Main menu

У Бахмуті обирають новий склад Молодіжної ради

Засідання ae456Екофестиваль “Green Way”, акція “Молодь проти наркотиків”, проєкт “Спорт для всіх”, створення відкритого простору “Сцена під шишкам” та ще багато цікавих проєктів стали надбанням Молодіжної ради 2019-2021 років. Наразі відбувається набір нового складу. За консультацією звернулися 17 людей та подали п’ять заяв. Як потрапити у дорадчий орган, аби реалізувати себе і скористатися соціальним ліфтом – читайте у матеріалі.

Середовище для розвитку молоді, освітній майданчик для розвитку демократії, соціальний ліфт для молодих та активних такою Молодіжну раду бачить заступниця голови, членкиня виконавчого комітету Бахмутської міської ради Єлизавета Портнова.

«За два роки нашої роботи одним із наших успішних заходів, який я можу відзначити, є форум «Молода громада». Метою цього форуму було знайомство молоді з роботою міського самоврядування. Учасникам та учасницям дуже сподобалась екскурсія до адміністративної будівлі виконкому та спілкування з міським головою. Молодь громади дізналася більше про обов'язки місцевих депутатів та депутаток, адже під час виборів нами часто маніпулюють».

IMG 6314 2e81a

Форум «Молода громада» відбувся в сесійній залі Бахмутської міської ради.

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

Що мотивує кандидатів та членів Молодіжної ради?

Наразі в Молодіжній раді 13 осіб. У більшості - це студенти та старшокласники. Крім участі у засіданнях, які під час пандемії COVID-19 відбувалися у скороченому режимі раз на три місяці, вони зустрічаються під час підготовки та участі у різних акціях, навчальних програмах та спільно долучаються до загальноміських заходів.

Студент другого курсу Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури Єгор Лотарев каже, що протягом останнього року слідкував за діяльністю Молодіжної ради, заручився підтримкою у вузі і буде подавати свою кандидатуру, вже підготував документи. 

«Молодіжна рада - це інструмент, який допомагає молодим людям розкрити свій потенціал. Спробувати різні види діяльності, вибрати сферу у якій найбільш цікаво працювати», – пояснює своє рішення хлопець.

Член нині діючого складу Молодіжної ради Платон Мясніков теж вважає, що Молодіжна рада сприяє розвитку у сфері громадського активізму. Тут буде цікаво всім, хто веде активний спосіб життя і залюбки долучається до різних рухів, або прагне до цього.

День молоді 0f6aa

Молодіжна рада брала участь в організації заходів до Дня молоді.

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

Відповідно до діючого положення, члени Молодіжної ради беруть участь у розробці та ухваленні рішень щодо вирішення питань у молодіжній сфері. Вивчення, аналіз та прогнозування процесів у молодіжному середовищі – це ключові пріоритети в роботі ради.

Член Молодіжної ради та член Громадської ради Микита Безмен вважає, що хоча сфера діяльності у Молодіжної ради досить обмежена у порівнянні з громадською радою, а втім, вона грає не менш важливу роль у громаді:

«Від того скільки молоді буде залишатись у місті чи повертатися після навчання, залежить майбутнє всієї громади. Молодіжна рада може сприяти тому, щоб молодь залишалася, бо таким чином вони відчувають свій вплив. Окрім того, члени ради – це кадровий резерв для місцевого самоврядування».

 Грин вей c3430Підсумки екофестивалю “Green Way” підводили на сцені "Під шишками".

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

«Молодь навчається відстоювати свою позицію і права, працювати у команді, організовувати заходи, долучається до вирішення питань соціально-економічного життя громади», - пояснює начальниця відділу молодіжної політики Бахмутської міської ради Аіда Українець.

Саме відділ молодіжної політики займається організацією роботи цього дорадчого органу. Начальниця говорить, що члени Молодіжної ради 2019-2020 рр., аналізували проєкт рішення, подавали пропозиції до міської програми «Молодь.Сім’я.Діти» щодо формату заходів та бюджету. У межах реалізації ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» проходили навчання та брали участь в інших освітніх проєктах.

«Молодіжна рада має всі можливості впливу на формування молодіжної політики у громаді. Як члени Молодіжної ради другого складу використають свої повноваження покаже час»,  додає пані Українець.

Як подати свою кандидатуру у Молодіжну раду?

На сайті Бахмутської міської ради опубліковано оголошення про проведення установчих зборів із формування складу Молодіжної ради на 2021-2023 роки, вони призначені на 30 серпня, подати документи треба до 24 липня. До складу Молодіжної ради можуть делегувати своїх представників громадські об’єднання, підприємства, навчальні заклади, будь-які зареєстровані організації шляхом подання заяви та рішення про делегування представника. Можливо самовисування – тоді потрібна заява від імені кандидата. В обох випадках необхідно надати біографічну довідку і заяву на обробку персональних даних. Положенням обмежується лише вік кандидатів від 14 до 35 років. Докладніше з умовами можна ознайомитися за посиланням.

Згідно з положенням, максимальна кількість членів Молодіжної ради - 35 осіб. Склад формується шляхом рейтингового голосування. Як розказала начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Людмила Махничева, враховуючи досвід попереднього скликання, аби познайомити кандидатів, перед голосуванням їм запропонують презентувати свої програми.

Молодіжна рада об’єднує молодь, яка навчається разом створювати події, впливати на місцеві політики, розвивати свій власний потенціал і місцеву громаду. Сюди можуть подавати заяви хлопці та дівчата, які вже мають досвід активної роботи у своїх навчальних закладах чи організаціях, так  і ті, хто хоче перейняти досвід і стати соціально активнішими.

Стаття підготована у межах проєкту «Спільно розвиваємо Бахмутську громаду», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.  

Відео Full HD 1920x1080 пікс Відеопублікація для соцмереж Відео Full HD 1aabb