Переселенці та переселенки, які наразі перебувають у місті Кропивницький можуть отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу. Куди потрібно звертатись та хто саме може отримати підтримку?
Читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Допомога ВПО в Кропивницькому
Переселенці та переселенки можуть претендувати на три види допомоги, йдеться про юридичні консультації, психологічні та соціальну допомогу:
соціальна допомога включає супровід соціальних працівників/ниць, доступ до медичних соціальних установ, транспортування до/з місць проживання або притулків. Щоб отримати допомогу соціального працівника звертайтесь за номером телефону +380 (97) 396 6723;
психологічна допомога включає психологічні консультації за потребою людини, ви можете звернутися до працівників/ниць фонду й вам нададуть фахову допомогу. Телефонуйте за номером + 380 (98) 180 77 29;
юридична допомога включає консультації з питань, які актуальні для внутрішньо переміщених осіб, це можуть бути запити повязані з виплатами, з подачею заяв на компенсацію за житло тощо. Щоб отримати юридичну допомогу, телефонуйте за номером +380 (67) 309 9031.
Також ви можете звернутися на гарячу лінію БФ “Рокада” за номером +380 (67) 120 9203.
Російська окупаційна армія просунулася на Донеччині. Ворог окупував Катеринівку, а також має успіхи біля кількох населених пунктів, це підтверджує карта Deep State.Обіцяний режим тиші, Великоднє перемир’я, росіяни порушили понад 2 тисячі разів, по всій лінії фронту фіксували обстріли та атаки.
Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі.
Карта бойових дій на Сході України
За минулу добу, російська армія окупувала Катеринівку, а також просунулася біля населених пунктів Нового, Преображенки та в Сухій Балці, повідомляє Deep State.
Звіт Генерального штабу України за 20 квітня, 16:00 свідчить, що російські війська порушили так зване “Великоднє перемир’я” та атакували українські війська поблизу Часів Яру та на південь від нього в напрямку Білої Гори та Ступочок. У звіті 21 квітня, 08:00 також є повідомлення, що росіяни атакували у бік Часів Яру та Ступочок. Поблизу Часів Яру продовжують діють підрозділи російського 78-го мотострілецького полку “Північ-Ахмат”.
Не спадає інтенсивність атак також на Покровському напрямку, тут Сили Оборони зупинили 39 штурмів росіян.
Великоднє перемир’я: що відомо
Нагадаємо, що 19 квітня російський диктатор володимир путін оголосив нібито режим тиші на Великдень, який мав тривати з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня. Режим тиші передбачав зупинку всіх бойових дій.
На цю заяву відреагував президент України, Володимир Зеленський.
Якщо зараз Росія раптово готова дійсно долучитися до формату повної та безумовної тиші, Україна діятиме дзеркально – так, як буде з російського боку. Тиша у відповідь на тишу, удари на захист від ударів. Якщо повна тиша дійсно запанує, Україна пропонує подовжити її і по закінченню великодньої доби 20 квітня надалі. Це й покаже справжні наміри Росії, бо 30 годин достатньо для заголовків, але не для справжніх заходів зміцнення довіри,
Володимир Зеленський // очільник країни
Президент України 21 квітня повідомив, що ворог не дотримався обіцянки. Загалом росіяни порушили режим тиші 2 935 разів. Найбільше обстрілів і штурмових дій зафіксували на Покровському напрямку.
Допис Зеленського про режим тиші / скриншот
Загалом по фронту відбулося 96 російських штурмових дій, 1882 обстріли наших позицій, і зокрема 812 з важкого озброєння, більш ніж 950 разів застосовувалися російські FPV-дрони, підсумував Зеленський.
Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.
Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.
Що подивитись в Дніпрі 2025
Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.
Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто
Що відвідати у Дніпрі
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел
Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.
Урочище Тунельна балка
Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел
Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.
Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.
Мистецький провулок
Мистецький провулок / фото Відкритий
Він розташований на площі Троїцькій. Тут є артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.
Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації
Монастирський острів
Монастирський острів / фото з відкритих джерел
Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто
У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.
Куди сходити в Дніпрі з дітьми
Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.
Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми до наступних місць:
Парк Шевченка
Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний
Парк імені Глоби
Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю
Парк Гагаріна
Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад
Набережна
Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.
Парк “Зелений гай”
Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей
Парк “Сагайдак”
Парк, що розташований на лівому березі міста
Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.
Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел
Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:
Центр “Менора”
Центр “Менора” / фото з відкритих джерел
Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.
Будинок органної музики
Будинок органної музики / фото з відкритих джерел
Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.
Художній музей
Експонати музею / фото з відкритих джерел
В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.
Театр “Крик”
Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”
Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.
Дніпровський планетарій
Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація
Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.
Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.
Російська окупаційна армія просунулася на Донеччині. Ворог окупував Катеринівку, а також має успіхи біля кількох населених пунктів, це підтверджує карта Deep State. Обіцяний режим тиші, […]
Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]
Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]
23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]
Історія Бахмутського краю в роки революції 1917-1921 років має чимало забутих і замовчуваних сторінок. У радянські часи все розмаїття політичного життя в регіоні після повалення […]