається з 1917 року, а в 1992 році, після відновлення незалежності Естонії, Кайтселійт був визнаний на державному рівні. У квітні того ж року уряд Естонії ухвалив постанову, відповідно до якої Кайтселійт оголошено складовою частиною Оборонних сил Естонії.
Кайтселійт, як ми зазначили раніше — це воєнізовані формування з добровольців як чоловіків, так й жінок, і також є дитячі організації Кайтселійту. Сюди можуть вступити будь-які хлопці та дівчата, але важливий момент, що місце в Кайтселійті на бойові/стратегічні посади не можуть отримати громадяни з російським паспортом, (але вони все ще можуть виконувати роль водіїв в організації тощо). Як ми пам’ятаємо, Нарва — це прикордонне місто, де більшість населення росіяни, тож такий крок був непростим.
Втім, повертаючись до теми молоді, то ще підлітками дітей заохочують вступати в організацію, адже для них це спосіб знайти однодумців, друзів та провести час не в телефоні. Дітей мотивують різними активностями, під час яких вони вчаться виживати в диких умовах, розпалювати вогонь, ходити на довгі відстані тощо. Згодом ці ж самі діти стають молоддю, яка сама хоче знайти для себе місце в Кайтселійті.
“Молоді люди проходять курс солдатів, із базовими вміннями. Після цього вони продовжують навчання — наприклад, комусь під час курсу сподобалось працювати з гранатометом й він вирішує стати гранатометником. Тоді людина записується на курси, і це близько 10 практичних занять”, — пояснює представник Кайтселійту.
За його словами, цих занять достатньо, аби людина змогла вправно користуватися гранатометом. За таким принципом молодь може обрати для себе й інший курс: кулеметника, снайпера тощо. До речі, дівчата у Кайтселійті в основному саме снайперки. Головна мета організації — дати розумінні чи то хлопцю, чи дівчині, що їм подобається та як вони можуть бути залучені.
“Нерідко в Кайтселійті люди знайомляться, заводять друзів й потім спілкуються, дружать родинами. Це більше, ніж просто організація”, — пояснює представник Кайтселійту.
Як працює Кайтселійт?
Й справді, навіть сама атмосфера у будівлі Кайтселійту в Нарві дружня та тепла: тут раз на місяць відбуваються лекції для дітей та молоді, а практичні заняття проходять на вулиці. Взимку діти вчаться, наприклад, самостійно вибиратися з-під льоду. Все це — під контролем дорослих.
“Під наглядом рятівників у дітей була можливість зрозуміти, як себе відчуває людина, яка випадково провалилась під лід, щоб знати, як себе врятувати. Потім вони усвідомили, що навіть вибравшись, вже неможливо поміняти на собі речі, бо руки просто костеніють від холоду. Дітей потім відігрівали у бані, вони переодягалися у теплий, сухий одяг”, — каже спікер.
Такий курс виживання — добровільний, а батьки попередньо дають згоду, пояснює інструктор. За його словами, головна мета — це дати дітям різні можливості. Наприклад, є такий вид змагань, як патрульні — діти, орієнтуючись по карті, виходять на завдання та шукають місце дислокації. За виконання учасники отримують призи та бали.
Дистанції цих змагань різні, але стартують вони від 16 кілометрів (одноденні) до 60 кілометрів (триденні). У менших дистанціях беруть участь навіть школярі молодших класів.
“Дітям дають різні завдання під час цих змагань. Наприклад, посортувати людей за ступенем медичної тяжкості: шоковий стан (червона зона) або люди, які можуть самостійно ходити (жовта зона). Також вони можуть перетинати річку за допомогою тросу, стріляти в тирі”, — говорить інструктор.
Важливо додати, що діти під час цих змагань самі готують собі їжу, прибирають за собою, і все під наглядом дорослих. Змалку естонців привчають вміти виживати у складних умовах, бути готовими взяти зброю до рук.
Що Кайтселійт значить для естонців?
Втім, таке виховання має не тільки патріотичний підтекст, але й допомагає людині знайти своє місце у житті. Більшість дітей, які змалку бачили, що таке Кайтселійт, продовжують бути його активними членами у дорослому віці. Це добровільна участь, але важливо сказати, що держава забезпечує організацію більшістю необхідних речей, зокрема це форма та приладдя.
У мирний час члени Кайтселійту можуть долучатися, за наказом поліції, до охорони протестів, пошуку загублених людей у лісі, а на випадок воєнного стану члени Кайтселійту підпорядковуються Силам Оборони Естонії.
“Нам важлива не кількість людей в Кайтселійті, а їх вмотивованість, бажання тут бути”, — каже представник Кайтселійту.
Щороку по всій Естонії проводять навчання — тоді тисячі людей, від малих й до дорослих, приділяють час підвищенню своїй кваліфікації, а роботодавці відпускають працівників на період цього навчання. Так естонці гуртуються та демонструють свою готовність захищати країну.
Примітка. Матеріал створено у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру у партнерстві з International Practitioners` Partnership Network (Естонія) “Зміцнення інформаційної стійкості в Україні” за підтримки Європейського Союзу.
Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]
10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]
Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його […]
Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілецькі […]