Main menu

Де бахмутяни шукають новини? Опитування від “Бахмут.IN.UA”

БахмутВ грудні 2022 року редакція вирішила провести опитування та дізнатися де бахмутяни шукають новини та звідки дізнаються актуальну й перевірену інформацію про своє місто. Зауважимо, що саме Бахмут останнім часом став ціллю для російських пропагандистських ЗМІ, які намагаються видати бажане за реальне та розповсюджують фейки про місто й сусідні громади.

Загалом участь в опитування взяли 159 осіб, серед них 151 особа відповіла, що інформацію про місцеві події отримують саме з телеграм-каналів. 

Які канали читають частіше?

Щоб оцінити, які канали інформування сьогодні є популярними серед бахмутян ми попросили користувачів соцмереж заповнити Гугл-форму. Розповсюджували її в соцмережах сайту — в Телеграмі на каналі “Бахмут живе тут”, сторінці Бахмут IN.UA у Фейсбуці. Також до розповсюдження форми приєдналося декілька телеграм-каналів Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life! 

Серед низки використовуваних в Україні соцмереж – Телеграм, Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, Ютуб та Твітер. Втім, за результатами опитування найбільш популярним виявився саме Телеграм.

Опитування 1

Найбільше серед місцевих пабліків читають Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life!

Опитування 2

48 осіб опитаних заявили, що взагалі не користуються Інстаграмом, а 67 осіб не користуються Фейсбуком.

Опитування 3

 

Опитування 4

У Фейсбуці бахмутяни більше читають сторінки Бахмутської міської ради, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, Вечерний Бахмут. 

Натомість в Інстаграмі популярністю користуються такі сторінки: Начальника Бахмутської міської військової адміністрації сторінка, Олексія Реви, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, bakhmut.life, bakhmut_news_1571.

Майже половина опитаних зазначила, що не шукає новини на місцевих сайтах. Менше третини користувачів повідомили, що читають місцеві сайти.

Опитування 4

На питання про використання Ютубу, Твітеру чи Тік-Току, як способів дізнатися інформацію про місцеві події ствердно відповіла лише чверть користувачів. На прохання вказати канали отримання інформації респонденти вказали такі:

Ютуб – Фейгін, Жданов, Бутусов, УНІАН, Вільне радіо, 1+1. Єдині новини, Motolife, Єгор Фірсов, УНІАН, Корупція інфо, ТСН, ICTV, Холодний яр, Радио свобода, Тік-Ток – Киянин, військові ЗСУ, #Бахмут. Твітер – жодної рекомендації.

Фото: Генштаб

Читайте також: «Я за мир»: як російські наративи просочуються в український інформпростір

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!