
У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще кілька податкових нововведень, зокрема, введення обов’язкового єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОП.
Детальніше про те, на що чекати ФОП у 2025 році, розповіли фахівці “Юридичного порадника для ВПО”.
Як зміниться оподаткування ФОП у 2025 році
Відповідно до державного бюджету країни на 2025 рік, з 1 січня повертається обов’язкова умова для ФОП, яка зобов’язує тих сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це означає, що всі ФОП втратили право на добровільну сплату ЄСВ за себе, яке їм надали 1 березня 2022 року.
Яка сума ЄСВ у 2025 році в Україні
Наразі мінімальна сума єдиного соціального внеску у 2025 році складатиме 1 760 гривень на місяць, тобто 22% від 8 000 — мінімальної заробітної плати.
Також у 2025 році тимчасово підвищується максимальна база для нарахування ЄСВ, а саме з 15 мінімальних заробітних плат (120 000 гривень) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень). Це означає, що зараз максимальний страховий внесок — 35 200 гривень, або 22% від 160 000.
Хто може не сплачувати ЄСВ у 2025 році
Фахівці “Юридичного порадника для ВПО” також розповіли про пільги, які стосуються сплати ЄСВ для ФОП.
За їх словами, в Україні продовжує діяти право на можливість не сплачувати ЄСВ за себе для деяких фізичних осіб-підприємців. Зокрема, це:
- підприємці, які є людьми з інвалідністю, за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
- підприємці, які є пенсіонерами за віком або за вислугою років;
- ФОП, які одночасно є найманими працівниками і за яких ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
- ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування без доходу;
- підприємці, які були мобілізованими та проходять службу — на весь період служби, за умови подання підтверджуючих документів.
Решта ФОП в Україні повинна обов’язково сплачувати ЄСВ.
Читайте також:
- Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО
- Як підприємцям подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція
- Хто не може бути підприємцем в Україні: детальне пояснення
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!