Горіхова насолода: три цікавих рецепти з горіхами, які варто спробувати кожному

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 10 Листопада 2024
Цікаві та небанальні рецепти з горіхами / фото ілюстративне, Unsplash

Горіхи — це одні з найкорисніших натуральних продуктів, яких у світі безліч. Вони переповнені різними корисними для організму мікроелементами. До того ж вони смачні та гарно підходять для використання у кулінарії.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою з трьох цікавих рецептів з горіхами, які легко можна приготувати та насолодитися їх смаком.

Користь горіхів

Ядра кожного виду горіхів переповнені різноманітними вітамінами, мінералами та мікроелементами. До того ж вони містять незамінні поліненасичені кислоти, які допомагають в процесі очищення організму від токсинів.

Горіхи корисні для суглобів, м’язів, серця, очей. Вони зміцнюють імунітет, покращують стан волосся, запобігають ламкості нігтів. До того ж деякі складники майже всіх горіхів мають антидепресивні властивості, які знищують вплив стресу і нервового напруження.

Солодкі цукерки з фініків та горіхів

Фініки та горіхи / фото ілюстративне, Shutterstock

Натуральні цукерки — це дуже корисний та смачний десерт, який здатний забезпечити будь-кого енергією. До того ж вони не мають рафінованих цукрів, підсилювачів смаку та інших некорисних для організму добавок, що мають негативний вплив на організм. 

Для приготування смачних цукерок з фініків та горіхів потрібні:

  • 250 грамів фініків;
  • 80-90 грамів волоських горіхів;
  • 15 грамів кокосової стружки.

Приготування потрібно розпочати з того, щоб подрібнити у різних чашах блендера горіхи та фініки, попередньо очистивши фініки від кісточок. Після до чаші з фініками додайте горіхи та кокосову стружку. Усе разом потрібно ретельно змолоти.

Далі потрібно трохи почекати, а далі сформувати кружечки розміром, приблизно з волоський горіх. Такі цукерки можна куштувати одразу.

Овочевий салат з горіховою заправкою

Пікантна страва з горіхами / фото ілюстративне, cookpad

Горіхи — універсальний інгредієнт, який дозволяє підкреслити смак будь-якої страви та додати їй невеличкий горіховий посмак.

Для приготування овочевого салату з горіховою заправкою потрібні:

  • 1 огірок;
  • 1 великий помідор;
  • 1 солодкий перець;
  • 1 цибулина, бажано фіолетова;
  • 80 грамів волоських горіхів;
  • 3-5 зубчика часнику;
  • 1 пучок кінзи;
  • 1 пучок петрушки;
  • 1 чайна ложка хмелі-сунелі;
  • 2-3 столові ложки бальзамічного оцту;
  • 1 гострий перець, за бажанням;
  • олія, за бажанням.

Приготування потрібно розпочати з обсмаження горіхів на сухій пательні протягом декількох хвилин. Поки вони теплі, їх потрібно перебити блендером та додати до них зелень, часник і оцет. Все це довести все до однорідної маси. Якщо суміш буде занадто густою, то варто додати олію.

Далі потрібно нарізати овочі на невеликі шматочки, а потім все перемішати та додати заправку з горіхів. Вже дві суміші ще раз ретельно переміщати, та додати сіль, перець та інші спеції.

Паста зі шпинатом та горіхами

Паста з горіхами та шпинатом / фото ілюстративне, pixabay

Макарони — це ще одна основа, яку гарно можуть підкреслити горіхи. 

Для приготування пасти зі шпинатом та горіхами потрібні:

  • 300 грамів макарон;
  • 250 мілілітрів 10% вершків;
  • 30 грамів пармезану;
  • 1 пучок шпинату;
  • жменя горіхів;
  • 5-6 столових ложок рослинної олії;
  • 1 цибуля.

Приготування потрібно розпочати з приготування макарон за інструкцією на їх упаковці. 

Поки макарони готуються, потрібно нарізати кубиками цибулю та обсмажити її на середньому вогні на рослинній олії до прозорості. Далі потрібно вимити, обсушити та очистити шпинат від стебел. Його додати до цибулі та готувати протягом кількох хвилин, постійно перемішуючи. Додаємо до цієї суміші вершки, сіль, спеції на власний смак та тушкуємо у сотейнику.

