Чим більше інформації про свою роботу і використання бюджетних коштів надають органи влади, тим менше виникає питань, і тим більшою довірою вони користуються. В продовження аналізу роботи Бахмутської міської ради координатори руху «Сильні громади» досліджували прозорість роботи самоврядування в Бахмуті.
Декларації посадовців – міського голови, його заступників і керівників управлінь присутні на офіційному сайті, але вони не виділені окремим блоком, їх дуже важко знайти, а цього року в газеті «Вперед» їх взагалі не публікували. Декларації про доход депутатів міської ради взагалі не публікуються у вільному доступі. Вони не є посадовими особами і не зобов’язані публічно заявляти свої доходи та витрати, однак, такий крок з їх боку був би спробою стати більш відкритими та прозорими для громади. Наприклад, в Києвраді прийняли рішення про оприлюднення доходів депутатів.
Інколи відсутні додатки до проектів рішень міської ради та виконкому, тобто основний текст рішення публікується, але на підставі чого буде виноситись рішення, зрозуміти не можливо.
Нещодавно міська рада розпочала роботу в системи закупівель «ProZorro», про що було прийнято розпорядження міського голови. Хоча керівник Управління економічного розвитку Марина Юхно заявляє, що всі органи місцевого самоврядування купують через систему з 3000 гривень, але рішення міськради для зниження допорогової суми системи «ProZorro», досі відсутнє.
Не має інформації про проведені перевірки посадових службовців згідно Закону «Про очищення влади» – присутня лише нормативна база.
Позитивний вплив на підвищення прозорості роботи міської ради безумовно має відображення на сайті інформації про персональне голосування депутатів. Інформація про видатки і доходи місцевого бюджету представлена у графічном увигляді, що набагато полегшує сприйняття. До того ж інформація про бюджет виділена окремим візуальним блоком її при наймі можна легко знайти.
На сайті також окремим підрозділом розміщена інформація про міські програми, в тому числі соціально-економічного розвитку. Тож можна детально ознайомитись з планом дій і фінансовим забезпеченням стратегії розвитку міста.
В цілому в рейтингу прозорості було використано для моніторингу 37 індикаторів за якими міста отримували, або не отримували бали. Хочеться зазначити, що серед шости міст, які приймали участь в аналізі – Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Торецьк, Покровськ і Бахмут, наше місто як і в рейтингу відкритості набрало найбільшу кількість балів – 34 з можливих 46.
Подивитись плюси і мінуси роботи інших міськрад можна на сайті «Сильні громади».