Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 12 Березня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття онлайн реєстрації на програму багатоцільової грошової допомоги для мешканців прикордонних областей, де ведуться активні бойові дії. Вони зможуть отримати 10 800 гривень на кожного члена домогосподарства.

Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Грошова допомога українцям

Для отримання грошової допомоги необхідно відповідати двом умовам:

1. Належати до вразливих категорій, а саме:

  • домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
  • домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
  • домогосподарства з вагітними жінками;
  • домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
  • домогосподарства з дітьми до 2 років; 
  • домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
  • домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
  • домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
  • домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.

Наявність вразливого статусу особа повинна підтвердити відповідними документами.

Крім цього, особа повинна проживати на території однієї з областей:

  • Херсонської;
  • Харківської;
  • Запорізької;
  • Миколаївської;
  • Донецької;
  • Луганської.

Сума на одну людину в родині складає 3 600 грн щомісячно впродовж 3 місяців. Платіж виплачується разовим переказом на карту

Зазначимо, що багатоцільову грошову допомогу можна отримати не частіше одного разу на рік або раз в шість місяців, якщо домогосподарство набуло нового статусу вразливості на момент повторного звернення. Ці правила не працюють у випадку, якщо домогосподарства належать до найбільш вразливих категорій та мають право на отримання термінової допомоги.

Як отримати допомогу від Естонської ради

Реєстрація на отримання коштів проводиться як в онлайн, так і в офлайн режимах.

Щоб заповнити анкету онлайн перейдіть за посиланням. Якщо звернення було попередньо схвалено, то отримувачу допомоги потрібно буде заповнити онлайн-форму. Реєстрація буде відкрита 14 березня 2024 року.

Своєю чергою, можливість оформлення запиту офлайн через кол-центри тимчасово призупинена. Це пов’язано з розширенням можливостей Естонська рада у справах біженців, які дозволять більш ефективно працювати на місцях в цільових громадах

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні запрацювали нові правила проживання ВПО у місцях тимчасового поселення

Семаковська Тетяна 17:00, 20 Липня 2026
Житло для ВПО / фото Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України

В Україні набув чинності оновлений порядок роботи місць тимчасового проживання (МТП) для внутрішньо переміщених осіб. Зміни, які чітко регламентують умови поселення, проведення перевірок житла, обов’язки всіх сторін та критерії для виселення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів від 4 червня 2026 року.

Детальніше — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Нові правила функціонування місць тимчасового проживання для ВПО

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 4 червня 2026 року, яка регулює порядок роботи місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб. Документ визначає умови поселення громадян, правила перевірки житлових умов, а також фіксує обов’язки адміністрації та мешканців.

Відтепер перед внесенням об’єкта до офіційного переліку місць тимчасового проживання адміністрація зобов’язана перевірити його на відповідність мінімальним стандартам.

Для контролю за станом прихистків запроваджується система моніторингу. До перевірок залучатимуть представників органів влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань. Внутрішньо переміщені особи також мають право брати участь у моніторингу за власною згодою. Результати таких інспекцій передаватимуть керівникам закладів, балансоутримувачам та Міністерству соціальної політики для оперативного усунення виявлених порушень і покращення умов проживання.

Оформлення договорів

Основою для надання житла є офіційний договір. Документ укладається терміном на шість місяців із можливістю подальшого продовження. Підписати його необхідно безпосередньо в день заселення. У випадку відсутності у людини необхідних паперів, на оформлення договору надається строк до 90 днів.

На період дії воєнного стану процедура ідентифікації спрощується. Для поселення дозволяється використовувати цифрові документи із застосунку “Дія”, зокрема електронний паспорт, закордонний електронний паспорт або єДокумент.

Пріоритетне право на житло

Урядова постанова визначає категорії громадян, які мають першочергове право на отримання кімнат у місцях тимчасового проживання та подальше продовження договорів. До цього переліку належать:

  • багатодітні сім’ї;
  • родини з дітьми;
  • ветерани та учасники бойових дій;
  • сім’ї загиблих військовослужбовців;
  • особи з інвалідністю;
  • вагітні жінки;
  • люди похилого віку;
  • громадяни, чиє житло було знищене або пошкоджене.

У разі необхідності переселення мешканців, адміністрація закладу зобов’язана попередити їх про це не пізніше ніж за чотири тижні. Винятком є лише виникнення надзвичайних ситуацій або офіційне визнання об’єкта непридатним для подальшого проживання.

Підстави для виселення та вимоги до працевлаштування

Новий порядок встановлює чіткі причини для припинення права користування тимчасовим житлом. Договір з переселенцями можуть розірвати у таких випадках:

  • систематичне порушення умов проживання, прописаних у договорі;
  • надання недостовірної інформації під час поселення;
  • наявність у власності іншого придатного житла;
  • відсутність у місці проживання понад 60 днів без наявності поважних причин;
  • виключення об’єкта з переліку місць тимчасового проживання.