Горіхи очищаємо та подрібнюємо в блендері. Це пюре кладемо у суміш вершок, шпинату та цибулі. Перемішуємо та з’єднуємо з відвареними макаронами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:20, 6 Листопада 2024
Опалення дровами / фото ілюстративне, Pexels

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме для таких осіб працюють різноманітні державні програми та благодійники. Їх допомога дозволить легше пережити зиму.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які програми допомоги на зимовий період вже діють в Україні та на що можна розраховувати.

Зимова допомога для українців

Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій. 

Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима.

Зимова допомога від держави

Держава пропонує пільги та субсидії українцям / фото з відкритих джерел

Держава планує запустити широку програму зимової підтримки для українців, яка дозволить великій кількості громадян пережити холодну пору року з комфортом. 

Уряд 2,8 млн українських родин отримають житлові субсидії та пільги. У бюджеті на прийдешній рік на це передбачено 42 мільярди гривень. Також варто очікувати спрощення механізмів оформлення субсидій та інших житлово-комунальних пільг для військових. 

Ще близько 500 тисяч домогосподарств отримають спеціальні виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля.

Інше, що варто виділити — це допомога для переселенців. Для них держава планує запустити програму субсидіювання на орендоване житло, що дозволить ВПО отримувати компенсацію за оплату квартир чи будинків. Йдеться про родини, які витрачають на оренду понад 30% своїх доходів.

Не останню роль також відіграє програма зимової “єПідтримки”, яка дозволить кожному громадянину країни отримати 1 000 гривень. Українці зможуть витратити на придбання виробів українського виробництва, а також на оплату житлово-комунальних витрат. Детальніше про те, як її отримати, можна дізнатися в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Допомога від “Карітас”

Благодійники також розуміють складність зимового сезону 2024-2025 років для українців, а тому запустили широкий спектр різноманітної допомоги. Так, представники фонду “Карітас Україна” реалізовують проєкт допомоги вразливим групам населення.

Українці з вразливих груп населення можуть розраховувати на таку допомогу:

  • у Дніпрі “Карітас Донецьк” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг;
  • “Карітас Краматорськ” і “Карітас Одеса” забезпечуватиме людей твердим паливом; 
  • “Карітас Запоріжжя” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг. Також у Запорізькій області проводитимуть ремонти в місцях тимчасового перебування. Понад десяток таких закладів отримають допомогу для комфортного зимування; 
  • “Карітас Івано-Франківськ”, “Карітас Надвірна” та “Карітас Дрогобич” допомагатимуть з твердим паливом та системою опалення в сімох місцях тимчасового перебування; 
  • “Карітас Коломия” забезпечить твердим паливом мешканців трьох місць тимчасового перебування; 
  • “Карітас Стрий” надасть тверде паливо двом місцям тимчасового перебування;
  • “Карітас Сокаль” допоможе з системою опалення мешканцям одного місця тимчасового перебування. 

Зимову допомогу видаватимуть переселенцям і місцевим мешканцям громад. На підтримку можуть розраховувати люди, які втратили роботу, та родини, чий дохід становить 6 318 гривень на одну людину. Також будуть враховувати інші критерії вразливості.

Детальніше про те, чи може людина отримати допомогу на зимування, дізнавайтеся за телефоном: 0 800 336 734. Дзвінки приймають у будні з 09:30 до 16:00.

Допомога від Червоного Хреста

Допомога від Червоного Хреста / фото Червоний Хрест

Зимову підтримку населенню обіцяють й представники Червоного Хреста. Вони надаватимуть найбільш вразливим верствам населення у віддалених сільських і напівсільських районах вздовж лінії зіткнення або на прикордонних територіях наступні види допомоги:

  • 25 000 гривень;
  • дрова;
  • паливні брикети;
  • будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт до зими.

Для проходження реєстрації на цю допомогу потрібно звернутися в соціальну службу за місцем проживання. Додаткову консультацію можна отримати на гарячій лінії Червоного Хреста за номером 0 800 300 155.

