Допомога для ВПО з Часового Яру: де пропонують безоплатне житло і як подати заяву на компенсацію

Валентина Твердохліб 18:00, 11 Листопада 2024
Зустріч Сергія Чауса з переселенцями / фото Часовоярська МВА

Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з переселенцями, де збирає запити від людей і консультує з проблемних питань. Сергій Чаус зустрічався з переселенцями, які наразі живуть на Донеччині.

Які питання найбільше турбують ВПО з Часового Яру, Сергій Чаус розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Місця розміщення для ВПО з Часового Яру

Зустрічі з переселенцями із Часового Яру проводять регулярно. Вони відбуваються і на Донеччині, і в інших куточках України, куди переїжджають люди. Під час цих зустрічей людей консультують з питань, які їх турбують.

“Зустрічі з населенням — це постійний напрямок роботи. Наприклад, минулого тижня вони проходили в різних містах Донецької області. Такі зустрічі в нас регулярні і відбуваються по всій Україні: в Харкові, Києві, Дніпрі, у Кривому Розі періодично, Черкасах. Питання, які ставлять люди, різноманітні: забезпечення гуманітарною допомогою, компенсація за житло, різні життєві питання. Вистачає тем, на які люди потребують відповідей, і інформацію їм краще отримувати з перших вуст. Тому ця робота є одна із основних і ми постійно в контакті з нашими мешканцями”, — зазначив Сергій Чаус.

Сергій Чаус на особистій зустрічі з переселенцями / фото Часовоярська МВА

Одне з основних питань, яке турбує людей з Часового Яру, — це можливість безоплатного проживання в нових громадах. Очільник міста каже, що безоплатні місця тимчасового розміщення пропонують всім, хто виїжджає з міста. Наразі безоплатне житло пропонують у західних регіонах.

“Працюємо ми і в напрямку розміщення людей. Як приклад, містечко Хансена, куди могли заселитися люди з Часового Яру. Є місця і для людей, які хочуть виїхати зараз. Це робочий напрямок, і тимчасове безоплатне житло надають всім, незалежно від міста. На це можуть розраховувати люди зі всіх куточків Донеччини, в тому числі і з Часового Яру. На даний момент у нас йде Івано-Франківщина і Закарпаття. Тут пропонуються місця компактного проживання, де люди можуть жити певний час і, звичайно, отримувати все необхідне”, — зазначив Сергій Чаус.

Часів Яр: компенсація за житло

Люди, чиє житло в Часів Ярі було пошкоджене або зруйноване, можуть подати заяву на отримання компенсації. За словами Сергія Чауса, це питання дуже актуальне і водночас проблематичне. Наразі є проблема з обстеженням житла.

Втім, люди можуть подавати заяви на отримання компенсації. З цим питанням вони можуть звернутися до представників міської військової адміністрації.

“Ця тема актуальна для всього регіону. І не лише для Донеччини, а й для всіх областей, де тривають бойові дії. Але водночас питання складне. Одна із умов отримання компенсації — це обстеження, а саме з цим є певні складнощі. А так, звичайно, люди подають заявки, ми їх опрацьовуємо і тримаємо зворотний зв’язок, щоб люди розуміли, що відбувається і як”, — зазначив Сергій Чаус.

Часів Яр: контакти для евакуації

Наразі в Часовому Яру залишаються близько 320 людей. Евакуація з міста важка, але триває. Людей закликають якомога швидше скористатися можливістю і виїхати з міста для збереження здоров’я і життя.

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Торецькій громаді виявили чотири родини з дітьми, які повернулись після евакуації

Валентина Твердохліб 11:00, 10 Квітня 2025
дітей
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Торецьку громаду, в якій тривають бойові дії, повернулися деякі родини з дітьми. Ці сім’ї були раніше евакуйовані, однак нещодавно повернулися додому. Такі випадки зафіксували в селищі Щербинівка.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення евакуйованих дітей у Донецьку область

На Донеччині фіксують непоодинокі випадки, коли родини з дітьми повертаються на небезпечні території. Це сім’ї, які раніше були евакуйовані, втім згодом вирішили повернутися. Протягом минулого тижня подібні випадки фіксували у Торецькій, Лиманській, Комарській і Шахівській громадах, де оголошена примусова евакуація дітей.

“У Торецькій громаді — в селищі Шербинівка — виявлені п’ять дітей з чотирьох сімей. Також у Лиманській міській територіальній громаді були виявлені повернуті дві дитини з однієї сім’ї. Додатково в Комарській сільській територіальній громаді так і перебуває виявлена дитина у селі Веселому. В Шахівській сільській територіальній громаді залишаються чотири дитини з чотирьох сімей, які повернулися після евакуації,”, — розповідає Юлія Рижакова.

Вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють виїхати в більш безпечні міста.

Скільки дітей залишаються на небезпечних територіях у Донеччині

Загалом у дев’яти населених пунктах, де триває примусова евакуація родин з дітьми, наразі проживають 254 дитини.

