Main menu

Петиція про петицію: як в Бахмуті можна зареєструвати та підписати петицію?

566 5102aНа офіційному сайті Бахмутської міської ради зявилась петиція, суть якої – налогодити та спростити механізм реєстрації та голосування за петиції. Вона вже, як пять днів, доступна для підтримки бахмутянами, але лише вісім осіб віддали за неї свої голоси. Чому так: вона не цікава мешканцям або дійсно дуже складний процес голосування? Розбирались наші журналісти.

Ініціатором петиції «Налогодити та спростити систему реєстрації, подачі та процесу голосування в "Єдиній системі місцевих петицій" м.Бахмут виступив Віктор Буслов.

«Реєстручи дану петицію я переслідував дві цілі – привернути увагу міської влади  до існуючої проблеми та подивитись скільки ж дійсно громадян зможуть її підписати. Небайдужа, впевнена у своій ідеї, цілеспрямована людина пройде вісь шлях реєстрації від початку до кінця. Наприклад, мені довелось двічі реєструватись, використовувати запасну електрону пошту, банківську картку – і тільки потім вдалось зареєструвати. Але я не впневнений, що людина, котра виявить бажання підтримати мою ідею, буде настільки наполеглива», - розказав про свою ідею Віктор Буслов.

Безымянный 9122b

Ось дописи на сторінках в ФБ людей, які намагались підписати петицію, але виникли проблеми в системі.

петиц ff255

Снимок.2JPG 9ad2bСнимок d3e0bОстання петиція була зареєстрована рік тому щодо встановлення світлофорів на на перехресті вулиць Широка та Ковальська. ЇЇ підтримали 14 осіб з 250 необхідніх.

Під час дії проєкту «Школа юного громадянина» від ГО «Бахмутська Фортеця», в тому році, учбові заклади також реєстрували свої петиції. Серед них були – створення веломаршруту, доступний Wi-fi для громади, облаштування зупинок комунального транспорту та багато чого цікавого. Сама більша з них набрала 28 голосів, найменша – 4.

«Я вважаю, що всі ці ідею актуальні та необхідні нашій громаді, і можна було їх поступово втілювати у життя, бо потрібен і час, і гроші. Саме петиції надають можливість місцевому самоврядуванню бачити потреби громадян, реалізувати їх разом. Але через складність реєстрації та підписання, мешканці не можуть підтримати, хоча й хочуть. Ми зівштохнулись з цією проблемою, коли працювали в проєкту «Школа юного громадянина» в минулому році. У багатьох студентів-ініціаторів не було навіть тих банківських карток, через які можна зареєструватись на сайті. Раніше була можливість підтвердити свою особу через паспортні дані, зараз вона відсутня», - згадує Олена Щекодіна, керівник  проєкту «Школа юного громадянина».

Доречі, зараз в Бахмуті діє проєкт «Відкрий своє е-врядування: Будь SMART!», громадскість разом з місцевою владою будуть розвивати електроні сервіси нашого міста. На наступному тижні буде проходити семінар, де можна ознайомитись з е-врядуванням Бахмуту (керівник проєкту - Елена Сезоненко, тел.: 050 478 98 80). Тому для цього проєкту -  це буде одним з головним завданням  - налагодити існуючий, простий для розуміння мешканців механізм петицій.

Якщо ви бажаєте підтримати петицію «Налогодити та спростити систему реєстрації, подачі та процесу голосування в "Єдиній системі місцевих петицій" м.Бахмут», то переходьте за посиланням: https://e-dem.in.ua/bahmut/petition/published/all.