Війна завжди залишає глибокий слід на житті тих, хто відчув її жорстокість і наслідки. Україна, переживаючи події останніх років, стала свідком багатьох випробувань, а ветерани війни, які боролися за свою країну, зазнали тяжких травм та втрат. Один з важливих аспектів для повернення до повноцінного життя для цих героїв — це можливість отримати можливість безкоштовного протезування, які допоможуть повернутися бійцям до активного способу життя та здолати фізичні обмеження, накладені війною.
Редакція «Бахмут IN.UA» з’ясовувала, як відбувається процес оформлення допомоги на отримання безкоштовного протезу для поранених бійців.
Безоплатне протезування
На сьогодні існує 85 підприємств, що спеціалізуються в галузі протезування та надають право для героїв самостійно обирати виробництво для виготовлення свого протеза та отримувати компенсацію від держави за його створення. Крім того, їм надається можливість безкоштовного обслуговування та заміни протезу на новий після закінчення терміну його служби.
Зауважимо, що держава має можливість покрити протез вартістю до 2 млн гривень.
Які умови отримання безкоштовного протезування?
- для отримання протезу потрібно бути учасником бойових дій, який/яка отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання під час бойових дій;
- ветеран також повинен отримати відповідне рішення від військово-лікарські комісії (ВЛК), де буде вказано про те, що він/вона потребують протезування, незалежно від встановлення інвалідності.
Які документи необхідно зібрати?
- Заяву про потребу у протезуванні.
- Паспорт громадянина України разом з ідентифікаційним номером, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.
- Рішення ВЛК чи висновок лікарської консультативної комісії (ЛКК) (для учасників бойових дій та постраждалих, яким не встановлено інвалідність).
- Копії документів які засвідчують участь у бойових діях та отримання поранення (видані командиром військової частини).
Як подати звернення?
Звернення слід подавати до відповідних регіональних установ соціального захисту населення.
Також існує можливість подати їх через Електронний кабінет особи з інвалідністю, але для цього ветерану необхідно мати Кваліфікований електронний підпис.
Крім того, документи можна подавати через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Фітнес-застосунок розробив програму тренувань для людей з ампутацією
- Як військовим з інвалідністю отримати одноразову грошову допомогу
- Юристи пояснили, як українським військовим лікуватися за кордоном
Матеріал підготувала Іра Кріксон
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!