Близько 40 родин з дітьми повернулися на Донеччину після евакуації: що загрожує батькам

Валентина Твердохліб 15:20, 3 Жовтня 2024
Евакуація на Донеччині
Евакуація дітей / фото Головне управління ДСНС України у Донецькій області

У населених пунктах Донеччини, де ведуться активні бойові дії, діє примусова евакуація дітей. Щоб зберегти життя дітей, їх разом з батьками чи опікунами евакуюють з небезпечних районів. Та все ж є випадки, коли родини з дітьми повертаються додому.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення додому після евакуації

За словами Юлії Рижакової, Служба у справах дітей не веде статистику випадків повернення на небезпечні території родин з дітьми. Тому назвати можуть лише приблизну цифру.

“Такі випадки були. Вони (родини з дітьми — ред.) повертаються, їх знову евакуюють, а буває таке, що повертаються і їх одразу ж евакуюють. Точної кількості таких випадків немає, адже ми не фіксуємо повернення, але орієнтовно їх було близько 40 з початку повномасштабного вторгнення”, — повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей.

Відповідальність за повернення після евакуації

Батьки, які повертаються з евакуації разом з дітьми, наражають на небезпеку всю свою родину. Адже передбачити ситуацію, зважаючи на динаміку фронту, неможливо. При цьому батьки не несуть відповідальності за повернення додому.

“Відповідальність не передбачається. У цих дітей є батьки, які самі вирішують повертатися їм чи ні. Ми на це ніяк не впливаємо. Ми можемо їх умовляти, просити, але якось вплинути на їхнє рішення щодо своїх дітей ми не можемо”, — зазначила Юлія Рижакова.

Відсутність відповідальності для батьків пояснюється законодавством. У ньому не передбачені покарання для батьків, які повертають дітей на небезпечні території. Однак, робота в напрямку встановлення відповідності вже ведеться.

“Чинним законодавством України, на жаль, не передбачена відповідальність ні для батьків, ні для опікунів. Але, на скільки мені відомо, на рівні Кабінету міністрів України наразі опрацьовуються зміни до законодавства, які дозволять у майбутньому посилити роботу з недопущення подібних випадків”, — розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Семаковська Тетяна 18:00, 3 Квітня 2025

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які разом з нами підтримають важливі ініціативи та розвиватимуть регіон.

Що дамо взамін на твою підписку?

Ми розігруватимемо книгу “Бахмут. Хроніки незламної фортеці” та авторський стікерпак серед кожних нових 10 підписників і так поки не зберемо перших 50 учасників.

Умови участі:

Для участі в розіграші необхідно підписатися на спільноту Бахмут IN.UA. Це можна зробити за посиланням https://bahmut.in.ua/donat/

Серед кожних 10 підписників ми розігруватимемо 1 книгу. Загалом за підтримку улюбленого медіа з Бахмута можна виграти 5 книг та авторський стікерпак. 

Період проведення:

Конкурс триває від сьогодні до кінця березня (або не давати взагалі)

Розіграш кожної книги відбуватиметься після кожних 10 нових підписників. Переможці будуть обрані випадковим чином.

Оголошення результатів:

Імена переможців ми опублікуємо у закритому чаті для учасників спільноти. Переможець отримає книгу та стікерпак на вказану адресу.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]