Main menu

Мітинг в підтримку захисту безпритульних тварин в Бахмуті (додано відео)

IMG 8724 695c5У звязку з тим, що місцеве самоврядування Бахмуту уклало контракт з виконавцем послуг по стерілізації тварин, який працює не в рамках українського законодавства, громадськість вийшла на протест. Органи самоврядування та зоозахисники підписали угоду про подальші дії, головним пунктом якої є - розірвання договору з виконавцем у випадку підтвердження незаконої діяльності виконавця.

Про те що ПП Лупальцов (саме з ним підписано контракт на стерілізацію) веде противозакону діяльність зоозахисники попереджали органи самоврядування декілька разів та в різних формах.

Читайте також: "Бахмутские зоозащитники просят руководства города предупредить убийства животных"

Серед порушень є і таке - не можна вивозити тварин в іншу область без утримання їх на карантійному майданчику, який в Бахмуті відсутній.

Витяг з відкритого листа від зоозахисників до міського голови:

"...Виконавець повинен мати карантинний майданчик на адміністративній території, де був здійснений вилов тварин для подальшого їх карантинування.

Відповідно до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”:

“карантинний майданчик — спеціально обладнані приміщення або частини  приміщень,  які  призначені  для  тимчасового   утримання домашніх тварин у разі їх вилову чи тимчасової ізоляції.

Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи  днів  з дня  їх  вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках служби  або  підприємства,  що  здійснює  вилов...”

Після терміну карантинування замовник або виконавець звертається до Державної ветеринарної служби (або Держпродспоживслужби) для оформлення ветеринарних документів для перевезення виловлених безпритульних тварин..."

IMG 8727 0d445IMG 8736 1d477IMG 8740 f9482IMG 8742 0d0d1Під час мітингу представники громадськості уклали угоду з органами самоврядування, яку підписали Марина Шажко, керівник ГО "БОЗЖ "Лада" та заступник міського голови Олександр Стрющенко.

Домовились про таке:

1) сувмісний виїзд до Харьківського комунального підприємства, де буде відбуватись стерілізація: громадськість Бахмуту та Харькова, секретар міської ради Світлана Кіщенко, юрист від громадськості. У випадку підтвердження незаконої діяльності виконавця та встановлення жорстокого поводення з тваринами - договір буде розірвано,

2) прибирання території існуючого майданчика, де утримуються безпритульні тварини в Бахмуті - міська рада надаст допомогу,

3) посилення громадянської освіти щодо гуманного поводження з тваринами,

4) розглянення можливості укладення договорів з іншими виконавцями послуг по стерілізації, які працюють в рамках закону,

5) після поїздки до Харьківського комунального підприємства - проведення наради з  депутатами та громадськістю.