Схід та Захід – разом!

Семаковська Тетяна 10:20, 30 Березня 2016

20160227 163605 5fb0fГромадські активісти та журналісти з Донбасу відвідали Івано-Франківськ. Ті цікаві та насичені дні, які вони провели з друзями на Західній Україні будуть довго нагадувати про себе.

            Поїздка до Івано-Франківська була візитом у відповідь, бо вже рік тому громадські активісти з Франківська приїздили на Донеччину. Нашіх дівчат та хлопців зустрічав місцевий активіст – Микола Франко, який показав місцеві культурні пам’ятки, розповів історію та легенди міста, організував екскурсію по місту, та взагалі Микола використовував кожну вільну хвилину, щоб збагатити наші знання про Франківськ.

            В перший день поїздки активісти зустрілись з представниками ГО “Всеукраїнське обєднання “Українці Донбасу і Криму”, головною метою якої є об’єднання вимушених переселенців Донбасу і Криму, захисту їх прав та інтересів. Лариса Пантелюк – голова організації та переселенка з Донбасу розповіла, що зараз організація нараховую близько 500 членів, а всього у Іфано-Франківську на сьогодні зареєстровано більше 5 тис. переселенців.

            «Зараз люди починають повертатись додому, хто на звільнені території,  а хто й ні. Повертаються тому, що дуже складно винаймати житло, а держава не намагається вирішувати проблему з житлом для вимушених переселенців. Більшість з тих, хто залишився на Франківщіні винаймають житло, працевлаштувались і попри всі проблеми і труднощі намагаються жити суспільним життям свого нового міста. Один із напрямків роботи організації є кружок Хенд-Мейда, продукцію якого планується реалізовувати на благодійних аукціонах» – розповіла Лариса.

20160226 092759 0cd31

Активісти з Донбасу відвідали Обласну наукову бібліотеку ім. І.Франка, де ще рік тому був створений куточок Донеччини. В такому куточку представлені книги та журнали, завдяки яким, мешканці Франківщини мають можливість познайомитись з історією, культурою, та визначними діячами Донеччини. Саме тут донбаські гості передали книжки Олекси Тихого, Анатолія Федя, Михайла Метренко, малюнки руки Опанаса Заливахи, екземпляр перевидання літературно-просвітницького журналу “Вільні думки”, який було вперше видано в Бахмуті у 1918 року.

Ko2l9TQ5tVA 42773

Крім літератури передали соляний світильник та кристали солі з соляних копалин Соледару, шматочки кам’яного дерева із Дружківки, шахтарську каску з Червоноармійська та брошури з фотографіями сучасного Бахмута.

G VWG9S7cTc 6084e

Група відвідала Музей Небесної Сотні, який є єдиним у своєму роді музеєм в Україні. Серед багатьох фотографій представлених в музеї є фотографія нашого земляка – Дмитрія Чернявського.

6JmyC93XhCc eae8c«Йдучи по музею, роздивляючись експонати та вдивляючись в фотографії героїв, котрі поклали свої життя за ради світлого майбутнього нашої України, згадуючи тих, хто загинув вже після Майдану на Сході, мимоволі задаєшся думкою: невже все це було даремно, невже Україна втратила та продовжує втрачати своїх кращих синів заради збагачення чергової купки олігархів? Реформи гальмуються, гроші, як і раніше розкрадаються, патріотів саджають у тюрми, життя громадян з кожним днем «покращується», все, як при «папередніках», тільки під прикриттям війни!» – так передав свої почуття один з гостей Івана-Франківська – громадський активіст з Часів Яру Олександр Хайнус.

Гості Франківська відвідали регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території. Цей штаб діє у режимі єдиного вікна, що дуже важливо для людини, яка приїхала у незнайоме місто. Завдяки такому підходу, кожен переселенець має змогу в одному місці оформити документи, отримати всі необхідні консультації та гуманітарну допомогу.

IuY2t8DsUvY 1 558b8Відбулося багато зустрічей з громадськими діячами, депутатами, журналістами, на яких всі одностайно підтримали необхідність культурного обміну мешканців Сходу і Заходу України. Для руйнації негативних стереотипів і об’єднанню нації.

Поїздка до Івана-Франківська відбулась в рамках проекту “Схід та Захід разом” Донецьким пресс-клубом та за фінансової підтримки посольства США в Україні. 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]