Важливо

Мільйон і вище: скільки за 2025 рік заробляли працівники Соледарської МВА та міськради

Валентина Твердохліб 13:00, 4 Березня 2026
Гроші / ілюстративне фото Pexels

У 2025 році у штаті Соледарської міської військової адміністрації працювали шестеро людей. А в апараті Соледарської міської ради та її виконавчих органах — 53 працівників. Редакція Бахмут IN.UA подала запит, аби дізнатися, яку зарплату отримували посадовці МВА та міськради у 2025 році.

Детальний аналіз заробітних плат у матеріалі Бахмут IN.UA.

Соледарська МВА: яку зарплату отримували у 2025 році

У відповідь на запит редакції Соледарська МВА повідомляє, що штатна чисельність працівників складала 13 штатних одиниць. Фактично у складі МВА працювали шестеро людей.

  • Сергій Гошко, начальник Соледарської МВА, який на сьогодні є ще й військовослужбовцем, за 2025 рік отримав 1 218 742,90 гривень.
  • Андрій Рябуха, перший заступник начальника Соледарської МВА, за 2025 рік отримав 1 526 513,42 гривень. 
  • Світлана Лощакова, заступниця начальника Соледарської МВА, за 2025 рік отримала 1 526 371,11 гривень. 
  • Оксана Бабіч, начальниця відділу бухгалтерського обліку та звітності, головна бухгалтерка Соледарської МВА, за 2025 рік отримала 950 303,31 гривень. 
  • Олександра Ляднова, начальниця юридичного відділу Соледарської МВА, за 2025 рік отримала 913 210,73 гривень. 
  • Юлія Фоміченко, головна спеціалістка Соледарської МВА, за 2025 рік отримала 595 039,27 гривень. 

Соледарська міська рада: яку зарплату отримували у 2025 році

У відповідь на запит Соледарська МВА повідомила, що штатна чисельність працівників Соледарської міськради у 2025 році складала 43 штатні одиниці, а штатна чисельність виконавчих органів міськради — 63 штатних одиниць. Фактично у міськраді працювали 53 людей: 29 — в апараті міськради, і 24 — у виконавчих органах.

