Допомагають бійцям з озброєнням, фортифікаціями і ремонтом авто: як працює волонтерський штаб “Бахмут Український”

Валентина Твердохліб 16:41, 30 Серпня 2024
Допомога від волонтерів / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

У Дніпрі працює волонтерський штаб “Бахмут Український”. Головна мета його роботи — допомога українським військовим. Щодня волонтери отримують запити від бійців ЗСУ та закривають різноманітні потреби військових на фронті.

Як зараз працює “Бахмут Український” та які запити найчастіше отримують від військових, редакції “Бахмут IN. UA” розповів очільник організації Віктор Зіпір.

Допомога для ЗСУ: чого найбільше потребують воїни

“Бахмут Український” допомагає різним підрозділам Збройних сил України. Співпраця волонтерів і військових проходить за такою схемою:

  • отримання запиту телефоном або в месенджерах;
  • отримання офіційного запиту від військових;
  • оголошення збору коштів;
  • придбання і передача всього необхідного на фронт.

Головні потреби у бійців зараз — військова техніка і автомобілі.

“Ми можемо допомогти будь-якому підрозділу, незважаючи на рід військ. Та звісно на постійній основі ми підтримуємо військових, яких знаємо особисто, і наших бахмутчан. Найчастіше бійці звертаються до нас за дронами, РЕБами, приладами нічного бачення, тепловізорами. Також часто замовляють різні засоби спостереження, залежно від специфіки роботи підрозділу. Нещодавно ми ще й почали ремонтувати автівки, чого раніше не робили. Це теж дуже суттєва позиція витрат, адже потреба в ремонтах військових авто дуже велика — без техніки ж бійці як без рук. Оплатити роботу автомеханіків ми можемо, якщо СТО мають змогу виставити офіційний рахунок”, — розповідає Віктор Зіпір.

Ремонт автівки / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

З поступовим просуванням лінії фронту вглиб України бахмутські волонтери почали отримувати запити й на допомогу в будівництві фортифікаційних споруд.

“Нещодавно ми мали розмову з місцевими волонтерами на певному напрямку, які розповіли, що планується зведення фортифікацій. Фронт поступово наближається, тому в тилу вже готуються до можливої оборони. Сьогодні ми мали розмову про те скільки і чого потрібно. Звичайно це бульдозери, трактори та інша спецтехніка. Скоріш за все, скоро будуть і збори на КАМАЗи”, — каже Віктор Зіпір.

“Бахмут Український”: як допомогти

Робота бахмутських волонтерів дуже важлива, однак не була б можливою без підтримки людей. Бажаючі долучитися до підтримки українських воїнів можуть допомогти організації фінансово, речами чи інвентарем.

“Ліки і харчі ми не можемо приймати від людей, особливо від тих, кого не знаємо. Адже їх можуть навмисно отруїти. Тому у випадку, якщо військовим треба ліки чи продукти, ми їх купуємо особисто за кошти нашої організації. Для цього в нас є договори з постачальниками фармацевтичної продукції і продуктів харчування. А ось якийсь інвентар, наприклад, лопати, молотки, кирки залюбки приймаємо від будь-кого. Це може бути і нове приладдя, і вже вживане — за бажанням людини, яка його передає. Також ми іноді приймаємо одяг, якщо є така потреба”, — каже очільник організації “Бахмут Український”.

Віктор Зіпір з військовослужбовицею у волонтерському штабі / фото Telegram-канал “Бахмут Український”

Та першочергово волонтери потребують донатів. Зараз “Бахмут Український” збирає для військових зарядні станції, прилади нічного бачення та РЕБи. Ви можете придбати їх самі і передати на склад штабу в Дніпрі або ж задонатити кошти на волонтерську картку.

Донати приймають на картку ПриватБанку — 4731 2191 1518 1129 (Вишневецька Наталія Миколаївна). Координати для відправки речей, інвентаря чи військової техніки уточнюйте за номером +380 (99) 683 4131.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:05, 19 Травня 2025
Соціальне житло для переселенців з Маріуполя / фото Маріупольська міськрада

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба в коментарі виданню Інтерфакс-Україна.

Соціальне житло в Україні 2025

За словами Олексія Кулеби, в уряді наразі розглядають 50 громад, які можуть стати учасниками проєкту зі створення соціального житла. ЄІБ вже проводить оцінку пілотного проєкту, а підписання першої угоди можливе вже у 2025 році — після ухвалення Урядом усіх необхідних нормативно-правових актів.

Віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба додав, що суть проєкту полягає не лише в будівництві житла, а в чіткому розумінні цільової аудиторії з самого початку його реалізації. Уряд розглядає проєкти у зв’язку з економічною активністю в регіоні або з конкретними ініціативами місцевої влади. Зокрема, якщо голова громади або міський голова заявляє про готовність збудувати житло для двох тисяч родин, маючи розуміння того, де ці люди працюватимуть і де навчатимуться їхні діти, такий проєкт отримує перспективу для реалізації.

Як зазначають представники Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні. Загалом на першому етапі передбачено будівництво близько 50 тисяч квартир.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Валентина Твердохліб 13:10, 19 Травня 2025
краматорську
Наслідки ворожого удару / фото Краматорська міськрада

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Удар по Краматорську 19 травня

Росіяни обстріляли місто Краматорськ. Удар прийшовся по приватному сектору.

За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу є постраждалі. Точну кількість поранених поки не повідомляють.

Наразі на місці обстрілу працюють служби. Вони встановлюють наслідки обстрілу і надають допомогу постраждалим.

Нагадаємо, що мешканці та мешканки Краматорська, які постраждали внаслідок обстрілів, можуть отримати матеріальну допомогу. Вона передбачена людям, які офіційно зареєстровані в місті, та переселенцям, які фактично проживають у Краматорську і перебувають на обліку ВПО. Розмір матеріальної допомоги становить від 5 тисяч гривень. Як отримати матеріальну допомогу при пораненні, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро
краматорську

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Удар по Краматорську 19 травня Росіяни обстріляли місто Краматорськ. […]

впо

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію. Про це повідомляє благодійна […]

олена зеленська

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” […]

бахмут

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]