Main menu

Скільки коштує стати депутатом Бахмутської ОТГ?

vyborchyjSprav.2 770x433 7fea425 жовтня цього року відбудуться вибори в місцеві ради. Що треба зробити, щоб зареєструватись кандидатом та обиратись в депутати журналісти сайту дізнавались у політичного експерта Андрія Грудкіна.

Хто може стати депутатом, які його обов'язки, права та можливості обумовлено в Законі України "Про статус депутатів місцевих рад" та Виборчим Кодексом України. Цього року, доречи, законотворець надав вимушено переміщеним особам право не лише балотуватись, а й брати участь у голосуванні.

IMG 9079 75cfc

"Депутатом місцевих рад може стати людина, який виповнилось 18 років. Найменша сума застави у кандидатів, що планують балотуватись в населених пунктах з населенням до 10000 осіб. Вона складає 20% від мінімальної заробітної плати. І головне - кандидат повинен бути партійним, лише в громадах до 10 тисяч населення кандидат зможе бути самовисуванцем", - розповідає Андрій Грудкін.

169e402 voter3 5eebc

Застава буде повертатись переможцям на виборах.

Великі політичні партії в маленьких містах та селах, скоріш за все, не будуть створювати офіси, а якщо і будуть, то тільки на час передвиборчої кампанії. І тому, людина, яка хоче стати депутатом вимушена іти до якійсь партії, а згідно з соціологією в Донецькому регіоні - це буде опозиційна платформа "За життя". Таким чином, людина, як мінімум на строк своєї каденції як депутата, буде мати залежність від партії, ідеологічні інтереси якої зовсім не підтримує, так вважає Андрій Грудкін.

руд1 f21f1

груд2 b14a0"Раніше у нас в державі була змішана система, частина депутатів йшла за списками, інша - за "мажоритарною" системою. Лідери думок, активні люди, ті що мають плани змінювати своє місто могли проходити завдяки своєї особистості, тепер у них такої можливості немає. Бо обмеження до 10 тисяч населення - це дуже маленький критерій", - додає Грудкін.

У зв'язку з укрупненнями районів по всій України, тепер їх 136 замість 490, поки не відома доля районних державних адміністрацій та районних рад.

"Ключове - це конституційна реформа, яка поки не прийнята. Згідно з її змінами в районах повинні бути префекти, з координаційними функціями. Поки невідомо, чи назначать вибори в районні ради? Можливо нинішні депутати районних рад будуть продовжувати свої повноваження до призначення префектів. На жаль, відсутність комунікації між владою та громадою породжує різні думки в суспільстві, і ніхто не розуміє, що відбувається і чого чекати", - говорить Грудкін.

район 0096c