  • Світлана Редченко, заступниця міського голови з гуманітарних питань та соціальної політики, за 2025 рік отримала 932 530,83 гривень. 
  • Гелена Гребеник, секретарка міськради, за 2025 рік отримала 176 360,46 гривень. 
  • Наталія Якушко, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, за 2025 рік отримала 858 930,07 гривень. 
  • Ганна Галактіонова, керуюча справами виконкому, за 2025 рік отримала 174 901,63 гривень.
  • Юрій Мороз, староста Васюківського старостинського округу, за 2025 рік отримав 913 780,32 гривень. 
  • Тетяна Черноусова, начальниця загального відділу, за 2025 рік отримала 601 607,54 гривень.
  • Тетяна Щемельова, головна спеціалістка загального відділу, за 2025 рік отримала 430 359,58 гривень.
  • Антоніна Ляшенко, спеціалістка І категорії з загальних питань загального відділу, за 2025 рік отримала 341 399,62 гривень.
  • Наталя Пулова, спеціалістка І категорії з загальних питань загального відділу, за 2025 рік отримала 347 667,59 гривень. 
  • Наталя Ряпосова, спеціалістка І категорії з загальних питань загального відділу, за 2025 рік отримала 355 102,94 гривень. 
  • Марина Сташкевич, спеціалістка І категорії з загальних питань загального відділу, за 2025 рік отримала 343 818,18 гривень. 
  • Ганна Пилипенко, спеціалістка І категорії з кадрової роботи, за 2025 рік отримала 384 170,01 гривень.
  • Ольга Єрмакова, начальниця відділу бухгалтерського обліку та звітності, за 2025 рік отримала 603 110,23 гривень.
  • Світлана Стеценко, спеціалістка-бухгалтерка І категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності, за 2025 рік отримала 267 593,22 гривень. На цій посаді вона працювала 10 місяців. 
  • Олена Гульбасова, начальниця відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, за 2025 рік отримала 592 824,66 гривень.
  • Леся Хоружевська, провідна спеціалістка відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, за 2025 рік отримала 297 241,11 гривень. 
  • Марина Нікітіна, начальниця відділу з питань правового забезпечення діяльності виконавчих органів, за 2025 рік отримала 550 807,46 гривень. 
  • Людмила Толстих, спеціалістка І категорії відділу з питань правового забезпечення діяльності виконавчих органів, за 2025 рік отримала 312 142,98 гривень. 
  • Антон Ляднов, начальник відділу охорони здоров’я, за 2025 рік отримав 117 191,22 гривень. На цій посаді він працював 4 місяці. Також він отримав 614 733,43 гривень за 10 місяців роботи на посаді начальника Управління освіти. 
  • Данило Зелений, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва, за 2025 рік отримав 331 641,48 гривень. 
  • Оксана Чуйко, начальниця відділу з управління комунальною власністю, за 2025 рік отримала 548 670,49 гривень.
  • Маргарита Кучерявенко, спеціалістка І категорії відділу з реєстрації місця проживання фізичних осіб, за 2025 рік отримала 378 334,99 гривень. 
  • Любов Кучеренко, адміністраторка відділу надання адміністративних послуг, за 2025 рік отримала 418 086,86 гривень. 
  • Олена Рубан, адміністраторка відділу надання адміністративних послуг, за 2025 рік отримала 97 667,66 гривень. На цій посаді вона працювала 4 місяці. 
  • Олена Полякова, начальниця відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, за 2025 рік отримала 497 105,15 гривень. 
  • Олексій Іванов, начальник відділу з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення, за 2025 рік отримав 532 922,78 гривень.
  • Людмила Борисенко, спеціалістка І категорії з питань внутрішньої політики відділу з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення, за 2025 рік отримала 260 257,17 гривень. 
  • Людмила Борщ, начальниця служби у справах дітей, за 2025 рік отримала 592 900,24 гривень.
  • Андрій Замазій, головний спеціаліст архівної справи, за 2025 рік отримав 369 622,29 гривень. На цій посаді він працював 10 місяців. 
  • Тетяна Теплюк, начальниця відділу культури, за 2025 рік отримала 526 781,03 гривень. 
  • Ірина Важинська, спеціалістка-бухгалтерка І категорії, за 2025 рік отримала 383 197,65 гривень.
  • Сергій Гончаров, начальник Управління житлово-комунального господарства, за 2025 рік отримав 616 767,49 гривень. 
  • Олександр Первенко, головний спеціаліст КЗ “Школа мистецтв Соледарської міської ради”, за 2025 рік отримав 297 521,86 гривень. 
  • Ольга Скидан, спеціалістка-бухгалтерка I категорії КЗ “Школа мистецтв Соледарської міської ради”, за 2025 рік отримала 179 946,21 гривень. На цій посаді вона працювала З місяці. 
  • Юлія Павленко, бухгалтерка І категорії КЗ «Школа мистецтв Соледарської міської ради”, за 2025 рік отримала 270 987,44 гривень. На цій посаді вона працювала 8 місяців. 
  • Алла Вишедська, начальниця фінансового управління, за 2025 рік отримала 713 407,55 гривень. 
  • Катерина Огуєва, начальниця відділу обліку і звітності, головна бухгалтерка фінансового управління, за 2025 рік отримала 600 247,47 гривень. 
  • Світлана Савенко, спеціалістка І категорії відділу обліку і звітності фінансового управління, за 2025 рік отримала 400 337,05 гривень. 
  • Наталя Гузенко, заступниця начальника Управління освіти, за 2025 рік отримала 463 334,01 гривень. 
  • Любов Поливода, головна спеціалістка Управління освіти, за 2025 рік отримала 379 204,16 гривень. 
  • Катерина Шокола, головна спеціалістка Управління освіти, за 2025 рік отримала 404 731,24 гривень. 
  • Марина Самойленко, спеціалістка І категорії Управління освіти, за 2025 рік отримала 434 845,09 гривень. 
  • Любов Нех, головна бухгалтерка Управління освіти, за 2025 рік отримала 361 831,20 гривень. 
  • Ольга Костюк, бухгалтерка-рахівниця Управління освіти, за 2025 рік отримала 337 702,36 гривень. 
  • Ганна Кононенко, бухгалтерка-матеріалістка Управління освіти, за 2025 рік отримала 267 340,18 гривень. 
  • Наталя Пилипенко, бухгалтерка Управління освіти, за 2025 рік отримала 140 595,67 гривень. 
  • Анастасія Катасонова, начальниця Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 673 949,98 гривень. 
  • Тетяна Мухіна, начальниця відділу з прийому та обробки документів Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 579 581,30 гривень. 
  • Наталя Курінна, спеціалістка Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 363 896,71 гривень. 
  • Ганна Буджина, спеціалістка-бухгалтерка І категорії Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 457 669,81 гривень. 
  • Людміла Невідомська, спеціалістка-бухгалтерка I категорії Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 387 283,21 гривень. 
  • Наталія Профатілова, головна спеціалістка Управління соціального захисту, за 2025 рік отримала 387 761,32 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росія захопила міста на Донеччині, але не зробила їх своїми: що сталося з Бахмутом та Соледаром

