Форум активистов в Бахмутском районе

Семаковська Тетяна 01:09, 14 Червня 2016

13453185 558285874342929 466711393 o 49157

13 июня, в Бахмуте, в здании Бахмутской районной администрации, прошел второй форум общественных организаций. По результатам форума, участники решили обратиться в вышестоящие органы власти с предложением ввести военно-гражданскую администрацию в районе, к голове города Бахмута с просьбой передать приемную С. Клюева общественным организациям, а также создать инициативную группу активистов, контролирующую бюджетные средства района.

Присутствующие на встрече общественные организации города и района, обсудили ряд вопросов. Активист Роман Махник, выступил с вопросом, почему до сих пор депутаты Бахмутского района не признают Россию страной агрессором.

«Я считаю, что это проверка на вшивость: проголосуют ли депутаты района за признание Российской Федерации агрессором. Депутаты города Бахмута уже давно приняли такое решение, а в райсовете этот вопрос даже в повестку дня не вносится. Голова района и секретарит, не проявляют инициативу. На многократные предложения общественников тоже не реагируют» – заявил Роман.

IMG 0131 dc526

На заявления активистов о том, что Верховная рада Украины официально признала Россию агрессором, Евгений Пластун, голова районного совета ответил, что ни один депутат не захочет взять на себя такую ответственность:

«Мы не должны узурпировать власть, а давать возможность принимать решения нашим гражданам. Поэтому только после проведения общественных слушаний, этот вопрос будет рассматриваться депутатами районного совета».

Активисты, пришли к выводу, о том, что представители районной власти просто оттягивают принятие решения, а также не выполняют и другие положенные функции. Поэтому решили обратиться к губернатору, в прокуратуру, и в администрацию президента с предложением временно приостановить полномочия районной рады и ввести ВГА.

IMG 0128 0c500

Сергей Крючков, председатель ОО «Донецкого антикоррупционного бюро», выступил с предложением обратиться к городскому голове Алексею Реве, передать помещение приемной Сергея Клюева общественным организациям. Присутствующие единогласно поддержали решение.

Участники форума – представители сел Звановки и Верхнекаменска, озвучили свое мнение об объединении громад. Александр, житель Звановки, рассказал об общем собрании сельчан и принятом решении создавать свою совместную громаду. Но согласно, перспективного плана объединение громад, такая самостоятельная громада не рассматривается.

IMG 0126 d973d

 

Евгений Пластун добавил, что реформа по объединению территориальных громад носит только название «добровольное», на практике же происходит все принудительно.

«Есть сведения, что на председателей сельских советов оказывали давление при принятии решений об объединении в громады. Им просто указали, в какой громаде они будут жить – независимо от желания» – высказал свое мнение Пластун.  

IMG 0129 725a5

Также, по инициативе частного предпринимателя Виктора Зипира, на форуме было принято решение о создании инициативной группы за контролем бюджетных средств, выделяемых для Бахмутского района. Голова районного совета одобрил решение и сказал, что готов работать с общественниками, которые помогут разобраться в грамотном распределении бюджетных средств.  

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.