Близько 40 родин з дітьми повернулися на Донеччину після евакуації: що загрожує батькам

Валентина Твердохліб 15:20, 3 Жовтня 2024
Евакуація на Донеччині
Евакуація дітей / фото Головне управління ДСНС України у Донецькій області

У населених пунктах Донеччини, де ведуться активні бойові дії, діє примусова евакуація дітей. Щоб зберегти життя дітей, їх разом з батьками чи опікунами евакуюють з небезпечних районів. Та все ж є випадки, коли родини з дітьми повертаються додому.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення додому після евакуації

За словами Юлії Рижакової, Служба у справах дітей не веде статистику випадків повернення на небезпечні території родин з дітьми. Тому назвати можуть лише приблизну цифру.

“Такі випадки були. Вони (родини з дітьми — ред.) повертаються, їх знову евакуюють, а буває таке, що повертаються і їх одразу ж евакуюють. Точної кількості таких випадків немає, адже ми не фіксуємо повернення, але орієнтовно їх було близько 40 з початку повномасштабного вторгнення”, — повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей.

Відповідальність за повернення після евакуації

Батьки, які повертаються з евакуації разом з дітьми, наражають на небезпеку всю свою родину. Адже передбачити ситуацію, зважаючи на динаміку фронту, неможливо. При цьому батьки не несуть відповідальності за повернення додому.

“Відповідальність не передбачається. У цих дітей є батьки, які самі вирішують повертатися їм чи ні. Ми на це ніяк не впливаємо. Ми можемо їх умовляти, просити, але якось вплинути на їхнє рішення щодо своїх дітей ми не можемо”, — зазначила Юлія Рижакова.

Відсутність відповідальності для батьків пояснюється законодавством. У ньому не передбачені покарання для батьків, які повертають дітей на небезпечні території. Однак, робота в напрямку встановлення відповідності вже ведеться.

“Чинним законодавством України, на жаль, не передбачена відповідальність ні для батьків, ні для опікунів. Але, на скільки мені відомо, на рівні Кабінету міністрів України наразі опрацьовуються зміни до законодавства, які дозволять у майбутньому посилити роботу з недопущення подібних випадків”, — розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Валентина Твердохліб 13:30, 18 Жовтня 2024
Виплати ВПО
Виплати ВПО / фото з відкритих джерел

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих виплат.

Чи впливає на призначення виплати ВПО на дитину її місце навчання і працевлаштування її батьків, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО на дитину: що впливає

Місце та форма навчання дитини не впливає на право призначення виплат ВПО у разі:

  • призначення допомоги на проживання вперше;
  • продовження виплат на наступний шестимісячний період, якщо батьки дитини працюють, займаються підприємницькою діяльністю, зареєстровані в Центрі зайнятості або іншим чином мають статус офіційно зайнятих.

Місцезнаходження закладу освіти, в якому навчається дитина неважливе. Тобто діти можуть продовжувати вчитися у школах “за пропискою”.

На призначення виплат впливає зайнятість батьків дитини. Згідно з Порядком надання допомоги на проживання ВПО, один з батьків може бути незайнятим, якщо:

  • доглядає за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
  • доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • виховує дитину/дітей віком до 18 років та фактичним місцем проживання родини є територія бойових дій;
  • родина проживає на відносно безпечній території, але дитина навчається онлайн (повністю або частково).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Валентина Твердохліб 12:45, 18 Жовтня 2024
кампус
Презентація візій, який вигляд матиме кампус Маріупольського державного університету / фото Донецька ОВА

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти — це унікальний випадок.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Маріупольський державний університет: кампус у Києві

Маріупольський державний університет, який втратив все через повномасштабну війну і був релокований до Києва, знайшов підтримку уряду. За ініціативи міністра освіти і науки України Оксена Лісового заклад отримав у власність майновий комплекс Київського вищого професійного училища машинобудування та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Загальна площа земельної ділянки, переданої МДУ, складає 4 гектарів. Тут буде збудовано великий кампус університету. Це буде простір з гуртожитком та місцями для творчого і професійного зростання, зокрема для проведення курсів реабілітації та перепідготовки ветеранів, військових і громад.

Презентація проєкту будівництва кампусу / фото Донецька ОВА

Для втілення амбітної ідеї Маріупольський університет планує залучити експертизу архітекторів, урбаністів, провідних спеціалістів із зеленого будівництва та кампусів Альянсу європейських університетів Transform4Europe і урбан-бюро Big City Lab. Крім того, ведуться переговори щодо внесення проєкту до програм відбудови України від Німеччини, Італії, Литви та інших європейських країн.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих […]

кампус

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти […]

Евакуаційний потяг

Евакуація з Донеччини у жовтні: куди і як часто їздять евакуаційні рейси

У Донецькій області триває евакуація населення. Людей закликають виїжджати з небезпечних територій, аби зберегти здоров’я і життя. Евакуацію організовує обласна влада спільно з громадами. Як […]

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках. […]

часів яр

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося. […]