Семаковська Тетяна 15:35, 24 Червня 2026

Більше ніж, три роки тому росіяни окупували Бахмут, назвавши це “звільненням”. Однак, ватажок “днр” денис пушилін ще в 2023 році вказав, що місто відновлять. Але минули роки, і ці обіцянки так і залишилися телевізійною картинкою. Бахмут досі лежить у руїнах. За супутниковими оцінками, у Бахмуті зруйновано 97% багатоповерхових будинків. До повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч людей. Станом на 2026 рік постійного цивільного населення в місті фактично немає. Бахмут перетворився з одного з найбільших міст на зону військової присутності росіян, їх базу.  Та, історія Бахмута насправді не є винятком. Подібна ситуація склалася і в Соледарі, який росія називала стратегічним через соляні шахти та промисловість. Однак замість масштабної відбудови міста отримали невизначене майбутнє. Це показує важливу річ: росія може окупувати територію, але це не означає, що вона готова зробити її “своє”ю. А на додаток про брак довіри до людей на ТОТ були, ключові рішення на тій же окупованій Донеччині ухвалюють люди, які приїхали сюди з росії.

Більше про це, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Окупованою Донеччиною керують росіяни

Однією з ознак того, що Росія не сприймає новоокуповані території як повноцінну частину власної держави, є кадрова політика. Попри риторику про “повернення додому”, ключові посади, як от посади мерів або міністрів, в окупаційних адміністраціях часто отримують не місцеві жителі, а люди, яких направляють з росії або з окупованих з 2014 року територій. Місцевим колаборантам відводять другорядні ролі, а стратегічні рішення контролюються Кремлем. Це характерна модель колоніального управління, де центр не довіряє населенню захопленої території.

Таблиця. Хто керує окупованими містами Донеччини / або дотичний до головних управлінь/міністерств

ПІБПосадаПоходження 
Антон КольцовВ.о мера МаріуполяЧереповець, Вологодська область
Зінченко Костянтинголова окупаційної адміністрації Волноваського району; (зокрема, Волноваха та Вугледар)Зугрес, Донецької області
Олексій Муратовлобією питання компенсації за житло бахмутянам, де факто росія взагалі не призначила окупаційну адміністрацію в БахмутіКурськ, Курська область
Дмитро Шевченкозаймається питанням окупованої Авдіївки, так само як в Бахмуті, тут не створили окупаційну адміністраціюОлександро-Калинове, Донецька область
Наталя Климовичочолює окупаційну адміністрацію СвітлодарськаСвітлодарськ, Донецька область
Євгеній Солнцевголова правління “днр” з 2023 до 2025 рокуВоронеж, російська федерація
Олександр КостомаровПерший заступник керівника адміністрації “днр”, контролює внутрішню політику на окупованих територіяхЧелябінськ, російська федерація
Андрій ЧортковГолова Уряду “днр” з 2025 рокуШатки, російська федерація
Дмитро ШмелевМіністр доходів і зборів “днр”Геленджик, російська федерація

Тобто, росія декларує інтеграцію “нових регіонів”, але фактично створює вертикаль влади, де мешканці окупованих територій не є повноправними учасниками процесу ухвалення рішень. 

Навіть лояльність не гарантує ставлення як до “своїх” 

Ще одним доказом того, що мешканці окупованих територій так і не стали для росії “своїми”, є історія з компенсаціями за зруйноване житло. Протягом кількох років окупаційна влада заявляє про виплати бахмутянам та жителям інших окупованих сіл Бахмутського району. Однак на практиці люди стикаються з бюрократією, відсутністю чітких правил і взаємозаперечними рішеннями різних відомств. Бахмутяни, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, неодноразово скаржилися, що не можуть навіть подати документи на компенсацію, а про самі виплати дізнаються лише з повідомлень російських пропагандистських каналів.

