Допомога ветеранам вдома: як оформити підтримку у Дніпропетровській та Вінницькій областях

Семаковська Тетяна 10:27, 16 Травня 2025
Ветарани та їх родини можуть отримати допомогу / фото ілюстративне, БФ “Право на Захист”

Ветерани та їхні родини можуть отримати комплексну соціальну допомогу від фахівців благодійного фонду “Право на захист”. Підтримка охоплює як юридичні та організаційні послуги, так і допомогу в повсякденному житті. Наразі проєкт допомоги ветеранам діє в двох областях: Дніпропетровська та Вінницька.

Як ветеранам отримати допомогу вдома, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога ветеранам вдома

У Дніпропетровській та Вінницькій областях фахівці із соціальних питань від благодійного фонду “Право на Захист” проводять індивідуальну оцінку потреб ветеранів. У результаті для ветеранів складають план підтримки й супроводжують людину на всіх етапах отримання послуг, а саме:

  • інформування та консультування;
  • представництво інтересів у держустановах;
  • допомога з відновленням або оформленням документів;
  • фізичний супровід для маломобільних осіб;
  • підтримка соціальної адаптації;
  • соціальна профілактика;
  • догляд удома для ветеранів та членів родини.

Щоб отримати допомогу, потрібно:

  • заповнити онлайн-форму на сайті БФ “Право на захист”;
  • звернутися під час виїзного прийому мобільної групи в громаді;
  • отримати направлення від партнерських організацій або рекомендацію від фахівців фонду.

Ви також можете звернутися також до фізичних офісів, у Вінниці за адресою вулиця Магістратська, 156A, офіс 202, 21020. Працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00.

У Дніпрі офіс можна знайти за адресою вулиця Половицька, 9, 49000. Працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виплати ВПО отримати родинам військовослужбовців: пояснення

Семаковська Тетяна 14:00, 7 Січня 2025

Родини військовослужбовців, чий сукупний дохід може бути вищим, ніж передбачено в критеріях для виплат ВПО, все одно можуть їх отримувати. Це передбачено серпневими змінами до Порядку надання допомоги на проживання ВПО, аби грошове забезпечення військовослужбовця/виці не враховувалося при визначенні сукупного доходу сім’ї.

Що робити, якщо у вашій родині є військовослужбовець/ця, а вам потрібно це підтвердити для отримання виплат пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО родинам військових

До складу сім’ї особи, яка отримує виплати не включаються:

  • особи, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
  • особи, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у складі Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до закону.

Такі військовослужбовці не включаються в заяву на призначення допомоги ВПО та не отримують її. Водночас члени їхніх сімей можуть звернутися за отриманням допомоги без урахування середньомісячного сукупного доходу цих осіб.

Зверніть увагу, що вас можуть попросити підтвердити факт мобілізації. Це можна зробити
за допомогою довідки №5, яка видається ТЦК та СП. Саме вона підтверджує мобілізацію людини або її зарахування до лав Збройних сил України.

Що робити, якщо військовий служить за контрактом?

Військовослужбовці, які служать за контрактом, підлягають включенню до складу членів сім’ї уповноваженої особи, а виплата допомоги призначається з урахуванням їхнього середньомісячного сукупного доходу.

Водночас є виключення, це люди, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії рф.

Юристи наголошують, що якщо військовослужбовець/ця не є мобілізований, а служить за контрактом, то обов’язковою умовою для невключення його до складу сім’ї є документальне підтвердження факту безпосередньої участі у заходах забезпечення захисту і оборони.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

В Україну повернули 909 тіл загиблих Захисників із 8 напрямків: перелік

16 травня до України повернули тіла 909 полеглих Захисників, які загинули на різних напрямках фронту. Репатріація стала можливою завдяки скоординованим діям державних органів і підтримці […]

Зруйнований та розбитий: як зараз виглядає місто Торецьк на Донеччині

В мережі опублікували нове відео з міста Торецьк, який майже повністю зруйнований внаслідок бойових дій та обстрілів. Відео з міста опублікували в соціальній мережі Х. […]

Росіяни вдарили по житловому кварталу Покровська: 5 поранених, серед них подружжя

Уранці 16 травня 2025 року війська РФ завдали ракетного удару по житлових кварталах міста Покровськ на Донеччині. Перша атака сталася близько 5:00 ранку, російський снаряд […]

У Київській області є вільні кімнати для ВПО: деталі та умови від громади

Станом на 15 травня 2025 року у Переяславській міській територіальній громаді на Київщині є вільні житлові приміщення з фонду, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених […]

Бої за Багатир: росіяни зайшли в село — чи вдалося утримати позиції

У селі Багатир Донецької області тривають активні бойові дії. Російські штурмові групи регулярно намагаються прорватися до населеного пункту, зокрема використовують мотоцикли, щоб швидко зайти в […]