Грошова допомога від УВКБ ООН

Українці також можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН, яку видають у партнерстві з БФ “Право на захист” в різних регіонах України. Для цього ВПО потрібно відповідати критеріям вразливостей та мати дохід менший за 5 400 гривень на особу.

Для реєстрації потрібно звернутися до офісу БФ “Право на життя” або до мобільних груп. Детальніше про адреси, а також допомогу, можна дізнатися за посиланням або звернувшись на гарячу лінію УВКБ ООН за номером — 0 800 307 711.

Нова грошова допомога від Естонської ради

Грошова допомога від Естонської ради / фото ілюстративне, pixabay.com

Естонська рада у справах біженців продовжує допомагати українцям в підготовці до холодної пори року. Нещодавно її представники запустили нову реєстрацію на отримання грошової допомоги, яку можна витратити на придбання твердого палива, такого як вугілля чи дрова, а також оплати газового опалення.

Скористатися програмою можуть домогосподарства, які проживають у сільській місцевості та мають труднощі з покриттям своїх потреб в опаленні в зимовий період. Пріоритет надаватиметься тим, хто має низький рівень доходу та проживає у наступних областях:

  • Запорізькій;
  • Херсонській;
  • Луганській;
  • Донецькій.

Важливою умовою є належність до наступних категорій вразливості:

  • домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
  • домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
  • домогосподарства з вагітними жінками;
  • домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
  • домогосподарства з дітьми до 2 років;
  • домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
  • домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
  • домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
  • домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.

Реєстрація здійснюється за посиланням на офіційному сайті Естонської ради у справах біженців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

FlixBus запускає новий рейс з України до Мюнхена: деталі та розклад

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 3 Листопада 2024
Автобус мережі Flixbus / фото пресслужби FlixBus

Автобусний оператор FlixBus, який виконує рейси між Україною й девʼятьма країнами ЄС, запустив новий маршрут. На цей раз об’єднають Київ та Мюнхен.

Про це повідомили у пресслужбі оператора, передають журналісти The Village.

Новий автобусний маршрут в ЄС

За даними пресслужби, квитки вже доступні на офіційному сайті оператора. Вартість квитків від 2 900 гривень.

Відправлення здійснюватиметься щоденно, починаючи з 1 листопада. Автобус виїжджатиме о 14:40 з Києва. О 10:00 наступного дня з Вроцлава та о 14:15 з Праги. Прибуватиме автобус до Мюнхена о 20:20.

У зворотному напрямку автобус відправлятиметься з Мюнхену о 08:30, з Праги о 14:45, з Кракова – о 22:50. До кінцевої станції — міста Київ — автобус прибуватиме 15:40 наступного дня.

Відомо, що повний маршрут нового рейсового автобуса виглядатиме наступним чином:

  • Київ;
  • Житомир;
  • Рівне;
  • Львів;
  • Краків;
  • Катовіце;
  • Вроцлав;
  • Прага;
  • Нюрнберг;
  • Інґольштадт;
  • Мюнхен.

Крім того, представники оператора розпочали нове партнерство з компанією KLR Bus, що дозволить купувати квитки на їх рейси за допомогою ресурсів маршрутної мережі FlixBus. Наприклад, це дозволить використовувати рейси з Хмельницького до Бонна, Ольденбурга, Малаги й Мадрида.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям отримати житлову субсидію: пояснення

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які були змушеними виїхати в інші регіони країни через війну, діє програма підтримки від держави для сплати рахунків за […]

12:10, 12.11.2024 Скопіч Дмитро

Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме […]

12:20, 06.11.2024 Скопіч Дмитро

Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу

Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням для тих людей, які мають труднощі з покриттям власних потреб […]

12:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро

FlixBus запускає новий рейс з України до Мюнхена: деталі та розклад

Автобусний оператор FlixBus, який виконує рейси між Україною й девʼятьма країнами ЄС, запустив новий маршрут. На цей раз об’єднають Київ та Мюнхен. Про це повідомили […]

11:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро