Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:20, 13 Серпня 2025
Телефон / фото ілюстративне

Завтра, 14 серпня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями громади. Бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Пряма лінія” для бахмутян

“Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 14 серпня з 11:00 до 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (095) 082 2680.

Допомога бахмутянам

На початку квітня 2024 року Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Нагадаємо, що багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох.

Водночас місцеві жителі міста, які перебувають у містах без центрів підтримки можуть звертатись за наступними контактами: Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради: +380 (99) 713 3980,  +380 (99) 713 4250 [email protected]. А також до центрів підтримки бахмутян, які можете знайти за посиланням.

Для термінових запитів жителі можуть звертатися на гарячі лінії центрів допомоги або надсилати запити електронною поштою. Щотижня проводяться прямі лінії для надання підтримки.

“Якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта. Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- розповіла секретарка Бахмутської міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заявили про перші виплати компенсацій бахмутянам: що відомо

Валентина Твердохліб 11:00, 26 Червня 2026
компенсацію
Прийом бахмутян у Шахтарську / фото росджерела

Окупаційна влада на Донеччині заявила про розширення списку “закритих” міст, мешканці яких, нібито, можуть отримати компенсації за знищене житло без виїзду комісій на місця. За словами очільника партії “единая россия” в “днр”, перші схвальні рішення комісій вже ухвалили.

Детальніше про це на Бахмут IN.UA.

Розширення списку “закритих” міст

З середини травня 2026 року окупанти активно поширюють заяви щодо дистанційного обстеження житла на ТОТ. Рішення про виплату компенсацій, нібито, ухвалюватимуть без виїзду комісій на місця. Таку процедуру передбачили для населених пунктів поблизу лінії фронту і так званих “закритих” міст, куди цивільних не допускають російські військові.

Спочатку окупанти повідомляли, що дистанційне обстеження запрацює в Бахмуті, Соледарі, Торецьку і Покровську. Та цій заяві суперечив офіційний перелік, визначений урядом “днр”. Передбачалося, що в Бахмутському районі призначатимуть компенсації без виїзду комісій для мешканців 22 населених пунктів. Соледар і Торецьк не включили до переліку, хоча це обіцяли раніше.

25 червня Олексій Муратов, очільник партії “единая россия” в “днр” оприлюднив новий перелік “закритих” міст, погоджений урядом. Туди увійшли 84 населених пунктів Бахмутського району, серед яких Бахмут, Часів Яр, Сіверськ і Соледар.

Перелік закритих міст / фото росджерела

Цей перелік, нібито, доповнюватимуть у разі змін лінії фронту. Додати населений пункт можна і за зверненням людей. Мешканці, нібито, можуть направити заявку на внесення змін до “міністерства праці та соціальної політики “днр” або особисто Муратову.

Окупанти заявили про виплату компенсацій бахмутянам

За словами Олексія Муратова, комісії вже почали ухвалювати позитивні рішення по компенсаціях. На сьогодні, начебто, 38 людей отримали виплати на загальну суму понад 90 мільйонів рублів. У середньому — на кожного по 2,3 мільйони рублів (ред. за сьогоднішнім курсом — 1,3 мільйони гривень).

В одному з пропагандистських каналів підтверджують слова Муратова. Нібито, одну людину з Бахмута, яка отримала компенсацію, вдалося ідентифікувати.

Разом з цим люди бідкаються на малі суми виплат. Вони вимагають встановити розмір виплат на рівні, встановленому в рф, який є вищим, ніж пропонує влада “днр”. Обуреним людям пропонують купувати житло в російських глибинках.

Люди сподіваються на підвищення сум виплат / скриншот
Людям пропонують купувати житло у Смоленську / скриншот
Люди висловлюють обурення / скриншот

Окрім цього, Муратов заявив про виплати за втрачене майно, яке було у зруйнованому житлі. Його оцінюють у 100 тисяч рублів (ред. за сьогоднішнім курсом — 58,6 тисяч гривень).

За виплату люди не можуть купити те майно, яке було в них вдома / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни активізували штурми на Донеччині: найбільший приріст на Костянтинівському і Слов’янському напрямках

Валентина Твердохліб 09:38, 26 Червня 2026
штурми
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби зафіксували 95 наступальних дій противника. Це на 8 більше, ніж було вчора. Приріст атак фіксують на Слов’янському і Костянтинівському напрямках, тоді як на Покровському — без суттєвих змін.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Що відбувається на фронті Донеччини

Найбільше атак протягом минулої доби, 25 червня, зафіксовано на Покровському напрямку. За твердженням Генштабу, тут зупинили 31 штурм противника. Окупанти атакували в районах Новоолександрівки, Родинського, Василівки, Гришиного, Котлиного, Удачного, Молодецького, в бік Торецького, Кучерів Яру, Іванівки, Нового Донбасу, Білицького, Шевченка і Новопідгороднього.

На Костянтинівському напрямку минулої доби російська армія провела 23 атаки. Окупанти атакували поблизу Плещіївки, Іллінівки, Іванопілля, Русин Яру, в напрямку Костянтинівки і Степанівки.

Настільки ж активно штурмували і на Слов’янському напрямку. Тут противник також атакував 23 рази, намагаючись просунутись поблизу Закітного, Різниківки та в бік Рай-Олександрівки і Кривої Луки.

На Лиманському напрямку росіяни намагалися вклинитись в українську оборону в районах Зарічного, Ямполя та в напрямках Шийківки, Червоного Ставу, Ставків, Дробишевого, Лимана і Озерного. Загалом минулої доби тут відбулось 17 боєзіткнень.

На Краматорському напрямку противник провів одну наступальну дію поблизу Малинівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

компенсацію

Окупанти заявили про перші виплати компенсацій бахмутянам: що відомо

Окупаційна влада на Донеччині заявила про розширення списку “закритих” міст, мешканці яких, нібито, можуть отримати компенсації за знищене житло без виїзду комісій на місця. За […]

штурми

Росіяни активізували штурми на Донеччині: найбільший приріст на Костянтинівському і Слов’янському напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]

Як оформити допомогу на проживання для ВПО онлайн: інструкція від Пенсійного фонду

ВПО в Україні у 2026 році мають змогу оформити допомоги на проживання одразу декількома способами, один з яких — за вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду […]

17:20, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
Важливо

Кількість охочих евакуюватися з Донеччини росте: деталі від “Проліски”

Ситуація з евакуацією в Донецькій області зазнала певних змін протягом останнього тижня. Збільшення кількості заявок на виїзд становить до 5–30 відсотків порівняно з попереднім періодом. […]

оренду

З 1 серпня для ВПО зміняться правила отримання житлового ваучера: кому можуть відмовити

У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в […]