Main menu

Чим у Бахмутському виконкомі займаються представники Молодіжної ради

159838012 562146664759579 4778594679101531 n b6c80Восени до виконавчого комітету Бахмутської міської ради було обрано представників студентської молоді: голову Молодіжної ради Бахмута Аркадія Петросяна та його заступницю  Єлизавету Портнову. Як саме молодіжні лідери впливають на рішення виконкому і чим взагалі займається цей орган місцевого самоврядування – читайте в матеріалі.

Чим займається виконком?

Відповідно до регламенту, виконавчий комітет розглядає та ухвалює проекти місцевих програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань, прогноз та проєкти виконання місцевого бюджету. Цей орган також координує діяльність відділів, управлінь, комунальних підприємств Бахмутської міської ради.

Яким чином ухвалюються рішення?

Членам виконкому попередньо, за три дні надсилають проєкти рішень виконкому. Безпосередньо ці проєкти рішень проходять узгодження з відповідними структурними підрозділами виконкому, залежно від напрямку проєкту рішення. На самому засіданні виконкому виноситься проєкт рішення – рішенням виконкому воно стає лише тоді, коли за нього проголосували члени виконкому. І вже на виконкомі, якщо є якісь зауваження, то проєкт рішення приймається за основу і відповідно до регламенту є три дні для того, щоб врахувати зауваження та усунути недоліки, які були надані під час засідання. Всі зауваження, які надаються, висуваються розробниками проєкту рішення. За 10 днів всі проєктні рішення і порядок денний виконкому викладаються на сайті міської ради. Так пояснила процедуру розгляду рішень керуюча справами виконавчого комітету Марина Іванушкіна.  

159883823 866026153961987 5058595650009776782 n 09aaa

Інтереси молоді мають бути враховані 

Крім працівників міської ради та старост виконком складається з представників громадськості – є молоді члени і членкині, є більш досвідчені, та їх спільне завдання донести альтернативну думку, яку не завжди можуть бачити чиновники, які часто є і розробниками і виконавцями і контролерами рішення.

Кандидатури членів Молодіжної ради на сесії міської ради затвердили депутати за пропозицією міського голови.

За словами Єлизавети Портнової, бути членом виконкому – це можливість навчатися, заглиблюватися у справи міського самоврядування. Є можливість питання, які розглядаються на засіданнях виконкому, доносити до молоді,щоб розуміти, які програми є в нашому місті, чим займається міська рада, що наразі є пріоритетним.

«Є можливість поставити питання, наприклад, начальникам управлінь, внести свої пропозиції як ми бачимо розвиток тієї, чи іншої сфери. Ми можемо вносити свої пропозиції і у подальшому бути більш компетентними у різноманітних питаннях», – додає Єлизавета.

Пропозиції та програми

Представники Молодіжної ради підіймають питання стосовно сервісів електронної демократії, електронні сервіси загалом, системи сповіщення. Наразі працюють над новим CityBot для міста, йде активна робота з розробниками, у місті скоро з’явиться новий зручний сервіс для послуг, скарг.

«Нещодавно розглядали питання щодо сповіщення населення під час надзвичайних ситуацій, тобто як у нас працюють сирени. Тому було винесено рішення щоб ця система була більш диджиталізована, щоб це був якийсь мобільний додаток, але це досить складне питання», - пояснює Аркадій Петросян.

159791595 172927497977405 5445465625340623748 n 896d9

Підготовчий процес займає багато часу

Засідання відбуваються щомісяця, до цього проєкти рішень виконкому викладають на сайт Бахмутської міської ради у розділі виконком, до якого мають доступ як члени виконавчого комітету, так і усі мешканці громади.

Аркадій Петросян пояснює, якщо за тиждень, або два відбудеться засідання виконкому, переглядають питання порядку денного заздалегідь, готують питання щодо проєктних рішень. На засіданні представляють усі ці проєкти, їх обговорюють та затверджують, або вносять  пропозиції.

«Для мене перші засідання були дуже важкими, бо на засіданнях зазвичай розглядається багато питань, наприклад, днями розглянули 29. Сфера питань різноманітна – від надання або позбавлення батьківських прав до господарських питань, або залучення коштів,  тому спочатку  важко було розібратися. Готуюся кілька днів: по-перше дивлюсь регламент, виписую цікаві для мене питання і розбираюся в них.  Для мене це досвід. За ці чотири місяці став більш компетентним», - зізнається член виконавчого комітету Бахмутської міськради Аркадій Петросян.

Представники молодіжної ради зазначають, ці чотири місяці витратили на те, щоб вивчити процедуру роботи виконкому та суть запропонованих рішень, щоб у подальшому вносити пропозиції та впливати рішення.