Для працездатних осіб, які не мають роботи, впроваджується додаткова вимога. Вони зобов’язані протягом трьох місяців після підписання договору працевлаштуватися, зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або вжити інших активних заходів для пошуку роботи. У разі ігнорування цієї вимоги договір на проживання розривається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Полк “Скеля” підтвердив інформацію про полон бійців, які раніше записали відео з українськими прапорами в Костянтинівці

Валентина Твердохліб 16:00, 20 Липня 2026
Бійці полку “Скеля”, які потрапили у полон / фото росджерела

Російські військові поширили інформацію про взяття в полон двох бійців полку “Скеля”. Окупанти публікують відео, де двоє чоловіків з прапорами України називають свої імена і позивні. Раніше ці військові фігурували у відео, де звітували про зачистку міського Палацу культури.

Що відомо про операцію в Костянтинівці та взяття в полон бійців, розповідає Бахмут IN.UA.

Військові полку “Скеля” знімали відео у Костянтинівці

Цими вихідними у мережі з’явилися два відео з Костянтинівки, на яких фігурують бійці полку “Скеля”. Військові звітували про зачистку будівель у місті.

Одне відео було оприлюднене 18 липня. На ньому троє бійців звітують про успішне виконання бойового завдання і повернення українського прапора. При цьому військові не оголошують своєї локації.

Бійці “Скелі” у Костянтинівці / скриншот

Друге відео було оприлюднене 19 липня. На ньому троє бійців заявляють про зачистку будівлі міського Палацу культури та демонструють встановлення українського прапора. На прапорі також можна помітити зображення президента України Володимира Зеленського та Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. На відео видно логотип “Скелі”, але на момент публікації матеріалу цього відео немає на офіційних сторінках полку, тому редакція не може підтвердити його автентичність.

Полон бійців “Скелі” у Костянтинівці

Ввечері 19 липня на каналі 4-ї окремої мотострілецької бригади зс рф вийшло відео з полоненими бійцями полку “Скеля”. Двоє чоловіків називають свої імена і позивні — Євген Мосин на позивний “Мося” та Сергій Столярський на позивний “Кєнт”. Чоловіки розповідають, що їхніх побратимів вбито, а над ними, нібито, змилувалися і взяли в полон.

Порівнявши відео з Палацу культури, бачимо, що полонені бійці дійсно схожі на тих, хто фігурував у ньому. Доля третього чоловіка невідома.

Окупанти стверджують, що, нібито, знищили майже цілий батальйон. Підтвердження цим словам немає.

У полку “Скеля” прокоментували полон бійців

Сьогодні, 20 липня, полк “Скеля” підтвердив взяття в полон своїх бійців. Наразі триває встановлення всіх обставин події. Деталей операції в Костянтинівці не розкривають. Свої втрати і кількість полонених бійців полк не уточнює.

Полонені є і серед противника. За даними полку, в полон потрапили двоє окупантів.

Оприлюднені росіянами відео радять розцінювати як маніпуляцію та пропаганду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні запрацювали нові правила проживання ВПО у місцях тимчасового поселення

В Україні набув чинності оновлений порядок роботи місць тимчасового проживання (МТП) для внутрішньо переміщених осіб. Зміни, які чітко регламентують умови поселення, проведення перевірок житла, обов’язки […]

скеля

Полк “Скеля” підтвердив інформацію про полон бійців, які раніше записали відео з українськими прапорами в Костянтинівці

Російські військові поширили інформацію про взяття в полон двох бійців полку “Скеля”. Окупанти публікують відео, де двоє чоловіків з прапорами України називають свої імена і […]

Історії

“На першому чергуванні боялася, що впаду від вигляду крові”: історія нашої журналістки, яка стала інструкторкою з тактичної медицини

Рік тому, вранці, наша колега Марія, яка працювала журналісткою у редакції, написала про те, що йде у військо. Марія була розслідувачкою — вона точно знала, […]

сирський

Олександр Сирський відвідав Костянтинівський напрямок і оцінив ситуацію в місті

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відвідав район ведення бойових дій на Костянтинівському напрямку. Там він заслухав доповіді командирів бригад, обговорив потенційні виклики та можливі варіанти протидії. […]

зарніца

Дітей з окупованої Донеччини вивезли до росії на військову гру “Зарніца”

У так званій “днр” завершився окружний етап дитячих змагань “Зарніца”. Під видом гри замаскована базова армійська підготовка, до якої долучають дітей від 6 років. В […]