Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.
Детальніше про те, які зараз існують декретні виплати для непрацюючих майбутніх мам та що потрібно для їх оформлення, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Декретні виплати 2024 для непрацюючих
Для жінок, які не працюють, сума декретних виплат на місяць становлять 25% від місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи. Цей показник на момент 1 січня 2024 року, до якого прив’язані усі декретні виплати у 2024 році, становить 2 920 гривень. Тобто, незайнята майбутня мама отримуватиме 730 гривень на місяць.
Жінкам, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості допомогу визначають на основі допомоги з безробіття.
Хто має право на декретні виплати та як їх отримати
В Україні кожна жінка має право на декретні виплати, незалежно від працевлаштування. Водночас, тривалість виплат залежить від багатьох факторів, наприклад, від кількості дітей, яких очікує жінка.
Для того, щоб незайняті могли почати отримувати декретні виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та надати туди наступні документи:
- заяву за спеціальною формою;
- листок непрацездатності;
- довідку з Центру зайнятості про те, що жінка не перебуває на обліку;
- номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.
Жінки, які не є частиною системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, також мають право на отримання декретної допомоги:
- військовослужбовцям надається декретна допомога в розмірі 100% грошового забезпечення;
- жінкам, які були звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи (передбачені декретні в розмірі 100% середньомісячного доходу);
- жінки, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні (передбачена допомога в розмірі 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю);
- аспірантки, докторантки, студентки тощо (будуть надані декретні в розмірі місячної стипендії);
- жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності (які не платять ЄСВ). Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць;
- незайняті жінки. Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць.
Читайте також:
- Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід
- Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити
- Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!