Показово, що у 2025 році мешканці Бахмута та Авдіївки були змушені записати колективне звернення до ватажка так званої “днр” Дениса Пушиліна. Люди вимагали пояснити, як отримати компенсацію за зруйноване житло. У відповідь окупаційна адміністрація пропонувала громадянам їхати до самого Бахмута, щоб підтвердити факт руйнування будинку, хоча місто залишається небезпечним для перебування цивільних.

Ще більш показовою стала історія мешканців Бахмута, які поїхали днями до Москви з вимогою надати компенсації. Біля адміністрації президента РФ їх затримали російські силовики. За словами самих бахмутян, до них ставилися принизливо, а один із силовиків порівняв людей із собаками. Цей випадок став символічним: навіть ті люди, які залишилися в окупації, або прийняли її правила, не отримали ані обіцяної підтримки, ані поваги. Для російської системи вони залишаються “мешканцями території”, а не повноцінними громадянами. При цьому сама окупаційна адміністрація вже фактично визнавала, що реальних виплат за зруйноване житло у Бахмуті немає. Під час публічних зустрічей чиновники заявляли, що місто належить до територій без сформованої адміністрації, а тому рішення щодо компенсацій ухвалюються не на місці, а через міжвідомчі структури. Це означає, що навіть через три роки після захоплення міста Росія так і не створила механізму підтримки людей, чиї домівки були знищені війною.

Показово й те, що у червні 2026 року окупанти відзвітували про розгляд лише 156 заяв на компенсації від мешканців усього так званого Артемівського муніципального округу, до якого входять понад 70 населених пунктів.

Відбудова, яка постійно відкладається

За три роки окупації Бахмута російські чиновники та пропагандисти неодноразово оголошували про плани відновлення міста. У різні роки вони заявляли про створення нових робочих місць, відродження промисловості, розробку генерального плану та навіть залучення нових мешканців.

Втім, кожна нова заява лише відкладала реальну відбудову на майбутнє. Показово, що навіть у 2026 році окупаційна влада не має затвердженого генерального плану відбудови Бахмута. Спочатку окупанти заявляли, що місто відновлюватимуть після завершення бойових дій, потім перенесли ці плани на 2025 рік, а згодом — на 2026-й. За три роки після захоплення місто так і не отримало ані програми відновлення, ані реального фінансування. Більше того, окупанти навіть не створили в Бахмуті окремої повноцінної адміністрації. Питання міста розподілені між різними структурами “днр”, що ще раз показує: Кремль не має чіткого бачення його майбутнього.

Бахмут IN.UA неодноразово фіксував ці заяви окупантів. Так, Денис Пушилін заявляв, що нібито саме українські військові заважають відновленню Бахмута та Соледара. Водночас окупаційна влада повідомляла про підготовку генерального плану міста, хоча конкретні терміни реальної відбудови так і не були названі.

Ще однією обіцянкою стало створення 15 тисяч робочих місць у Бахмуті. Окупанти також заявляли про розвиток промисловості, який мав би привабити до міста нових мешканців. Однак жодних підтверджень реалізації цих планів немає. Натомість фото та відео з міста демонструють іншу картину: зруйновані квартали, відсутність цивільної інфраструктури та поодиноку присутність людей.

Руїни Бахмута / фото росзмі
Руїни Соледара / фото росзмі

Соледар, який перестав бути пріоритетом

Схожа доля спіткала й Соледар. Після його захоплення російські медіа наголошували на стратегічному значенні міста. Насамперед через соляні шахти, які до повномасштабного вторгнення були одним із символів міста та важливим підприємством регіону. Проте через три роки окупації Соледар залишається практично зруйнованим. Його майбутнє залишається невизначеним навіть у заявах самих окупантів. Фактично Росія не запропонувала для міста жодної зрозумілої моделі розвитку. Масштабної відбудови немає, а значна частина інфраструктури досі не відновлена.

Приклад Бахмута і Соледара насправді показує ще одну важливу закономірність. Росія не відбудовує всі окуповані території однаково. Найбільші ресурси спрямовуються туди, де Кремль бачить стратегічний або пропагандистський інтерес. Саме тому значні кошти вкладаються у Маріуполь, який має вихід до Азовського моря та є важливим логістичним центром. Натомість міста, повністю зруйновані війною і менш важливі з точки зору економіки чи пропаганди, опиняються на другому плані.

