Бої тривають у міській забудові: яка ситуація в Торецьку і Часовому Яру

Валентина Твердохліб 09:54, 4 Лютого 2025
торецьк ситуація
Торецьк з висоти / скриншот із відео патрульної поліції України

У Торецьку і Часовому Яру тривають бої. Зіткнення проходять у міській забудові. Частково окупанти мають успіхи.

Про ситуацію в Торецьку і Часовому Яру розповідає Бахмут IN.UA.

Часів Яр, ситуація на початку лютого

У Часовому Яру тривають бої у міській забудові. Протягом минулої доби російська армія незначно просунулась у місті. Ворог пройшов вперед до мікрорайону Новопівнічний і на східних околицях.

Часів Яр на мапі DeepState / скриншот

Про просування росіян повідомляє й Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики з посиланням на геолокаційні кадри, стверджують, що російські війська просунулись по вулиці Дніпровській у центрі Часового Яру.

Військовий “Айдару” Станіслав Бунятов повідомляє, що росіяни копають позиції біля каналу. Роблять вони це й під час несприятливих погодних умов.

“У нас теж погана погода зі снігом, п*д*рки лазять по трубам біля каналу і копають по 1-2 чоловіка позиції”, — пише військовий.

Зазначимо, що попри активні бойові дії, частина місцевих жителів Часового Яру досі відмовляються від евакуації. Цим вони наражають себе на небезпеку. Нещодавно від російських обстрілів загинули п’ятеро жителів міста. Це люди віком від 32 до 66 років. Тіла загиблих вдалося знайти вчора.

Торецьк, ситуація на початку лютого

У Торецьку росіяни не мають просувань, хоча бої в місті тривають без зупинки. Росіяни на своїх ресурсах звітують про успіхи. Зокрема, російські воєнкори стверджували, що окупанти просунулися в північно-східній частині Торецька. Однак ISW не знайшло підтвердження цих заяв.

Торецьк на мапі DeepState / скриншот

Натомість окупанти намагаються наступати біля міста. За повідомленням ОСУВ “Хортиця”, російські війська намагалися прорвати оборону поблизу селища Кримське. Погіршення тактичного положення не допущено.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які вакансії пропонують релоковані бахмутські підприємства

Валентина Твердохліб 18:17, 4 Лютого 2025
вакансії
Робота на підприємстві / ілюстративне фото Pexels

На Донеччині працює Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості. Його фахівці пропонують різноманітні вакансії, в тому числі й у релокованих установах і підприємствах Бахмутської громади.

Які вакансії наразі є найзатребуванішими, редакції Бахмут IN.UA розповіла Олена Шевченко — начальниця відділу надання послуг роботодавцям Слов’янсько-Бахмутського управління Донецького обласного центру зайнятості.

Вакансії на бахмутських підприємствах

Як повідомили у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості, бахмутські підприємства пропонують вакансії у містах, куди були релоковані. Переважно на ці вакансії працевлаштовуються місцеві жителі, адже можливості дистанційної роботи немає.

“Якщо казати про підприємства Бахмутської громади, то переважно це вакансії, які надають виключно комунальні підприємства і бюджетні організації. Хоч вакансії і наші, на них, як правило, беруть безробітних з числа місцевих жителів. На це впливає те, що роботодавець не може забезпечити житлом, а дистанційний формат роботи не передбачений. Передусім вакансії з’являються тому що самі підприємства переїхали, а працівники разом з ними — ні”, — зазначає Олена Шевченко.

Серед вакансій, які наразі є найзатребуванішими в бахмутських підприємствах — економічного, юридичного і медичного спрямування.

“Серед підприємств, які релокувалися — це комунальна або медична сфера, а також різні бюджетні організації. Тому наразі в попиті вакансії економічного, юридичного або медичного спрямування. Також це може бути молодший медичний персонал або обслуговуючий персонал у тій же лікарні, наприклад, підсобні робітники. Також є вакансії медиків, бухгалтерів і спортивних тренерів”, — розповідає Олена Шевченко.

Якщо ви бажаєте отримати роботу на бахмутських підприємствах, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх). Або за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти змінили символіку Маріуполя: який вигляд тепер мають прапор і герб міста

Валентина Твердохліб 17:10, 4 Лютого 2025
маріуполя
Перефарбована стела на в’їзді в Маріуполь / фото росджерела

Окупаційна влада Маріуполя затвердила нову “офіційну” символіку міста. Змін зазнали прапор і герб. На оновленій символіці присутні радянські та російські елементи.

Про затвердження нових символів повідомив так званий “мер Маріуполя” олег моргун.

Нові герб і прапор Маріуполя

“Новий герб” міста Маріуполь зображений на біло-блакитному тлі. Блакитний колір символізує море, біля якого розташоване місто, а білий — сталь, яку до війни виробляли маріупольські металургійні підприємства. Посередині герба зображено морський якір.

Герб, розроблений окупантами / скриншот із рішення окупаційної влади

До герба окупанти додали російські і радянські елементи. За щитом зображені стрічки ордену жовтневої революції та ордену трудового червоного прапора. Щит увінчаний так званою “муніципальною короною” з двома перехрещеними мечами. Вони символізують “місто, яке удостоєне почесного звання рф “місто військової слави”.

Пояснення елементів на новій символіці / скриншот із рішення окупаційної влади

Прапор Маріуполя затвердили на основі герба. Він повторює його символіку.

Прапор, розроблений окупантами / скриншот із рішення окупаційної влади

Затвердження нових символів — це один із етапів русифікації Маріуполя. Таким чином окупаційна влада намагається підтвердити наративи про “спільну історію” Маріуполя і росії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вакансії

Які вакансії пропонують релоковані бахмутські підприємства

На Донеччині працює Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості. Його фахівці пропонують різноманітні вакансії, в тому числі й у релокованих установах і підприємствах Бахмутської громади. […]

маріуполя

Окупанти змінили символіку Маріуполя: який вигляд тепер мають прапор і герб міста

Окупаційна влада Маріуполя затвердила нову “офіційну” символіку міста. Змін зазнали прапор і герб. На оновленій символіці присутні радянські та російські елементи. Про затвердження нових символів […]

Де в Донецькій області працюють сервісні центри пенсійного фонду

У Донецькій області продовжують працювати фахівці Пенсійного фонду України. Вони проводять очні консультації в сервісних центрах і виїзні прийоми в населених пунктах, де немає відділів […]

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро

Який середній розмір пенсій і субсидій у Донецькій області: дані від пенсійного фонду

У Донецькій області налічуються 702,1 тисячі одержувачів соціальних виплат від пенсійного фонду. Це люди, які отримують пенсії, страхові виплати, субсидії і пільги. Щоб покрити всі […]