У Лиманській громаді — 11 дітей. З них:

  • у селищі Новоселівка — 10 дітей (7 сімей);
  • у селі Шандриголове — 1 дитина.

У Добропільській громаді залишаються 232 дитини. З них:

  • у місті Білицьке — 145 дітей (123 сім’ї);
  • у селищі Водянське — 27 дітей (22 сім’ї);
  • у селі Світле — 37 дітей (14 сімей);
  • у селищі Чернігівка — 7 дітей (6 сімей);
  • у селі Шевченко — 16 дітей (4 сім’ї).

У Криворізькій громаді залишаються чотири дитини з трьох сімей. Вони перебувають у селі Матяшеве.

У Дружківській громаді, в селі Кіндратівка, залишаються 7 дітей із 5 сімей.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Січень–квітень 2025: як росіяни просуваються в Часів Ярі – аналіз DeepState

Семаковська Тетяна 10:00, 10 Квітня 2025
Часів Яр, зліва січень 2025 року, зправа квітень 2025 року / фото Deep State

Від початку 2025 року російська окупаційна армія має успіхи у Часів Ярі. Росіяни просуваються повільно: місто постійно обстрілюють, тут застосовують дрони, важку техніку та артилерію.

Більше про зміни на карті бойових дій у районі Часів Яра, читайте в матеріалі.

Часів Яр, карта бойових дій

На початку січня карта бойових дій у Часів Ярі виглядала так:

Часів Яр / карта бойових дій Deep State станом на 1 січня 2025 року

Вагомих просувань росіяни не робили, більше руху фіксували у сусідньому Торецьку. Водночас в Часів Ярі, росіяни використовували димові гранати для піхоти, почали просочуватися у міську забудову. Також окупаційні війська активно вивозили на непідконтрольні Україні території цивільних, їх доля лишається невідомою. В середині січня окупанти почали маскуватися під цивільних, щоб проникнути в місто. Наприкінці місяця армія рф штурмом намагалась прорвати оборону в місті, але її зупинили військові 24 ОМБр.

Бої в Часів Ярі

На початку лютого 2025 року бої в Часів Ярі фіксували у міській забудові.

Часів Яр, бої тривають у міській забудові / карта бойових дій Deep State станом на 1 лютого 2025 року

На початку лютого між Часів Яром та Бахмутом росіяни звели антидроновий тунель, він мав допомагати окупантам уникати атаки українських дронів та довозити техніку для штурмів Часів Яра.

Тунель з сіток між Часів Яром та Бахмутом / скриншот з росджерел

В середині лютого росіяни просувалися у Північному і Новопівнічному мікрорайонах, а також у центральній частині міста. Будівлі, які росіяни не могли захопити, вони знищували.

Часів Яр, зима 2025 / фото 24 ОМБр

На початку березня росіяни знову почали пробувати захоплювати місто. Всередині місяця їм вдалось дещо просунутися углиб.

Часів Яр, бої тривають у міській забудові / карта бойових дій Deep State станом на 1 березня 2025 року

Атак на місто йшли з боку Оріхово-Василівки, Андріївки та біля Ступочок. 25 березня росіян відкинули від Андріївки, а на початку квітня в районі Часів Яру окупанти втратили унікальну техніку, йдеться про російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80.

Станом на зараз, початок квітня, окупанти мають зафіксовані просування вглиб міста. Оборона Часів Яра триває.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

дітей

У Торецькій громаді виявили чотири родини з дітьми, які повернулись після евакуації

У Торецьку громаду, в якій тривають бойові дії, повернулися деякі родини з дітьми. Ці сім’ї були раніше евакуйовані, однак нещодавно повернулися додому. Такі випадки зафіксували […]

Січень–квітень 2025: як росіяни просуваються в Часів Ярі – аналіз DeepState

Від початку 2025 року російська окупаційна армія має успіхи у Часів Ярі. Росіяни просуваються повільно: місто постійно обстрілюють, тут застосовують дрони, важку техніку та артилерію. […]

Жінки в Чернівцях можуть опанувати професію швачки безплатно: деталі програми

Жіноча академія “Мама Шиє”, яка працює у місті Чернівці на базі БФ “Місто Добра”, оголосила набір на курси шиття для жінок з вразливих категорій населення. […]

18:00, 09.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи є в українському бюджеті кошти на виплати військовим: відповідь Мінфіну

В українському інфопросторі почала поширюватися інформація про те, що існує загроза грошовому забезпеченню ЗСУ. На неї відреагували в Міністерстві фінансів. Його представники заявили, що інформація […]

17:00, 09.04.2025 Скопіч Дмитро

Даруємо дитячі книжки за історії до Великодня 

Редакція оголошує збір історій до Великодня, ми збираємо 15 історій від дітей бахмутян про Великдень, розкажіть нам про традиції святкування у вашій сімʼї, поділіться з […]