Бахмут є яскравим прикладом такого підходу. Росія витратила величезні ресурси на його захоплення, але після цього фактично залишила місто у стані руїн.

Водночас окупаційна влада продовжує створювати образ майбутнього процвітання, зокрема тими ж заявами про створення робочих місць в Бахмуті. Йшлося нібито про 15 тисяч вакансій на підприємствах. Проте кожна нова обіцянка дедалі більше контрастує з реальністю. Місцеві мешканці, які намагаються повернутися до Бахмута чи Соледара, стикаються з обмеженнями, відсутністю житла та базових умов для життя. Самі окупанти визнають, що повернення населення залишається проблемою.

Через три роки після захоплення Бахмут так і не став “новим російським містом”. Соледар також не перетворився на історію успіху. І саме в цьому полягає головний парадокс російської окупації. Росія може змінити прапори, перейменувати вулиці та створити нові адміністрації. Але вона не може змусити місто жити, бо це не просто територія на карті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Присяга у “днр” замість шкільного щоденника: хто готує дітей Донецька до війни. Досьє на Віктора Пудака

Семаковська Тетяна 17:25, 18 Червня 2026

У 2015 році, коли Донецьк уже рік як був під окупацією, місцевий мешканець Віктор Пудак вирішує піти на службу до окупантів. Спочатку, скромним заступником начальника відділу у псевдоміністерстві “днр”. Потім — очільником “Юнармії”, яка на окупованих територіях навчає дітей від 8 років складати присягу “Батьківщині днр” і керувати бойовими дронами. Сьогодні під його керівництвом — понад 7 тисяч підлітків.

Редакція зібрала детальне досьє на Віктора Пудака.

Хто такий Віктор Пудак: від університету до окупаційної служби

ДаніЗа даними центру “Миротворець”
Повне ім’яПудак Віктор Вікторович
Дата народження20.10.1978
Місце народженняДонецька область, місто Красноармійськ (Покровськ)
ВКонтактеvk.com/id65722680
Однокласникиok.ru/profile/562430790640
Telegram-каналt.me/VictorPudak

Пудак Віктор Вікторович народився 20 жовтня 1978 року в Донецькій області. Навчався у середній школі №3, потім вступив до Донецького національного університету, який закінчив у 2001 році. До 2014 року він був пересічним мешканецем міста без помітної публічної біографії. Після того як Донецьк перейшов під контроль проросійських угруповань, Пудак почав активно будувати кар’єру в окупаційних структурах, займаючись вихованням молоді.

З 2015 року Пудак обіймав посаду заступника начальника відділу військово-патріотичного виховання та оздоровлення молоді в т.зв. “Міністерстві молоді, спорту і туризму днр”. Звідси починається його системна робота з ідеологічної обробки молоді, яка зростала на тимчасово окупованих територіях. У 2019 році, коли угруповання “днр” вирішило створити власну “юнармію” за прямою аналогією з російською організацією, її очолив саме Пудак. У 2021 році він став начальником Центрального штабу ОО ВПД “Молода Гвардія – Юнармія” днр і отримав медаль організації “За активну військово-патріотичну роботу”. З липня 2023 року він офіційно начальник штабу регіонального відділення “Юнармія” на окупованій частині Донецької області.

Пудак з нагородою / фото з росджерел

Але кар’єра Пудака не обмежується “юнармією”. У лютому 2026 року у своєму Telegram-каналі він повідомив, що отримав медаль “Ветеран бойових дій” від організації “Бойове братство”, нагороду, яка офіційно видається учасникам бойових дій на окупованій території. Тожі ж Пудак відкрив власний Telegram-канал, у першому повідомленні якого відразу позначив його призначення: “Цей канал оголошується єдиним пунктом управління для отримання наказів, бойових розписань і важливих зведень. Тут буде лише перевірена інформація про побудови, навчальні виходи, стрільби та всі значущі операції”. Мова — характерна, Пудак послідовно використовує військову термінологію навіть у побутових повідомленнях: батьки дітей у нього “вірні союзники”, підсумки — “бойові зведення”.

Що відбувається на “навчальних виходах”: стрільба, дрони, присяга

Пудак в школі Маріуполя / фото з росджерел

Сам Пудак детально звітує про те, чим займаються “юнармійці”. Так, у лютому 2026 року у Маріуполі на базі школи №41 відбувся “зліт місцевого відділення”, у цій школі створили перший юнармійський клас. Того ж місяця у донецькій школі №119 відкрили “парти героя” — це меморіальні парти з іменами випускників, що загинули у складі російських збройних формувань у війні проти України. Юнармійці були там у ролі почесної варти.

