Main menu

Популяризація читання і зелена енергія: на що громадськість просить кошти з міського бюджету

001 scaled 37b6fЗавершився перший етап конкурсу Бюджету участі-2021. Загалом по Бахмутській ОТГ на конкурс подали 25 проєктів. Які ініціативи мешканці пропонують втілити за рахунок бюджетних коштів, аналізувала наша журналістка Марія Лященко.

Наразі проєкти на розгляді. Наступним етапом буде голосування – 25 вересня, визначення переможців конкурсу – 10 жовтня. Реалізовувати проєкти будуть з 1 січня 2022 року.

Цьогоріч найбільше проєктів у сфері освіти – 13, велоінфраструктура та енергозбереження по одному проєкту, п‘ять проєктів із благоустрою та три проєкти у сфері культури і туризму.

Серед нестандартних проєктів вперше представлений буккросинг. Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. 

Проєкт передбачає обладнання у парку відпочинку шафи для бук кросингу. Метою проєкту є популяризування читання та обмін книжками, що збереже ресурси та відновить культуру читання серед населення громади.

Фінансування проєкту: Місцевий бюджет – 25000 грн, партнерський вклад – 25000 грн. Загальний бюджет проєкту – 50000 грн.

Також просування теми читання передбачають такі проєкти:

«Комфортна бібліотека в селі Зайцеве». Проєкт передбачає створення комфортних умов шляхом заміни системи опалення, встановлення додаткових вхідних дверей та облаштування прилеглої території. Це дасть змогу мешканцям активно відвідувати бібліотеку в осіннє-зимовий період, влітку проводити заходи на свіжому повітрі.

Бюджет проєкту: Фінансування з місцевого бюджету - 41000,00;  партнерський вклад -  41000,00. Загальний бюджет проекту - 82000,00.

«Тепле читання». Проєкт передбачає заміну двох вікон в бібліотеці-філіалі №8 по вул. Некрасова. Це сприятиме збереженню тепла в зимовий період і створенню комфортних умов для читачів та працівників бібліотеки.

Бюджет проєкту: фінансування з місцевого бюджету - 15 000; партнерський вклад - 15 000 Загальний бюджет проекту - 30 000.

Не оминули увагою цьогоріч і тему енергозбереження, сфера представлена проєктами:  «Створення простору Зеленої енергії у Бахмутській громаді», що передбачає створення у центрі Бахмута Простору Зеленої енергії, де буде установлено лавки з сонячними панелями та функцією USB-підзарядки гаджетів.

Бюджет такого проєкту:  фінансування з місцевого бюджету- 44000 грн, партнерський вклад – 45779 грн. Загальний бюджет  – 89779,00 грн.

«Велопаркінг на селі» - влаштування паркувальних місць для велосипедів на території селищ Опитне та Зеленопілля). Презентація проєкту пройде у вигляді велоквест-драйву по точках встановлення велопарковок, що забезпечить соціальну згуртованість громади. Бюджет проєкту: з місцевого бюджету  - 18000,00; партнерський вклад - 18000,00. Загальний бюджет проекту - 36000,00

Один із найдорожчих проєктів: створення Молодіжного Хабу «BAND». Загальна вартість проєкту: 197 570 грн. З цього 50% є внеском партнерських організацій: ГО "Студентська Молодь Бахмуту" та Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут УІПА. Внесок Бахмутської ТГ: 98785 грн.

Актуальність проєкту зумовлена відсутністю у Бахмуті молодіжного майданчика для проведення бесід, наукових диспутів, дебатів, покращення дозвілля молоді.

Із проєктів із найменшим кошторисом – «Сучасний освітній простір - атмосфера радості»: оснащення  навчального закладу ясла-садок № 39 «Кульбабка» розвиваючими елементами, озеленення та прикрашення персонажами з дитячих мультфільмів прилеглу територію.

Ознайомитися із повним списком проєктів можна за посиланням.