Допомагають бійцям з озброєнням, фортифікаціями і ремонтом авто: як працює волонтерський штаб “Бахмут Український”

Валентина Твердохліб 16:41, 30 Серпня 2024
Допомога від волонтерів / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

У Дніпрі працює волонтерський штаб “Бахмут Український”. Головна мета його роботи — допомога українським військовим. Щодня волонтери отримують запити від бійців ЗСУ та закривають різноманітні потреби військових на фронті.

Як зараз працює “Бахмут Український” та які запити найчастіше отримують від військових, редакції “Бахмут IN. UA” розповів очільник організації Віктор Зіпір.

Допомога для ЗСУ: чого найбільше потребують воїни

“Бахмут Український” допомагає різним підрозділам Збройних сил України. Співпраця волонтерів і військових проходить за такою схемою:

  • отримання запиту телефоном або в месенджерах;
  • отримання офіційного запиту від військових;
  • оголошення збору коштів;
  • придбання і передача всього необхідного на фронт.

Головні потреби у бійців зараз — військова техніка і автомобілі.

“Ми можемо допомогти будь-якому підрозділу, незважаючи на рід військ. Та звісно на постійній основі ми підтримуємо військових, яких знаємо особисто, і наших бахмутчан. Найчастіше бійці звертаються до нас за дронами, РЕБами, приладами нічного бачення, тепловізорами. Також часто замовляють різні засоби спостереження, залежно від специфіки роботи підрозділу. Нещодавно ми ще й почали ремонтувати автівки, чого раніше не робили. Це теж дуже суттєва позиція витрат, адже потреба в ремонтах військових авто дуже велика — без техніки ж бійці як без рук. Оплатити роботу автомеханіків ми можемо, якщо СТО мають змогу виставити офіційний рахунок”, — розповідає Віктор Зіпір.

Ремонт автівки / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

З поступовим просуванням лінії фронту вглиб України бахмутські волонтери почали отримувати запити й на допомогу в будівництві фортифікаційних споруд.

“Нещодавно ми мали розмову з місцевими волонтерами на певному напрямку, які розповіли, що планується зведення фортифікацій. Фронт поступово наближається, тому в тилу вже готуються до можливої оборони. Сьогодні ми мали розмову про те скільки і чого потрібно. Звичайно це бульдозери, трактори та інша спецтехніка. Скоріш за все, скоро будуть і збори на КАМАЗи”, — каже Віктор Зіпір.

“Бахмут Український”: як допомогти

Робота бахмутських волонтерів дуже важлива, однак не була б можливою без підтримки людей. Бажаючі долучитися до підтримки українських воїнів можуть допомогти організації фінансово, речами чи інвентарем.

“Ліки і харчі ми не можемо приймати від людей, особливо від тих, кого не знаємо. Адже їх можуть навмисно отруїти. Тому у випадку, якщо військовим треба ліки чи продукти, ми їх купуємо особисто за кошти нашої організації. Для цього в нас є договори з постачальниками фармацевтичної продукції і продуктів харчування. А ось якийсь інвентар, наприклад, лопати, молотки, кирки залюбки приймаємо від будь-кого. Це може бути і нове приладдя, і вже вживане — за бажанням людини, яка його передає. Також ми іноді приймаємо одяг, якщо є така потреба”, — каже очільник організації “Бахмут Український”.

Віктор Зіпір з військовослужбовицею у волонтерському штабі / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

Та першочергово волонтери потребують донатів. Зараз “Бахмут Український” збирає для військових зарядні станції, прилади нічного бачення та РЕБи. Ви можете придбати їх самі і передати на склад штабу в Дніпрі або ж задонатити кошти на волонтерську картку.

Донати приймають на картку ПриватБанку — 4731 2191 1518 1129 (Вишневецька Наталія Миколаївна). Координати для відправки речей, інвентаря чи військової техніки уточнюйте за номером +380 (99) 683 4131.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Валентина Твердохліб 12:25, 3 Квітня 2025
книги
Хлопчик дарує книгу захиснику / фото Донецька ОВА

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні та їхні батьки можуть передати захисниками книги.

Про проведення акції “Подаруй книгу захиснику” редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Як подарувати книги пораненим військовим

Бахмутські заклади освіти долучились до акції “Подаруй книгу захиснику”, яку ініціювала Донецька ОВА. Її мета — допомогти урізноманітнити дозвілля поранених захисників, які перебувають у шпиталях.

До акції за власним бажанням можуть долучитися учні бахмутських закладів освіти та їхні батьки. Вони можуть подарувати захиснику нову книгу чи літературу з власної бібліотеки. Подаровану книгу також можна підписати і додати свої побажання військовому.

“Мета акції — допомогти військовим, які потрапляють з фронту до лікарень і шпиталів. Діти разом з педагогами збирають книги, які потім передають захисникам, щоб вони могли цікаво проводити свій вільний час. Бажано, щоб це не були якісь “важкі” книги чи книги про війну. Краще якісь радісні чи розважальні твори, щоб розрадити захисників і налаштувати їх на позитивний лад”, — розповідає Анна Артюхіна.

Збір книг для захисників проходить на освітніх локаціях, що працюють в осередках підтримки “З Бахмутом у серці” (адреси можна переглянути в нашому матеріалі). Якщо ж у вашому місті немає освітньої локації, звертайтесь до викладачів школи, які допоможуть передати книги.

Учень передає книгу / фото Донецька ОВА

“Можна або зустрітися з педагогом, який є в цьому місті, і передати книгу особисто. Або ж запитати в нього інформацію, яким чином можна передати книгу. Далі вже педагог знайде шляхи, як передати її далі. Якщо ж дитина проживає в місті, де є освітня локація або осередок підтримки бахмутян, то можна приносити туди. Там проходить централізований збір книг, звідки потім їх передають шпиталям, лікарням і реабілітаційним центрам”, — повідомляє Анна Артюхіна.

Діти можуть і особисто передати книги захисникам. Якщо це дозволяють батьки, учні разом з педагогом можуть прийти на особисту зустріч з військовими і передати їм подарунки.

Збір літератури для захисників триває. Акція проходитиме до кінця року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Валентина Твердохліб 11:00, 3 Квітня 2025
Росіяни малюють триколори на стовпах / фото росджерела

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони зайнялись — перефарбування українських прапорів на стовпах у триколори.

Про це йдеться на одному з каналів російських військових.

Рф почала благоустрій Бахмута?

Російські військові, які перебувають в окупованому Бахмуті, повідомляють, що почали “облагородження” міста. Однак насправді назвати це відновленням чи приведенням міста до ладу неможливо.

“Облагородженням” росіяни називають знищення українських прапорів на стовпах. Блакитно-жовті малюнки перефарбовують у російські триколори.

Росіяни звітують про “облагородження” / скриншот із росджерел

Натомість навіть простого прибирання в місті не роблять. Узбіччя і тротуари завалені гіллям, сміттям і уламками будівель.

Замість українських прапорів малюють триколори / фото росджерела

Зазначимо, що заходи зі знищення української символіки є першочерговими на окупованих територіях. Росіяни “борються” з українськими прапорами, книжками і навіть табличками з назвами міст. Зокрема, нещодавно окупанти показали, як знищували таблички з назвами міст Попасна, Артемівськ (Бахмут) та Красноармійськ (Покровськ).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

книги

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні […]

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]