Пудак у 119 школі / фото з росджерел

Окупаційні медіа подають такі заходи як “історичну пам’ять”, фактично ж ідеться про вбудовування війни у повсякденне життя дітей як норму і зразок для наслідування.

Також у лютому Пудак відкрито похвалився, що “юнармійці в днр” почали проходити курси з управління дронами в умовах бойових дій. Було підписано угоду з т.зв. “республіканським центром безпілотних систем”, де підлітки навчаються воювати за допомогою БПЛА. У квітні 2026 року Пудак оголосив набір на “сборы в Авангард”, це табори тактичної і спортивної підготовки для юнаків і дівчат 14–17 років на чотири зміни протягом літа, так дітей готують до військових дій. А у травні в Шахтарську і Маріуполі провели зональні етапи “Зарниці 2.0”, всеросійської військово-патріотичної гри, де дії — це “бойові завдання”, а не дитячі ігри. Пудак тут виступав суддею.

Пудак під час “Зарніци” на ТОТ / фото з росджерел

Пудак будує не лише військову, а й медійну складову “юнармії”. Так, він звітував, що виграв президентський грант на розвиток напрямку “Юнкор”, нібито дитячої журналістики. Наставниками юних “журналістів” стали пропагандистський телеканали “Россия 1” та “Республіканський медіахолдинг”, які поширюють дезінформацію про війну в Україні. Вже у березні Пудак також підписав угоди про співпрацю з Асоціацією ветеранів сво в днр з штабом “юнармії” Красноярського краю, тож мережа ширшає горизонтально і вертикально одночасно.

У червні Пудак оголосив про участь у VI Конференції Донецького регіонального відділення “єдиної росії” — вже як член регіональної політради партії путіна.

Віктор Пудак став одним із ключових функціонерів російської системи мілітаризації дітей та молоді на тимчасово окупованій частині Донецької області. Після роботи в окупаційному “міністерстві молоді, спорту і туризму днр” він очолив регіональний штаб “юнармії”. Під керівництвом Пудака “юнармія” в окупованій Донеччині перетворилася на розгалужену структуру, яка охоплює тисячі дітей та підлітків. Організація не лише проводить нібито “військово-патріотичні заходи”, а й залучає молодь до навчання з керування безпілотниками, участі у військово-пошукових експедиціях та інших активностях, пов’язаних із підготовкою до служби в російських силових структурах.

Активна публічна діяльність Пудака свідчить про його участь в інтеграції окупованої частини Донеччини в російський політичний та ідеологічний простір через систему виховання молоді. Саме через такі структури росія формує лояльність до своїх інституцій серед дітей та підлітків на окупованих територіях.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Росія захопила міста на Донеччині, але не зробила їх своїми: що сталося з Бахмутом та Соледаром

Більше ніж, три роки тому росіяни окупували Бахмут, назвавши це “звільненням”. Однак, ватажок “днр” денис пушилін ще в 2023 році вказав, що місто відновлять. Але […]

Досьє

Присяга у “днр” замість шкільного щоденника: хто готує дітей Донецька до війни. Досьє на Віктора Пудака

У 2015 році, коли Донецьк уже рік як був під окупацією, місцевий мешканець Віктор Пудак вирішує піти на службу до окупантів. Спочатку, скромним заступником начальника […]

Важливо

Вибори після воєнного стану: як мільйони ВПО зможуть проголосувати і чи готова до цього держава?

Понад 4 мільйони. Саме стільки переселеців налічував в Україні Мінсоц станом на 2 лютого 2026 року. Ці мільйони українців, переміщені, але не позбавлені виборчих прав. […]

амедео авондет
Важливо

Італієць, який підтримує путіна: хто такий Амедео Авондет і навіщо він відвідує Донецьк

До так званої “днр” завітав з черговим візитом італієць Амедео Авондет. Він жив та працював журналістом в Італії і був частим гостем в рф та […]

Важливо

Скільки отримували очільники КП Бахмута у 2025 році

Керівники бахмутських комунальних підприємств подали декларації про майновий стан та доходи за звітний період 2025 року. Кампанія декларування, яка традиційно триває у 2026 році, відкрила […]