Норвежский совет по делам беженцев дает бесплатные юридические консультации

Семаковська Тетяна 07:18, 31 Серпня 2016

Проконсультироваться по вопросам оформления статуса ВПЛ, получения пособий и субсидии и других правовых вопросов. У специалистов Норвежского совета по делам беженцев (NRC) уже есть опыт помощи в Бахмуте.

В результате вооруженного конфликта на востоке Украины пострадало около 3.1 миллионов людей. Из них 1.7 миллионов зарегистрировались в качестве ВПЛ. В связи с многочисленными правовыми барьерами, с которыми сталкиваются внутренне перемещенные и другие лица, пострадавшие в результате конфликта, NRC запустил программу информирования, консультирования и правовой помощи (ICLA) в Луганской и Донецкой областях, где потребности в юридической помощи очень высоки.

 В 2015 г. NRC оказал правовую помощь 10 000 человек, пострадавших в результате конфликта на Востоке Украины, а уже за 2016 г. — более 16 000 людей. Программа ICLA NRC осуществляется при финансовой поддержке Агентства ООН по делам беженцев, Министерства иностранных дел Норвегии,  а также в рамках гуманитарной помощи Европейского союза.



В октябре 2014 г., во время эскалации вооруженного конфликта, Зинаиде (55 лет) пришлось покинуть свой дом в Горловке, в котором она выросла. Она сбежала вместе с 10-летней внучкой Сашей и сыном Николаем, у которого с детства ограниченные физические возможности.

 «Ничего не осталось от моей прежней жизни: у меня была работа, дом с большим красивым садом. Но война неожиданно ворвалась в нашу мирную жизнь», — рассказывает Зинаида сотрудникам программы правовой помощи Норвежского совета по делам беженцев (NRC).

Без работы и практически без поддержки

Зинаиду и ее семью поместили в коллективный центр для перемещённых лиц в г.Бахмут, расположенном на подконтрольной украинскому правительству территории.

Зинаида была безработной и единственным человеком, заботившемся о внучке Саше, которую бросила мама. Местные органы власти отказали Зинаиде в начислении социального пособия на внучку, поскольку она не была официальным опекуном. Единственным источником доходов для ее семьи была пенсия по инвалидности Николая – всего лишь 1000 гривен.

Отчаяние

 «Я обратилась за помощью в местную службу по делам детей, но они мне только помогли с подачей иска в суд. Денег, чтобы оплатить судебный сбор, который составлял наш месячный бюджет, у меня не было!», — Зинаида была в отчаянии.

Зинаида была вынуждена находиться дома с Сашей, поскольку девочка часто болела. Она не могла стать на учет в центр занятости, поскольку у нее не было документов, подтверждающих ее предыдущее место работы. Документы остались на заводе, на котором она раньше работала в Горловке.

«На заводе никого не осталось. В связи с конфликтом руководство завода распустило всех сотрудников и сбежало», — вспоминает Зинаида.

Legal Aid for IDPs c56de

Обращение в NRC

Однажды Зинаида пошла в городскую библиотеку и увидела постер с информацией о бесплатной правовой помощи, предоставляемой NRC.

«Зинаида обратилась к нам, и мы сразу поняли, насколько сильно ее семья нуждается в помощи», — рассказывает координатор программы правовой помощи NRC Иван Гончарук.

Юристы NRC обсудили данный вопрос с представителями Службы по делам детей, которые, в конечном итоге, согласились представлять ребенка в местных органах власти. Благодаря этому неполнолетняя Саша получила официальный статус внутренне перемещённого лица (ВПЛ), который дал ей право получать ежемесячное социальное пособие. Вскоре Зинаида стала официальным опекуном внучки. 

Если у Вас есть вопросы, которые вы не можете решить без правовой поддержки, можете обратится в Центр правовой помощи Норвежского совета по делам беженцев (NRC), который находится в  Краматорске по адресу: ул.Катеринича, 13. Время работы: Понедельник- Пятница с 9:00 до 15:00.

Тел.”горячей линии”: +38 (050) 468-45-72+38 (067) 828-59-06 — Понедельник -Пятница с 9:00 до 15:00.

 Специалисты Центра информируют, консультируют и предоставляют правовую помощь ВПЛ и другим категориям лиц, которые пострадали в результате конфликта на Донбассе, а также людям, которые помогают и принимают ВПЛ, по таким вопросам:

 — как стать на учет ВПЛ, получить справку или пройти перерегистрацию; 

·     как оформить пенсию, социальную помощь, субсидию, компенсацию; 

·     как восстановить утерянные или поврежденные во время конфликта гражданских документов, паспортных документов; 

·    как получить разрешительные документы для свободы перемещения (пропуск);  

·     как получить компенсацию за поврежденное или уничтоженное в ходе конфликта жилье; 

.    как получить свидетельство о рождении детей, родившихся на неподконтрольной территории;

–  как получить свидетельство о смерти. 

Все виды правовой помощи от Норвежского совета по делам беженцев – бесплатные.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]